REKLAMA

Ojrzyński przełamie klątwę Korony? Oby nie!

05-08-2017 12:06,
Piotr Ciesielski

W poniedziałkowym meczu, Arka Gdynia zmierzy się z Koroną Kielce. Mecz kończący 4. kolejkę LOTTO Ekstraklasy będzie szczególnym wydarzeniem dla trenera gdynian, Leszka Ojrzyńskiego, który pracował w kieleckim zespole przez dwa sezony. Co ciekawe jednak, nigdy później przeciwko Koronie... nie wygrał.

Do tej pory, zespoły prowadzone przez Ojrzyńskiego grały z Koroną 5-krotnie. Trener ma w nich niezbyt korzystny bilans, bo aż 4 z tych spotkań przegrał, zremisował zaś tylko raz. Sztuki tej udało mu się dokonać z Podbeskidziem Bielsko-Biała, 8 marca 2015 roku, w 23. kolejce Ekstraklasy, gdy osiągnął wynik 2:2 w meczu domowym. 

Ostatni raz, 45-letni szkoleniowiec grał z Koroną jako trener Górnika Zabrze. 8 listopada 2015 roku przegrał u siebie 0:1 po trafieniu Airama Cabrery.

Korona rozwiązała kontrakt z Ojrzyńskim 5 sierpnia 2013 roku, po tym, jak na początku sezonu, złocisto-krwiści zdobyli tylko 1 punkt w 3 meczach. Kielecki klub obecny szkoleniowiec "Arkowców" prowadził w 66 oficjalnych spotkaniach. W 23 Korona odniosła zwycięstwo, 24 razy przegrała, a 19 razy schodziła z boiska z 1 punktem. Za czasów Ojrzyńskiego, Koronę doceniano za waleczność i twardą grę. To w jego czasach drużynę nazywano kielecką "bandą świrów”.

Korona zmierzy się z Arką w Gdyni w najbliższy poniedziałek o godz. 18.

fot. Paula Duda

 

REKLAMA

Wasze komentarze

Nie to2017-08-06 17:14:26
Może przełamie ale to nie ta sama Korona która Szkolił wkładając serce .to nie jest kwestia właściciela ani zawodnikow.Tutaj nie ma zasad które regulują charakter drużyny, bo już nie warto, Niemiec zostawił trochę udziału glukowi który siła rzeczy co rok wielkie pieniądze musi zapłacić, więc Ida na pensje dla ludzi którym może się przyjzec ibo nie umia się zbyt długo kryć. A on ma czas na analizę sytuacji i planu w który zainwestował, i mam nadzieję, że się uda.

Dodaj komentarz

Copyright © 2018 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group