REKLAMA

Niespodziewana porażka Nosanu w bilardowej Ekstraklasie

14-05-2017 23:21,
Mateusz Cieślicki

Mocno utrudnili sobie bilardziści Nosanu Kielce walkę o zdobycie tytułu Mistrza Polski już w trzeciej kolejce Bilardowej Ekstraklasy. Nasi bilardziści przegrali z ekipą Sawicki Opole. W czwartej kolejce jednak wygrali bardzo ważny mecz z Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki.

Teoretycznie to mecz z Sawicki Opole miał być łatwiejszym z pojedynków podopiecznych Marka Karlikowskiego. Rozgrywane w kieleckiej Galerii Echo kolejki przyniosły jednak niespodziankę.

Sobotni mecz z drużyną z Opola zaczął się od porażki Bartosza Rozwadowskiego i Tomasza Kapłana z Markiem Derkiem i Dawidem Cieślakiem 4:5. Na prowadzenie kielczan wyprowadzili Karol Skowerski i Michał Turkowski, którzy wygrali 6:4 z Hubertem Łopotko i Sławomirem Sawickim. Niestety w ostatnim meczu Derek i Łopotko wygrali z Turkowskim i Kapłanem aż 5:2 i to drużyna z Opola mogła cieszyć się ze zwycięstwa 14:12.

W niedzielę Nosan czekał jeszcze trudniejszy mecz z Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki. Nasi bilardziści rozpoczęli dobrze od wygranej 5:3, której autorami byli Michał Turkowski i Karol Skowerski. Niestety później nastąpiła prawdziwa katastrofa Nosanu. Kapłan i Rozwadowski przegrali aż 0:7 z Michałem Czarneckim i Mariuszem Skonecznym i na tablicy wyników było 10:5 dla gości. Na szczęście grający w ostatniej parze Skowerski i Kapłan pokonali Adama i Mariusza Skonecznych 9:3 i Nosan wygrał cały mecz 14:13 po wielkich emocjach.

W pozostałych meczach 3. i 4. kolejki nie doszło do większych niespodzianek. Oba swoje pojedynki wygrał faworyt rozgrywek, Konsalnet Warszawa, który prowadzi w tabeli. Nosan zajmuje szóste miejsce, ale jest jedną z dwóch drużyn, która ma dodatni bilans meczów.

5. i 6. kolejka Bilardowej Ekstraklasy zostaną rozegrane 23 i 24 września, znóww Galerii Echo. 

 

REKLAMA

Wasze komentarze

Fanik2017-05-15 16:16:24
Niespodzianek było dużo :) w tym największa od lat, czyli porażka Bierunia z Ketrzynem bo to mega sensacja !

Dodaj komentarz

Copyright © 2018 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group