Przykry mecz we Wrocławiu... Korona przegrała ze Śląskiem

31-03-2017 19:45,
Redakcja

Zmiana właściciela Korony Kielce podziałała wyjątkowo niekorzystnie na piłkarzy żółto-czerwonego klubu. Kielczanie przegrali kolejny mecz na wyjeździe, ale przede wszystkim martwi styl gry drużyny z Kolporter Areny. We Wrocławiu górą Śląsk, który mógł świętować efektowne zwycięstwo 3:0.

Bez pauzującego za żółte kartki Bartosza Rymaniaka, musiała sobie radzić żółto-czerwona ekipa. Jego miejsce na prawej stronie obrony zajął niespodziewanie Mateusz Możdżeń. Vladislav Gabovs na Dolny Śląsk nawet nie pojechał.

Korona już w 6. minucie powinna prowadzić, a na listę strzelców mógł wpisać się Ilijan Micanski. Bułgar dostał świetne podanie z głębi pola, minął Mariusza Pawełka i oddał strzał, ale piłkę sprzed linii bramkowej zdołał wybić Piotr Celeban.

Kolejne dogodne sytuacje, niestety, miały już miejsce głównie pod bramką kielczan. Swoich szans szukali Łukasz Zwoliński i Ryota Morioka, ale świetnie między słupkami spisywał się Milan Borjan. A gdy po wielkim błędzie defensywy i strzale Joana Angela Romana, piłka minęła golkipera, to w ostatniej chwili drogę do siatki swoim ciałem zablokował Radek Dejmek.

W 31. minucie, po kolejnej ładnej akcji Śląska, w polu karnym na murawę padł Morioka, a sędzia podyktował rzut karny i ukarał żółtą kartkę Jakuba Żubrowskiego. Ta decyzja wzbudziła mnóstwo kontrowersji, ale nie zmieniła jednego – gospodarze mieli jedenastkę. Tę na gola pewnie zamienił sam poszkodowany.

Wrocławianie próbowali pójść za ciosem, mieli kolejne okazje, ale znów w tych sytuacjach obronną ręką wychodził Borjan. Korona do przerwy odpowiedziała tylko raz, gdy z pola karnego strzał oddał Micanski, ale trafił w boczną siatkę.

Druga połowa rozpoczęła się od... kolejnych ataków gospodarzy. I sytuacji bramkowych, w których jednak znów górą był kielecki bramkarz. Gdyby nie on, we Wrocławiu oglądalibyśmy pogrom.

Ale nawet on nie potrafił powstrzymać Romana, gdy ten najpierw minął Rafała Grzelaka, a potem Bartosza Kwietnia. Piłka jeszcze odbiła się od Dejmka i wpadła do siatki.

Próbował coś zmienić na murawie trener Maciej Bartoszek, ale Koronę stać było tylko na uderzenie z dystansu Grzelaka, które pewnie wybronił Pawełek.

W 80. minucie arbiter podyktował kolejny rzut karny dla Śląska. Piłkę ręką zablokował Grzelak, a jedenastkę pewnie wykorzystał Kamil Biliński. Dzięki temu wrocławianie mogli świętować zdobycie trzeciego gola i wywalczenie trzech punktów w piątkowym spotkaniu.

Zapis relacji NA ŻYWO

Kolejny mecz Korona rozegra w poniedziałek, 10 kwietnia u siebie z Ruchem Chorzów (godz. 18).

Śląsk Wrocław – Korona Kielce 3:0 (1:0)

Bramki: Morioka (33’ k), Roman (63’) Biliński (83’ k)

Śląsk: Pawełek - Dankowski, Celeban, Kokoszka, Lewandowski - Kovacević, Roman (87’ Engels), Rieja, Pich, Morioka (86’ Stjepanović) – Zwoliński (81’ Biliński)

Korona: Borjan – Możdżeń, Dejmek, Kwiecień, Grzelak – Abalo (73’ Kotarzewski), Żubrowski, Marković, Kiełb, Palanca (61’ Aankour) – Micanski (67’ Górski)

