Korona po raz drugi lepsza od Wisły Kraków! Kielce znów świętują zwycięstwo!

23-09-2017 22:11,
Mateusz Kaleta

Zwycięstwo w Pucharze Polski, zwycięstwo też w 10. kolejce Lotto Ekstraklasy! Tym razem już w komplecie do ostatnich minut Korona Kielce pokazała swoją wyższość nad Wisłą Kraków i pokonała ją w sobotę na Kolporter Arenie 2:1. O wygranej żółto-czerwonych zadecydowały bramki Macieja Górskiego i Gorana Cvijanovicia.

Ustalając skład na to spotkanie trener Gino Lettieri pokusił się o dokonanie dwóch zmian w porównaniu do jedenastki jaka wybiegła przed trzema dniami w meczu pucharowym. W pierwszym składzie Korony od początku wystąpili Marcin Cebula oraz Jakub Żubrowski, zastępując Ivana Jukicia i Fabiana Burdenskiego.

Już od pierwszych minut spotkania to gospodarze utrzymywali się przy piłce, długimi momentami prowadzili grę. I to właśnie kielczanie oddali pierwszy celny strzał w tym spotkaniu. Z około 25 metrów uderzył Jakub Żubrowski, a kozłującą piłkę odbić zdołał Michał Buchalik.

Żółto-czerwoni rozkręcali się z minuty na minutę coraz bardziej. Podopieczni trenera Lettieriego dominowali rywali posiadaniem piłki, często zmuszając gości do głębokiej defensywy. Akcje aktywnego od pierwszych minut Marcina Cebuli i Jacka Kiełba skutecznie były rozbijane przez obrońców Wisły.

Aż w końcu przyszła pechowa 31. minuta spotkania. To właśnie wtedy po raz pierwszy agresywnie zaatakowali przyjezdni. Dalekie podanie Małeckiego z głębi pola opanował Carlos Lopez, uprzedził Adnana Kovacevicia i plasowanym strzałem między nogami pokonał Macieja Gostomskiego. To był pierwszy strzał Wisły, która od razu wyszła na prowadzenie w tym spotkaniu.

Kielczanie mogli odpowiedzieć bardzo szybko. Po dobrym dośrodkowaniu z kornera główkował Kovacević, ale jego strzał poszybował nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Buchalika. Co nie udało się w 32. minucie meczu, wyszło 5 minut później. Po raz kolejny Korona egzekwowała rzut rożny. Piłkę po dośrodkowaniu do środka zgrał Kovacević, a z pięciu metrów skierował ją do siatki rywali Maciej Górski. W 37. minucie zegar wskazywał już remis 1:1. Do przerwy wynik spotkania nie uległ już zmianie.

Drugą połowę mocnym przytupem zaczęli wiślacy, którzy próbowali szukać długimi podaniami Carlitosa, jednak Hiszpan skutecznie był łapany przez kieleckich defensorów na pozycji spalonej. Gorąco na boisko zrobiło się w minucie 52, kiedy w polu karnym gości trzymany od tyłu upadał Maciej Górski. Piłkarze mocno protestowali, ale sędzia nie podyktował rzutu karnego.

Kolejne minuty jeszcze bardziej uwydatniły dużą przewagę kielczan w tym spotkaniu. W minucie 56 świetnie przy linii bocznej boiska powalczył Kiełb, po czym mocno wstrzelił piłkę w pole karne. Futbolówkę z pierwszej piłki uderzył Goran Cvijanović. Przy tym strzale Buchalik nie miał nic do powiedzenia i Korona wyszła na prowadzenie!

A ono mogło być jeszcze bardziej okazałe. W 66. minucie aktywny w tym meczu Kiełb kapitalnie wypuścił Gardawskiego, który odegrał do Jukicia. Chorwat oddał strzał na bramkę, a piłkę próbował jeszcze przeciąć Górski, ale ta minimalnie przeleciała obok lewego słupka bramki Buchalika. Kolejna świetną okazja na podwyższenie prowadzenia kielczanie mieli w 75. minucie. Po raz kolejny piłkę z rzutu rożnego dośrodkował Kiełb, a ta ostatecznie trafiła do Soriano, który dosłownie chwilę wcześniej pojawił się na boisku. Włoch oddał mocny strzał, który jednak przeleciał nad poprzeczką.

Tempo meczu rosło. W ostatnim kwadransie meczu kibice mogli obserwowaćnieustanne ataki to w jedną, to w drugą stronę. Najpierw ładnie uderzał Imaz, ale piłka po strzale Hiszpana minęła bramkę Gostomskiego. Z odpowiedzią ruszyli kielczanie – tym razem uderzał Jukić, ale płaski strzał Chorwata okazał się niecelny.

