REKLAMA

Rusza Mini Handball Academy

13-07-2017 11:29,
Redakcja

W Kielcach rusza akademia piłki ręcznej dla najmłodszych! Już niebawem w dwóch grupach swoje umiejętności szczypiorniakowe będą szkolić dzieciaki od 6 do 10 roku życia.

"Pomysł się urodził po analizie innych dyscyplin, np. futbolu, pływania czy gimnastyki. Tam dzieci zaczynają bardzo wcześnie. A w Kielcach nie było do tej pory szkolenia na szeroką skalę. Cele są takie, aby jak najwięcej dzieci zachęcić w atrakcyjny sposób do uprawiania piłki ręcznej. A z perspektywy klubu nabór jest dużo większy i wcześniej wykonany - mówi założyciel Mini Handball Academy, Zygmunt Kamys.

Zajęcia będą się odbywały w Sali gimnastycznej Politechniki Świętokrzyskiej i zapraszane na nie są dziewczynki i chłopcy w wieku od 6 do 10 roku życia. Ja jestem założycielem  szkółki a jeśli będzie duzy odzew to zaproszę do współpracy kilku trenerów kieleckich klubów.

Zygmunt Kamys to pracownik Centrum Sportu Politechniki Świętokrzyskiej kiedyś 1 liga Wisła Sandomierz i AZS AWF Biała Podlaska teraz grający II trener AZS Politechniki Świętorzyskiej (ii liga), Trener Kadry woj. Świętokrzyskiego młodziczek roczników 2001 i 2002 i Doktorant na AWF Kraków.

Wszystkie informacje o Mini Handball można spotkać TUTAJ.

Źródło: materiały organizatora

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Copyright © 2018 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group