Żółte kartki: Riera – Grzelak, Żubrowski, Aankour

------------

Alien2017-03-31 19:54:04
Mam nadzieję że Niemiec pogoni tego wytatuowanego mięśniaka z funkcji trenera!
Rychu2017-03-31 19:54:43
Powinni poniesc konsekwencje....sprzedawczyki pier....... nikt ,nawet najlepszy pracodawca nie pozwolil by sobie na jakis bunt,a bylo to widac golym okiem
Wojtek T2017-03-31 19:55:12
Nie da się wygrać na stojąco bez walki
mario2017-03-31 19:55:36
Ale k. dziady pierwsza liga to za wysokie progi dla nich,mam nadzieje ze nowy właściciel zrobi z nimi porządek,i zmiana trenera mam nadzieję,
Napolełon2017-03-31 19:56:05
Chistoria lóbi siem poftażać.
r2017-03-31 19:58:13
Korona już nie wygra nic do końca i spuszczą klub do 1. ligi bo im wali co będzie, skoro przychodzi nowy właciciel to przecież nie bedzie płacił takim drewnom. Jedyna szansa na grę połowy tych kopaczy to z Koroną w 1. lidze.
kibic2017-03-31 20:01:26
Chyba grają w stsie na handicapy, bo jak można regularnie przegrywać 3-4 bramkami na wyjazdach? U siebie jakoś potrafią grać a wyjazdy według mnie odpuszczają.
arczi2017-03-31 20:07:47
co to było pogonić to towarzystwo
o rany2017-03-31 20:12:36
Patrząc na te "talenty" Kwiecień, Żubrowski, Kotarzewski, Cebula to ich jedyna szansa na grę to w 1. lidze, tak samo Dejmek, czy inni co siedzą na trybunach. Teraz spuszczą Koronę byle utrzymać się na garnuszku miasta bo Niemiec takiego składu chrustu i papy nie będzie trzymał w klubie. Gdyby dzisiaj nie bramkarz to by 6 w plecy było. A treneiro to ma problemy z mózgiem stawiając dwa klocki na środku obrony.
paczeta2017-03-31 20:12:45
Panienki nie piłkarze.
Tomek2017-03-31 20:25:35
Korona przeszla dzis obok meczu.
Cos jest nie tak. To bylo widac, ze nikt nie gral oprocz Borjana.
Przykro bulo na to patrzyc.
Robert2017-03-31 20:32:06
To jawny sabotaz ze strony trenera i piłkarzy. Inaczej: ch d i kamieni kupa Im nie zalezy na Koronie, ale na swoim koncie.Najwyzszy czas zrobić z tym porządek.
Lukasz2017-03-31 20:33:48
Kolejna kompromitacja.. Czy taki zespół, który tak fatalnie się prezentuje na wyjazdach zasługuje na "8mkę".. ? Nie!! Witajmy sie z grupą spadkową..a tam moze wszystko sie zdarzyć..nawet spadek.. Ps.Obrona kolejny raz zagrała katastrofalnie!
Pjj2017-03-31 20:47:21
Śląsk jest w słabej formie i tragicznie nieskuteczne gra u siebie. Potrzeba było idiotycznie grającej Korony aby mógł lekko i wyraźnie wygrać. Ciekawe kiedy ostatnio nasi gracze trenowali jak ustawić obronę i jak asekurować wyjście z własnej strefy obronnej. Drużynę zwykle buduje się od tyłu a w Koronie gra obronna nie istnieje. Przy powrocie za akcją w defensywie panuje absolutny chaos ale z niego nic dobrego się nie urodzi. Jeżeli nie załapiemy się do ósemki to będziemy mocnym kandydatem do spadku. Będą do nas przyjeżdzać drużyny nastawione na głęboką obronę i grę z kontry i będą problemy z wygrywaniem w domu (vide mecz z Górnikiem) a przy takiej grze na wyjazdach to każdy może zapakować nam kilka bramek.
Brosz2017-03-31 20:51:44
Z taką obroną to będzie 8- ka na 100%.Bankowo! A teraz zagadka a'la Wilman - co z tego, że Diaw jest najlepszy skoro siedzi na ławie a De... od 2 lat grę pieprzy?
CKT2017-03-31 20:53:30
zaraz powie Rymaniak: jesteśmy PROFESJONALISTAMI...!!!!
Pixsta2017-03-31 20:54:16
Co to było Panowie kopacze,ewidentnie mecz puszczony.Vania,Kwiecień,Dejmek totalne dno.Pajace powinny profesjonalizmu się uczyć od naszego bramkarza jedyny gość który wie za co kasę bierze
Bryx2017-03-31 20:58:57
"Zmiana właściciela Korony Kielce podziałała wyjątkowo niekorzystnie na piłkarzy żółto-czerwonego klubu".
A niby skąd ta lotna myśl, że winna jest zmiana właściciela? Oni tak grają na wyjazdach od pół roku. Nawet można powiedzieć, że się poprawili, bo tylko 3 gole w plecy, a nie 4 jak zwykle...