W ostatnich minutach meczu to właśnie żółto-czerwoni próbowali jeszcze dobić rywali. Wiślacy nie potrafili w ogóle zagrozić bramce Gostomskiego. Wszystkie ich próby przedostania się pod bramkę Korony okazywały się nieskuteczne. Korona dowiozła jednobramkowe prowadzenie do końca meczu i ostatecznie zainkasowała kolejne trzy ligowe punkty!

Zapis relacji NA ŻYWO

Następny mecz Korona rozegra na wyjeździe z Pogonią Szczecin. To spotkanie odbędzie się w sobotę, 30 września o godzinie 18:00.

Korona Kielce – Wisła Kraków 2:1 (1:1)

Bramka: Górski (37'), Cvijanović (56') - Carlitos (31')

Korona: Gostomski - Rymaniak, Kovacević, Diaw, Gardawski (73’ Kosakiewicz)- Cebula, Żubrowski, Możdżeń, Cvijanović (63’ Jukić), Kiełb – Górski (75’ Soriano)

Wisła: Buchalik - Cywka, Arsenić, Gonzalez, Sadlok – Wojtkowski (73’ Imaz), Llonch (65’ Bartosz), Basha, Małecki – Bałaniuk (52’ Perez), Carlitos

Żółte kartki: Cywka, Arsenić - Kovacević

Widzów: 7651

------------

Jarek2017-09-23 22:44:40
Dzis caly zespol pokazal ze potrafi grac w pilke az milo ale takim diamentem jest jest jednak Zubrowski zajebisty gosc!!!
Bora2017-09-23 22:49:07
Po 1 to Możdżeń grał dziś w 1 za Fabiana

Co do meczu świetnie choć wynik powinien być ustalony wcześniej a nie nerwy do końca. Kuba dziś najlepszy na boisku . Panie selekcjonerze wnioskuje o szansę dla tego chłopaka. Dzięki dzięki i jeszcze raz dzięki za ten mecz świetnie się to oglądało!
Kielczanin2017-09-23 22:51:20
Takie mecze budują drużynę. Jeśli z takim zaangażowaniem będziemy grać w każdym meczu to w tym sezonie czeka nas wiele wspaniałych momentów. Jest walka i do tego jakość na boisku. Dwa zwycięstwa z Wisłą w ciągu tygodnia. Czego chcieć więcej?
CeKa2017-09-23 22:53:19
Próba charakteru przed Wami, honorem zwycięstwo :)
Mks2017-09-23 22:53:54
Gratulacje dla całej drużyny jak i sztabu szkoleniowego. Gramy na nosie wszystkim i grajmy dalej. Mam nadzieje że ten sezon będzie przełomowy dla całych Kielc. Jeszcze raz gratulacje i myślę że to zwycięstwo można spokojnie decydować Karolowi. Wygrać 2 razy z Wisłą pod rząd coś pięknego :)
Gol Gol Koroneczka Gol Gol Gol...2017-09-23 22:56:01
18 do 4 w strzałach na bramkę.
61% do 39% w posiadaniu piłki.
Korona rozjechała dzisiaj Wisłę.
kibic2017-09-23 22:58:53
Jeden walczy za drugiego. Wszyscy bronią, wszyscy atakują. Kapitalna gra Koroniarzy!

PS: A tyle było narzekania przed sezonem na trenera (brylowali w tym tzw. "dziennikarze"). Jak wam teraz? :)
Koroniarz2017-09-23 23:06:30
Mamy dobry, zgrany, waleczny zespół. Na duży plus Żuber, Możdżu, Cvijanović a Rymaniak to powinien dostać powołanie do kadry. Przydałby się w defensywie reprezentacji, bo oprócz gry w obronie potrafi też nieźle popędzić do przodu. Jest w formie, powinien dostać szansę choćby w jakimś meczu sparingowym.
obserwator2017-09-23 23:11:30
Brawo dla wszystkich.Oddaliscie całe serca w tym meczu. Żubrowski- wspaniałe,ale i Cebula dziś z harakterem- brawo , tak trzymać.Na taką grę jak dziś, nie ma przeciwników dla KORONY w tej "ekstraklasie".
Adam2017-09-23 23:20:39
ZAWSZE! wieszałem psy na Cebuli..
a dziś ???
SZOK!
Widać te kilka dni TRENINGOWYCH z dzieciakami dało temat do przemyśleń!!!
DAŁO SIĘ????
k...DAŁO SIĘ!
Ochenduszka Cz.2017-09-23 23:22:07
Brawo Korona !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
r2017-09-23 23:29:08
Wielkie dzięki za oba mecze z rzeką
Koroniarz2017-09-23 23:29:37
Brawo dla wszystkich. Tak to ma wyglądać. Koroniarski Charakter!
Koroniarz2017-09-23 23:39:26
... no i sędzia dziś pokazał, że można normalnie prowadzić mecz, a nie jak ten przymuł, yyy przybył.
R.Londyn2017-09-23 23:55:47
No w koncu nie zaluje ze place za nc+ takie mecze mojej KORONY moge ogladac supre chlopaki oby tak dalej
jaro2017-09-24 00:47:43
Cebula weź słowa trenera Lettieriego do serca i nie imprezuj jak chcesz coś osiągnąc!!!
Banita2017-09-24 08:02:22
Korona 2 - 1 prostytutki
Mietek z Daleszyc2017-09-24 11:51:30
Brawo Panowie, dwa razy w cztery dni ograć rzekę.
Brawo za walkę i poświęcenie,dziękujemy!
pppi2017-09-24 17:25:12
na plus tez gardawski, wolicjonalnie wygląda super. żuber i ryman to już norma, obaj w mega gazie, oby tak dalej. nawet fabian w pucharze nie denerwowal, szok, tak sie tworzy nowa, dobra druzyna.

