Od dwóch napastników do... żadnego. Korona zremisowała w Szczecinie z Pogonią

30-09-2017 19:40,
Redakcja

Niestety, zła passa występów Korony na stadionie im. Floriana Krygiera w Szczecinie została podtrzymana. Żółto-czerwoni jeszcze nigdy w historii tam nie zwyciężyli i w sobotni wieczór też ta sztuka im się nie udała. Kielczanie, po bardzo wyrównanym spotkaniu, zremisowali z miejscową Pogonią 0:0.

Bez kontuzjowanych Niki Kaczarawy, Nabila Aankoura oraz Fabiana Burdenskiego pojechała do Szczecina drużyny Korony. W składzie zabrakło także Jacka Kiełba, którego w ostatnich dopadł wirus. "Ryba" został odesłany do domu, by nie zaraził kolegów. Z powodu choroby nie dałby rady także zagrać w dzisiejszym spotkaniu.

Pierwsza połowa była dosyć wyrównana. Początek należał do gospodarzy, którzy zezłoszczeni swoją postawą w ostatnich spotkaniach, mocno ruszyli do przodu. Po dziesięciu minutach zaczęła dominować drużyna Gino Lettieriego, zaś tuż przed przerwą inicjatywę znów przejęli szczecinianie.

To był żywy, aktywny mecz, natomiast przez pierwsze 45 minut miał jedną, zasadniczą wadę - sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. Nawet, gdy zespoły zbliżały się w obręb pola karnego, to zazwyczaj tam akcje przerywali przeciwnicy.

Korona długimi fragmentami utrzymywała się przy piłce, prowadziła atak pozycyjny, ale ewidentnie w jej akcjach brakowało "zęba". Dlatego już w 31. minucie włoski szkoleniowiec postanowił coś zmienić. Zrezygnował z ustawienia dwoma napastnikami (4-4-2) i wrócił do lepiej wypracowanej taktyki 4-5-1. Na boisko, w miejsce Macieja Górskiego, wszedł Ken Kallaste, a Michal Gardawski z lewej obrony został przesunięty na prawą stronę pomocy.

Najlepszą akcję dla drużyny gości stworzył Ivan Jukić, który ograł dwóch rywali, wpadł w pole karne, ale tam został zatrzymany przez trzeciego piłkarza Pogoni. Swoją okazję, choć dosyć przypadkowo, miał także Elia Soriano, lecz trafił prosto w Łukasza Załuskę. Z kolei gospodarze nieco pecha mieli w 40. minucie, gdy Spas Delew ładnie uderzył z rzutu wolnego, ale świetnie między słupkami spisał się Maciej Gostomski.

W drugiej połowie kibice zgromadzeni na stadionie w Szczecinie liczyli, że w końcu zobaczą jakieś bramki. I już w 49. minucie kielczanie mogli dziękować opatrzności. Najpierw bliski trafienia był Adam Gyurcso, ale trafił w boczną siatkę. Potem, po rzucie rożnym, głową uderzał Ricardo Nunes, ale piłka przeleciała obok lewego słupka. W tym fragmencie spotkania zdecydowanie lepsza była Pogoń.

W 56. minucie wreszcie odpowiedziała Korona. Z dystansu ładnie uderzył Mateusz Możdżeń, ale bardzo dobrą interwencją popisał się Załuska. Ten sam piłkarz po chwili miał kolejną szansę - tym razem już w polu karnym - ale strzelił prosto w golkipera "Dumy Pomorza". Po przerwie na boisku działo się znacznie więcej. Akcja raz z jednej, raz z drugiej strony - było to niezwykle wyrównane widowisko. Z każdą minutą oba zespoły mogły też liczyć na większą swobodę, bo powiększały się luki między formacjami. A to sprawiało, że okazji bramkowych też było więcej.

Sytuacja w Koronie stała się trudniejsza w 70. minucie, gdy plac gry musiał opuścić wyraźnie zmęczony Soriano. W jego miejsce wszedł Łukasz Kosakiewicz, co de facto oznaczało, że od tej pory żółto-czerwoni grali bez nominalnego napastnika. Na tę pozycję z przymusu przesunięty został Gardawski.

