REKLAMA

Niewygodny rywal na start

16-07-2017 20:20,
Piotr Ciesielski

W poniedziałek Korona Kielce zainauguruje na własnym stadionie rozgrywki Lotto Ekstraklasay. Rywalem kielczan będzie  Zagłębie Lubin. Będzie to dwudzieste dziewiąte spotkanie Złocisto-Krwistych z rywalem z dolnego śląska. Statystyki nie napawają optymizmem. 

Kielczanie wygrali pięć konfrontacji, padło dziesięć remisów, a trzynaście razy górą byli „Miedziowi”. Co ciekawe, aż cztery z pięciu zwycięstw nad Zagłębiem, Korona odniosła w Kielcach. Sędzią spotkania będzie trzydziestosześcioletni, polski arbiter międzynarodowy, Szymon Marciniak z Płocka. Jednocześnie, spotkanie to będzie ekstraklasowym debiutem systemu VAR, który ma pomagać prowadzącemu spotkania w kontrowersyjnych sytuacjach.

Czy po zawirowaniach właścicielsko-trenerskich Korona będzie w stanie przeciwstawić się Zagłębiu: - Rozwiejemy te wątpliwości w poniedziałek - mówi Jakub Żubrowski, pomocnik kieleckiej drużyny. Nie chce on popadać w zły nastrój, gdyż pomimo dużych zmian kadrowych, trzon drużyny pozostał taki sam. Ponadto, popularny „Żuber” twierdzi, że nie ważne jak drużyna zacznie, ale to jak skończy. O panującym w drużynie optymizmie mówi też Bartosz Rymaniak, który swego czasu był piłkarzem „Miedziowych”. Twierdzi on też, że kluczowe w każdym meczu będzie zaangażowanie.

Po drugiej stronie barykady znajduje się Bartłomiej Pawłowski, który w letnim oknie transferowym powędrował do Zagłębia, a wcześniej, w sezonie 2015/16 był piłkarzem Korony. - Jesteśmy dobrze przygotowani do sezonu - mówi piłkarz lubińskiego klubu Daniel Dziwniel. Przeciwnicy podkreślają swoje świetne przygotowanie motoryczne. - Na pewno jak jest krótszy okres przygotowawczy, to trener stara się to wszystko tak rozplanować, że ja sam czuję, że rozegrałem sporo minut - twierdzi obrońca drużyny Zagłębia.

Czy pomimo absencji Fabiana Burdeńskiego, a przede wszystkim Jacka Kiełba czy reprezentanta Gruzji, Niki Kaczarawy złocisto-krwiści dadzą radę sprawić radość swoim kibicom? Czy pomimo odejścia takich zawodników jak Borjan, Grzelak, Pylypchuk czy Palanca oraz zawirowania z potencjalnym transferem Mateusza Możdżenia będą bardzo widoczne w grze Korony? Jak zaprezentują się nowe nabytki Zagłębia na czele z Bartłomiejem Pawłowskim oraz byłym reprezentantem Polski Adamem Matuszczykiem. Wreszcie, jak spisze się debiutujący w Ekstraklasie system VAR? Na te i jeszcze więcej pytań odpowiedź już w poniedziałek na Kolporter Arenie o 18:00.

fot. Maciej Urban

 

REKLAMA

Wasze komentarze

moim zdaniem2017-07-17 09:24:29
...Niki Karczewy...to jakiś nowy? :) Więcej dbałości o szczegóły! Dlaczego nie widzę swoich kiomentarzy - cenzura, czy lenistwo?
loop2017-07-17 10:06:04
W tym sezonie poza Sandecją każdy rywal będzie dla nas niewygodny
bob2017-07-17 11:53:18
..wielka niewiadoma ten mecz...oby nie było lania jak przed rokiem ekipy Wilmana (Zagłębie-Korona 4:0)..
Bryx2017-07-17 13:55:10
Statystyki to se można za przeproszeniem, w d...ę wsadzić. Ważne jest jak ta (póki co) zbieranina będzie potrafiła ze sobą grać. Odpada paru podstawowych grajków, a reszta cięgle jeszcze nie wie, gdzie te Kielce leżą.
kibic2017-07-17 14:17:26
Sandecja też nie jest słaba co pokazała na Lechu remisując 0:0.
Damian Ankur2017-07-17 14:30:19
Loop, widać, że jesteś ogórkiem z zerową wiedzą. Z Sandecją możemy mieć ogromne problemy, z racji tego, że jest to klub grający bardzo ostro i niewygodnie. Coś jak Banda Świrów z sezonu 11/12. I nie przekreślaj tak szybko naszej Korony malkontencie. Poczekaj, obejrzyj 10 spotkań, daj czas. Wtedy będziemy oceniali.

Dodaj komentarz

Copyright © 2018 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group