Industria Kielce w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów pokonała S.C. Magdeburg 27:26. – Trudno określić, jak układają się teraz szanse na awans – powiedział po spotkaniu Alex Dujszebajew, kapitan „żółto-biało-niebieskich”.
Industria Kielce w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów pokonała S.C. Magdeburg 27:26. – Na wyjeździe przy takiej grze w ataku pozycyjnym to może skończyć się nawet 10 bramkami straty – powiedział po spotkaniu Tałant Dujszebajew, trener „żółto-biało-niebieskich”.
W trakcie spotkania Ligi Mistrzów między Industrią Kielce, a Magdeburgiem, którego stawką jest awans do Final4 tych rozgrywek, potwornie wyglądające kontuzji nabawił się Michał Olejniczak.
Wielkie emocje w Hali Legionów podczas ćwierćfinałowego spotkania Industrii Kielce z Magdeburgiem w ramach Ligi Mistrzów. Mistrzowie Polski, przy głośnym wsparciu z trybun, walczyli niesamowicie i wygrali 27:26.
Korona Kielce w ostatnim meczu rozprawiła się na własnym terenie z Radomiakiem Radom aż 4:0. Żółto-czerwoni nie dali rywalom szans, zainkasowali komplet punktów i tym samym podtrzymują swoje szanse na utrzymanie w elicie. Kto Waszym zdaniem był najlepszym kieleckim zawodnikiem tego starcia? Ogłaszamy wyniki sondy!
W swoim trzecim sezonie w Lotto Superlidze Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów znalazł się w czołówce, ale tym razem medalu nie zdobył. Suchedniowska drużynę czeka jeszcze finał rozgrywek o Drużynowy Puchar Polski.
W ubiegły weekend na boiskach 1. Ligi rozegrano 28. serię gier. Upłynęła ona pod znakiem świetnego powrotu z zaświatów Wisły Kraków oraz kolejnych triumfów Lechii i Arki, które zdecydowanie uciekły reszcie stawki i pewnie kroczą po Ekstraklasę.
Korona Kielce poznała termin ostatniego meczu na Suzuki Arenie, w którym zmierzy się z Ruchem Chorzów.
Sławomir Szmal ogłosił chęć startu w wyborach na prezesa Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Legendarny bramkarz chce zreformować organizację zarządzającą rodzimym handballem, a o swojej decyzji poinformował na specjalnej konferencji prasowej.
Dwóch zawodników Korony Kielce: Piotr Malarczyk oraz Jewgienij Szykawka zostało nominowanych do najlepszej jedenastki 29. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Dla Białorusina jest to pierwsze tego typu wyróżnienie w trwającym sezonie.
W 29. kolejce Ekstraklasy padł absolutny rekord frekwencji w XXI wieku. Na Stadionie Śląskim spotkanie pomiędzy zaprzyjaźnionymi Ruchem Chorzów i Widzewem Łódź oglądało przeszło 50 tysięcy osób.
Maciej Giemza z Piekoszowa obok Kielc wraz z pilotem Rafałem Martononem zwyciężyli w pierwszej rundzie Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych – rajdzie Baja Drawsko Pomorskie 2024.
20-krotni mistrzowie Polski rozpoczynają decydującą rywalizację o Final Four Ligi Mistrzów. Do Hali Legionów przyjeżdża obrońca trofeum – S. C. Magdeburg.
Pogoń Siedlce niepokonana od dwóch miesięcy, a Radunia Stężyca z okazałym przełamaniem. Za nami 29. kolejka II ligi.
Grad goli na początek oraz na zakończenie kolejki. Tak minęła 29. seria PKO BP Ekstraklasy.
W środę (24 kwietnia) Industria Kielce podejmie Magdeburg w pierwszym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów. – Jestem gotowy na to, aby wprowadzić naszą drużynę do Kolonii – powiedział przed spotkaniem Alex Dujszebajew, kapitan „żółto-biało-niebieskich”.