Chwilę później na atomowe uderzenie z dystansu zdecydował się Murawski, ale piłka dosłownie o pół metra minęła prawy słupek Gostomskiego. Ostatnie minuty to napór gospodarzy, którzy ze wszystkich sił starali się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. To im się jednak nie powiodła, dobra postawa kielczan w defensywie sprawiła, że mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Tym samym drużyna Lettieriego ze Szczecina wywozi jeden punkt.

Zapis relacji NA ŻYWO

Teraz Lotto Ekstraklasę czeka dwutygodniowa przerwa, spowodowana meczami reprezentacji narodowych. Następne spotkanie Korona rozegra na Kolporter Arenie - w piątek, 13 października zmierzy się z Wisłą Płock (godz. 18).

Pogoń Szczecin - Korona Kielce 0:0

Pogoń: Załuska - Niepsuj, Rapa, Dvali, Nunes - Delev, Drygas, Mate (66' Murawski), Kort (46' Piotrowski), Gyurcso (79' Formella) - Zwoliński

Korona: Gostomski - Rymaniak, Kovacević, Diaw, Gardawski - Jukić (63' Cebula), Żubrowski, Możdżeń, Cvijanović - Górski (31' Kallaste), Soriano (71' Kosakiewicz)

Żółte kartki: Nunes, Delew - Jukić, Kallaste, Możdżeń

Widzów: 5595

------------

zsw2017-09-30 19:56:48
3 pkt u siebie 1 na wyjeździe i w ogólnym rozrachunku same pozytywy oczywiscie na koniec rundy zasadniczej ale to chyba tylko w sferze pragnień
CYGAN2017-09-30 19:57:13
DIAV THE BEST
lalunia2017-09-30 19:58:55
Wazny punkt brawo panowie
january2017-09-30 20:05:17
Dokąd nie będziemy mieć naaaaaaaaaaaapastników - to Korona nic nie wskóra. Tylko pierwsze 35 minut znakomitej gry , apózniej .........
sąsiad Tomka2017-09-30 20:12:16
kto to wychodzi 2 napastnikami nie majac 3 na zmiane wiedzac ze Soriano nie jest gotowy na 90 minut...
tom2017-09-30 20:19:46
Ten punkt to jak porażka!!!!!!!! Z kim mamy wygrywać na wyjeździe jak nie z taką Pogonią, która jest w totalnym kryzysie?!!
CK2017-09-30 20:30:49
Szanujmy ten punkt. Pogoń się postawiła. Nasza gra na plus, ale czegoś zabrakło. Czekamy na następny mecz.
Czuję grę2017-09-30 20:32:58
No i co? Słabo to wyglądało. A końcówka to tak jakby brakło sił. Ale taktyka z dwoma napastnikami wydawała się dobra i nagle zdejmujemy jednego wiedząc że drugi nie ma siły na cały mecz i trzeba będzie go kimś ? Zmienić.
W drugiej połowie chaos. Chyba potrzebny jest Nabil.
Skrzydeł nie było.
Trzeba było ustawić tak jak w Kielcach.
Diamir2017-09-30 20:35:41
Gdzie ta sgresywna obrona gdzie ten "polot" w akcjach ofensywnych i gdzie przede wszystkim pomysł i jakakolwiek "koncepcja"? Gdzie Jacek Kiełb?
Jarek2017-09-30 20:37:29
Mecz ciezki widac bylo ze pogon mimo kryzysu mocno biegala do przodu wiec remis trzeba uszanowac.
grzecgu2017-09-30 20:39:18
Koronie jeszcze dużo brakuje do czołówki Ekstraklasy...
koroniarz2017-09-30 20:57:12
Tytuł tego artykułu powinien być krótki! : "Ten mecz poprostu się odbył.. i tyle w temacie.."!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
marek2017-09-30 21:03:14
Plusy meczu?...Kovacevic, Diaw... i to że nie padało.. i tyle...
Weteran2017-09-30 22:28:47
Brawo Koronko!
Punkt na trudnym terenie to duży sukces.
A płaczki zawsze będą płakać i biadolić.
kibic2017-09-30 22:55:58
Remis na wyjeździe nie jest zły, nie ma co narzekać. Wiadomo, że chciałoby się wygrywać wszystkie mecze, ale bez przesady. Nie mamy aż tak silnego składu a nasza liga jest zbyt wyrównana, żeby za każdym razem wygrywać. Jest punkt na wyjeździe i to na stadionie, na którym zawsze grało nam się ciężko więc jest dobrze.
czas2017-10-01 12:20:07
kiepściunio :( w ataku nic ,w pomocy nic dobrze , że defensywa jakoś dała radę choć błędy też były . Żuberek był chyba po żubrówce bo biegał po tym boisku jak kot z pęcherzem kręcił się w kółko ani do przodu ani do tyłu . Bieda ..... ale jeszcze większa bieda będzie jak któregoś z duetu , Żuber Możdżeń braknie na ławce ani cienia defensywnego pomocnika , ba nawet środkowego nie ma . Stach się bać jeszcze z taką skutecznością z jaką grają . cieniutko :(
obserwator2017-10-01 15:23:44
Pogoń się zmobilizowała na ten mecz.Kryli bardzo krótko przy tym faulując co krok.Gra w sumie nie była łatwa do rozgrywania piłki przez koronę.Brawo jednak za zdobyty punkt,który się liczy w ogólnym rozrachunku. Brawo Diaw,dobry mecz.
Kos2017-10-01 23:25:18
Diaw to dobra decyzja! Swietny mecz i Kovacevic tez ok. Razem dobrze grają, teraz wiecej ataku, brawo za próbę z 2 napastnikami na początku! Nie wyszło, ale koncepcja ciekawa:)
Pjj2017-10-02 00:55:58
Zmieniają się trenerzy zmieniają się piłkarze a Korona u siebie i Korona na wyjeździe to dr Jeckyl i mr Hyde. I jak tu nie wierzyć w cudowną moc szatni na Ściegiennego. Trzy remisy w pięciu meczach wyjazdowych to nie jest zły wynik ale jedna strzelona bramka to niestety rezultat rozpaczliwy.

