REKLAMA

Końcowe odliczanie – lada dzień startuje KSF

27-06-2017 14:17,
Redakcja

W najbliższą sobotę Kadzielnia zmieni się w centrum sportów ekstremalnych. Dokładnie 1 lipca odbędzie się trzecia edycja Kadzielnia Sport Festiwal. To aż 6 różnorodnych stref tematycznych, 14 dyscyplin sportowych, jak również 5 różnych rodzajów warsztatów. Wisienką na torcie będą hamaki… zwieszone na wysokości 30 metrów.

To jedna z nowości festiwalowych, jaka pojawi się na Kadzielni, z jakiej skorzystają osoby doświadczone w sportach wysokościowych. W tym miejscu zostanie także zorganizowana „lewitująca biblioteka”. Mniej doświadczeni skorzystają ze specjalnej przestrzeni z hamakami w strefie miejskiej na parkingu amfiteatru. Co ciekawe, imprezę urozmaici także przejażdżka na kajakach po Jeziorku Szmaragdowym.

Jednak nie te części programu będą stanowiły o sile tegorocznego sportowego święta w Kielcach. Pierwszy w Polsce festiwal sportów ekstremalnych dla amatorów otwiera się na zawody downhillowe. – Odbędą się na schodach okalających Kadzielnię. To specyficzna odmiana, bo downhillowcy zwykle jeżdżą jednak po terenach górskich. To coś innego i ciekawego, co nieczęsto pojawia się na innych festiwalach – mówi Magda Śledź, koordynator Kadzielnia Sport Festiwal.

To dyscyplina wpisana w strefę sportów górskich, w której uruchomione zostaną także tyrolka, most linowy, drogi wspinaczkowe, techniki linowe, konkurs w skoku do chwytu.

Kolejną strefą aktywności jest ta ze sportami miejskimi obejmująca warsztaty longboard oraz trickboard, pokazy parkour, street workout, czy gimnastyka sportowa. Pojawi się ona obok strefy freestyle (zawody BMX/SKATE na rampie, warsztaty deskorolkowe, flay bag oraz skimboard), a także strefy slackline (tricklinowy puchar polski, higline, warsztaty slackline).

Skład stref aktywności kompletują strefy KSF Kids z mini parkiem z przeszkodami, drogami wspinaczkowymi, oraz strefa chillout – festiwal kulinarny Zjem to Fest!, foodtenty, leżaki & hamaki, frisbee. – Zachęcamy rodziców, żeby rejestrowali swoje dzieci na warsztaty. Dzieciaki będą mogły sprawdzić, czy bardzo popularne BMX i deskorolka to dla nich fajna forma aktywności – dodaje koordynator imprezy.

– To festiwal, na którym można spróbować wybranej formy aktywności, wybrać się na warsztaty i związać się ze sportem ekstremalnym, albo po prostu przyjść tylko po to, by posiedzieć sobie na leżaku, lub poleżeć w hamaku obserwować downhillowców zjeżdżających po schodach, albo zawody na rampie, czy też zjazd na tyrolce – wyjaśnia Magda Śledź.  

Przypominamy, że Kadzielnia Sport Festiwal rusza 1 lipca. Początek o godzinie 11.

Więcej informacji można znaleźć TUTAJ. 

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Copyright © 2018 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group