Już w najbliższą środę (24 kwietnia) Industria Kielce podejmie Magdeburg w pierwszym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów. – Przed nami wymagający mecz, ale taki mamy etap sezonu – powiedział przed spotkaniem Arkadiusz Moryto, skrzydłowy „żółto-biało-niebieskich”.
Przed Industrią Kielce decydująca rywalizacja o awans do Final Four Ligi Mistrzów. – Magdeburg jest silniejszy niż rok temu – powiedział przed pierwszym spotkaniem Tałant Dujszebajew, trener „żółto-biało-niebieskich”.
Kolejną kolejkę mają za sobą zawodnicy występujący w RS Active IV lidze. W 24. kolejce Korona II Kielce wygrała u siebie 1:0 z GKS-em Rudki, a Orlęta zwyciężyły 6:0 z Arką Pawłów.
Po ostatnim zwycięstwie z Jagiellonią kibice Cracovii mogli złapać trochę pewności i uwierzyć, że spadek to bardzo odległa rzecz. Jednak po niedzielnej przegranej z Puszczą Niepołomice sytuacja w Krakowie jest bardzo niepewna, zwłaszcza jeśli spojrzymy na terminarz zespołu z Krakowa.
Za nami 19. kolejka grupy południowej I ligi TTCup.com, w której na co dzień gra Polonia Kielce. Ekipa ze stolicy naszego regionu pokonała w wyjazdowym starciu KTS MDC² Park Gliwice 6:4.
Miniony weekend przebiegł nam pod znakiem nie tylko piłkarskich i handballowych, ale również bilardowych emocji. Galeria Echo w Kielcach ponownie gościła najlepsze poolowe zespoły z całej Polski. Wśród nich gospodarz – Nosan.
SMS ZPRP Kielce wygrał dwa spotkania Ligi Centralnej, a Końskie wciąż pozostają niezdobyte. KSZO i Wisła z kolejnymi porażkami.
Suzuki Korona Handball Kielce przegrała we własnej hali w meczu 19. kolejki Ligi Centralnej Kobiet z ENEA Piłka Ręczna Poznań 32:34. Najskuteczniejszą zawodniczką kielczanek była Zofia Staszewska, zdobywczyni ośmiu bramek.
Kto w weekend odwiedził halę przy ulicy Krakowskiej w Kielcach, ten nie żałował. Fani szczypiorniaka w piątek, sobotę oraz niedzielę doświadczyli świetnego widowiska z udziałem juniorek młodszych Korony Handball. Kieleckie zawodniczki wywalczyły awans do ćwierćfinału mistrzostw Polski!
W piątkowe popołudnie doszło do starcia określanego „Świętą Wojną”. Żółto-czerwoni kolejny raz wyszli zwycięsko ze starcia z Radomiakiem, co nie spodobało się kibicom przyjezdnych. Stawili się więc oni pod stadionem i przekazali zawodnikom swoje niezadowolenie.
Za nami 26. kolejka trzeciej ligi grupy czwartej. KSZO wysoko przegrał w wyjazdowym starciu z Wieczystą Kraków, Czarni Połaniec musieli uznać wyższość Avii Świdnik, a Star Starachowice zremisował z Chełmianką.
Industria Kielce wygrała pierwszy półfinałowy mecz Orlen Superligi z KGHM Chrobrym Głogów 30:22. – Spotkały się dziś drużyny, które bardzo mocno i ambitnie walczyły – powiedział po spotkaniu Krzysztof Lijewski, drugi trener „żółto-biało-niebieskich”.
Korona Kielce w efektownym stylu pokonuje Radomiak Radom 4:0 i daje jasno do zrozumienia, że w kontekście walki o ligowy byt nie powiedziała ostatniego słowa. Dziś wybieramy najlepszego Koroniarza piątkowej rywalizacji na Suzuki Arenie.
Industria Kielce wygrała pierwszy półfinałowy mecz Orlen Superligi z KGHM Chrobrym Głogów 30:22. Najwięcej bramek dla kielczan na Dolnym Śląsku, pięć, zdobył Szymon Wiaderny.