REKLAMA

Probierz był bardzo blisko Korony Kielce!

17-07-2017 08:44,
Piotr Ciesielski

W programie stacji Canal +, Liga+Ekstra, Michał Probierz powiedział, że jeszcze wiosną był bliski objęcia funkcji menadżera Korony Kielce. Informacja to o tyle zaskakująca, że w przypadku byłego już trenera wicemistrzów Polski, drużyny Jagielloni Białystok, mówiło się o wyjeździe za granicę. 

Głośno było o zainteresowaniu jego osobą min. Armini Bielefeld, ponoć „po słowie” był też z działaczami Bursasporu. Ostatecznie, z zagranicznych wojaży nic nie wyszło i trener Probierz wylądował w Cracovii.

Z wypowiedzi trenera wynika, że sprawa przejścia do Kielc upadła, gdy w Koronie doszło do zmian właścicielskich. Probierz był powiązany ze spółką, która miała wykupić udziały w Koronie i jeżeli doszło by do tego, obecny trener Cracovii miał przejąć obowiązki menadżerskie, a także wejść do zarządu MKS-u. Ostatecznie jednak, gdy Korona została przejęta przez Dietera Burdenskiego, trenerem Korony został Gino Lettieri.

Michał Probierz to bardzo doświadczony szkoleniowiec, który rozegrał jako trener w Ekstraklasie 381 spotkań i pracował w takich klubach jak Widzew Łódź, Polonia Byton, ŁKS, GKS Bełchatów, Wisła Kraków, Lechia Gdańsk czy ostatnio Jagiellonia Białystok.

fot. Paula Duda

 

 

 

 

REKLAMA

Wasze komentarze

Andrzej2017-07-17 10:32:24
..hm.. odnośnie tego co dzieje sie obecnie w Koronie..mamy czego żałować.. Mamy naściąganych min. zawodników nieznanych z "okręgówek" niemieckich min. Burdenski jr.(chłopak nie radził sobie nawet w niszowych ligach niemieckich) i tylko jednego i to wypożyczonego napastnika(do tego jest kontuzjowany).. i mamy trenera bez żadnych osiągnięć (podobnie jak Wilman przed rokiem)... i ciekawe czy podobny będzie wynik jak przed rokiem...czyli bęcki (4:0)z Zagłębiem.. uff... czy doczekamy się Korony normalnej?...
gerard kózka2017-07-17 12:06:22
mi żal Maćka Bartoszka, Rafała Grzelaka i Borjana. Reszta to bujdy podszeptywane zaprzyjaźnionym dziennikarzom przez menagerów piłkarzy i trenerów których Korona kupić za wielkie pieniadze nie chciała, podobnie jak nie chciała wypłacać kilkudziesięcu tysi na miesiąc piłkarzom, którzy tyle dostają w innych klubach a w kilku ostatnich sezonach musieli oglądać plecy Korony w ligowej tabeli. Psujemy im rynek - stąd lamenty i żale i złośliwostki, ze teraz to już na pewno spadniemy. Menadżery to największe zło tej ligi... kto pamięta akcje z wyciąganiem piłkarzy z autokaru przed wyjazdem n mecz ligowy to wie o czym mowie.
Adam2017-07-17 18:27:03
Tacy jedni z Senegalu też......

Dodaj komentarz

Copyright © 2018 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group