W ostatnim meczu rundy zasadniczej Orlen Superligi, Industria Kielce rozegra domowy pojedynek z Zagłębiem Lubin. Zwycięstwo zapewni kielczanom pierwsze miejsce w tabeli.
Krzysztof Jakubik poprowadzi spotkanie 26. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym Korona Kielce zagra na wyjeździe z Widzewem Łódź. Dla arbitra pochodzącego z Siedlec będzie to 34. mecz z udziałem „żółto-czerwonych”.
Od najbliższego sezonu rozgrywki szczypiornistów w Polsce wzbogacą się o możliwość zdobycia nowego trofeum - Superpucharu kraju. Dziś (28 marca) władze Orlen Superligi oraz Związku Piłki Ręcznej w Polsce ogłosiły szczegóły.
Dominick Zator przedłużył umowę z Koroną Kielce. Defensor będzie występował w „żółto-czerwonych” barwach jeszcze przez co najmniej jeden sezon.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – To tylko pierwsza połowa, a w drugiej może zdarzyć się jeszcze wszystko – powiedział po spotkaniu Tomasz Gębala, lider defensywy „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – Mam nadzieję, że zdobędziemy ten upragniony awans, ale była to dopiero połowa meczu – powiedział po spotkaniu Krzysztof Lijewski, drugi trener „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe z GOG Håndbold 33:25. Najwięcej bramek dla kielczan, dziewięć, zdobył Alex Dujszebajew.
Koszykarze UJK Kielce rozpoczynają rywalizację w fazie play-off o awans do pierwszej ligi. Już w pierwszej rundzie drużyna z Kielc zmierzy się z faworytem do awansu, OPTeam Resovią Rzeszów.
Już w wielkanocny poniedziałek Korona Kielce zmierzy się na wyjeździe z łódzkim Widzewem. Wraz z Koroniarzami na wyjazd szykują się także kibice żółto-czerwonych, którzy już w grupie około 700 osób zapisali się na wizytę w „Sercu Łodzi”.
Korona Kielce poznała termin wyjazdowego starcia z Puszczą Niepołomice. „Żółto-czerwoni” zagrają wówczas mecz, który może zdecydować o losach utrzymania.
Po zakończeniu zimowej przerwy Korona Kielce rozegrała 7 ligowych rywalizacji i wywalczyła w nich zaledwie 6 punktów. Kielczanie mają przed sobą teraz wyjazdową potyczkę z Widzewem. Czy Korona wywiezie 3 punkty z trudnego terenu?
Historia napisała się na naszych oczach. Reprezentacja Polski po raz piąty z rzędu zagra na Mistrzostwach Europy. Bohaterem Wojciech Szczęsny!
Poszukujesz sposobów na podniesienie swoich umiejętności piłkarskich do nowego poziomu? Odpowiednio dobrane znaczniki piłkarskie mogą okazać się kluczowym elementem w osiągnięciu tego celu.
Czy zastanawiasz się, jak w pełni wykorzystać potencjał Instagram Stories w strategii marketingowej? Poszukujesz sposobów na tworzenie angażujących reklam w formie stories? Jeśli tak, to artykuł ten jest dla Ciebie!
Trzeci tydzień Małej Ligi Piłki Ręcznej dostarczył kibicom mnóstwo emocji, zarówno na boiskach Bilczy, Kielc, jak i Chęcin. Rozgrywki odbyły się w dniach 19, 20 i 21 marca, prezentując szereg talentów w różnych kategoriach wiekowych.
Świetny turniej juniorek młodszych Korony Handball Kielce w 1/16 finału mistrzostw Polski. Podopieczne Moniki Ciszek zakończyły go z kompletem trzech zwycięstw.
Przed Industrią Kielce rywalizacja w 1/8 finału Ligi Mistrzów. „Żółto-biało-niebiescy” w najbliższą środę (27 marca) zmierzą się z duńskim GOG Håndbold.
Dokładnie za tydzień (1 kwietnia) piłkarze Korony Kielce powrócą do gry po reprezentacyjnej przerwie. Wszystko wskazuje na to, że sytuacja kadrowa w kieleckiej ekipie poprawiała się w porównaniu do ostatnich konfrontacji.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Brakuje mi minut rozegranych na parkiecie przez te dwa i pół miesiąca bez gry – powiedział przed spotkaniem Artsem Karalek obrotowy mistrzów Polski.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Będzie trzeba taktycznie ich rozpracować. Jest to niewygodny zespół z groźnymi zawodnikami na każdej pozycji – powiedział przed spotkaniem Arkadiusz Moryto, skrzydłowy mistrzów Polski.
Sabina Jarząbek, reprezentantka Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego została wicemistrzynią Polski w półmaratonie. Jednocześnie pobiła swój rekord życiowy i uzyskała kwalifikację na Mistrzostwa Europy w Rzymie.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Mam wielki szacunek dla tego klubu, który bardzo mocno walczy w duńskiej lidze oraz Lidze Mistrzów – powiedział przed spotkaniem Tałant Dujszebajew, trener mistrzów Polski.
W niedzielne popołudnie doszło do starcia dwóch zespołów z dolnych rejonów tabeli CLJ U-18 kobiet. Drużyna KSP Kielce pokonała na obiekcie przy ul. Jeziorańskiego 53 ekipę Legionistek Warszawa 0:1.
Na odbywających się w miniony weekend Mistrzostwach Polski Muay Thai w Szaflarach do walki stanęło 4 zawodników kieleckiego klubu.
Trwa marcowa przerwa reprezentacyjna. Na boiskach drugiej ligi (poza dwoma wyjątkami) nie ma jednak odpoczynku.
W ostatnich dwóch tygodniach drużyny szczypiornistów z regionu świętokrzyskiego rozegrały 5 ligowych spotkań.
Mieszane uczucia towarzyszą świętokrzyskim zespołom po rozegraniu 22. serii gier trzeciej ligi. Czarni Połaniec przegrali 0:1 z Karpatami Krosno, KSZO zremisował z Orlętami Radzyń Podlaski 2:2, a Star Starachowice pokonał Sokoła Sieniawa 1:0.
W meczu 18. kolejki Ligi Centralnej Kobiet szczypiornistki Suzuki Korony Handball Kielce przegrały na wyjeździe z MTS-em Żory 36:15. Najskuteczniejszymi zawodniczkami kielczanek były Magdalena Berlińska oraz Nikola Leśniak, zdobywczynie pięciu bramek.
W meczu 25. kolejki Orlen Superligi, Industria Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Zepter KPR Legionowo 31:23. Po spotkaniu sowimi opiniami podzielili się Krzysztof Lijewski oraz Cezary Surgiel.
W meczu 25. kolejki Orlen Superligi, Industria Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Zepter KPR Legionowo 31:23. Najwięcej bramek dla kielczan, osiem, zdobył Alex Dujszebajew.