krym2017-03-31 21:01:46
Trener zmienia napastnika i wymienia dwóch Hiszpanów na pseudo piłkarzy,w chwili kiedy przegrywa się mecz. Ciekawe posunięcia tego naszego trenera!.Ale do rzeczy- panowie piłkarze byliście odgrywanie przez piłkarzy Śląska jak trampkarze.Z szacunkiem dla prawdziwych trampkarzy to nie o was mowa. Co wy zamierzacie czynić dalej i jakie są wasze plany co do przyszłości w klubie KORONA ???? Ile razy my kibice musimy się wstydzić za takie " wspaniałe wyniki i sukcesy" naszych " kochanych" piłkarzy.
xv2017-03-31 21:14:16
Dawać Smude i zrobi z tych panienek piłkarzy
scyzor2017-03-31 22:11:03
Dejmek idzie na króla strzelców,
jak to jest nie grać nic?2017-03-31 22:14:27
Tylko Borjan może liczyć na angaż. Reszta towarzystwa na ławę, tylko gdzie i w jakiej lidze? Niewykorzystana 100tka, wątpliwy karny i już mogli wsidać do autokaru. Widocznie spotkanie z Lubawskim odniosło skutek; szkoda,że przeciwny do zamierzonego. To taki mecz charytatywny na rzecz kibiców Śląska. Ambicja i zaangażowanie jak w przeboju Lady Pank - mniej niż zero...Co oni robili w przerwie na kadrę, bo sprawiali wrażenie jakby ich Bartoszek pozbierał z przystanków dla busów. Żenada. Plus dla obstawiających, bo są do bólu przewidywalni i typy różnicą trzech to prawie pewniaki. Burdenski z pewnością przewietrzy ten burdel...
Nie będzie Niemiec...2017-03-31 22:32:46
Duma Kielc zagrała promocyjnie, sławiąc Kielce na Dolnym Śląsku. Promocyjny wynik, bo mogło być i ze dwa razy tyle i z pompą przywitali nowego właściciela. Lubawski wiedział co robi, wszak to strateg ekstraklasowy wciskając radnym pasztet z 5. letnim abonamentem na usługi. W poniedziałek kręciliby nosami i tak łatwo, by nie poszło. A kibice pękają z dumy jaką Duma promocję im serwuje!
CK142017-03-31 22:58:09
czy korona idzie śladami bełchatowa z przed kilku lat, tak samo na początku była w czołówce ligi, w przerwie sezonowej miała najwięcej straconych bramek to do kompletu postanowiła sprowadzić tego samego trenera niejakiego cudotwórce bartoszka
Bartoszek nie panuje nad druzyna2017-03-31 23:13:42
Piłkarzyki pajacyki zero.ambicji walki zaangażowania dlaczego za wszelką cenę promujemny Kwietnia przecież ten koleś to dramat. Dlaczego nie gra Diaw i Siergiej. ? co to ma być. ? Bartoszek katastrofa zero pomysłu na prowadzenie drużyny. Ostanie mecze u siebie to fart z Łęczna i Pasami a na wyjeździe klęska. Czas wyciągnąć konsekwencje
tomek622017-03-31 23:39:34
Tego nie dalo sie ogladac to byl niestety poziom a klasy pilkarzyki jak dzieci zagubione we mgle o pierwszej osemce to mozemy pomazyc
Tokarczyk2017-03-31 23:44:32
A gdzie jest Diaw i Ruski. Dlaczego trener ich nie lubi. Z calym szacunkiem ale Kwiecień, Kotarzewski, Górski to raczej 1 liga a Źubrowski nie na cały mecz. Żal na to patrzeć trenerrze
roman2017-04-01 00:52:22
oni nie chcą wejść do ósemki celowo sabotują mecze żeby zająć 9 miejsce
Dejmek2017-04-01 00:53:46
biorę niezłą kasę i mam was płaczki w d.....
JArek2017-04-01 08:27:23
Od 30 minuty na stojąco widać że zabrakło siły. Zawodnicy Śląska biegali między naszymi jak pomiędzy tyczkami to daje do myślenia.
Weteran2017-04-01 11:33:10
Zastanawia mnie fakt nie wystawiania Diawa.
Wczoraj zamiast środkowych obrońców mieliśmy tyczki slalomowe.
ckkd2017-04-01 14:11:10
oddany mecz i tyle w temacie
obserwator2017-04-01 18:40:22
Poniżający występ piłkarzy korony, jeśli można ich nazwać "piłkarzami".To co pokazali we Wrocławiu to naprawdę kompromitacja a przy tym ośmieszenie nas kibiców i klubu Korona.Kogo wy panowie reprezentujecie i kogo macie w szacunku, skoro sprawiacie nam kibicom tyle upokorzenia. Nie ma żadnego wytłumaczenia , ale to żadnego wytłumaczenia za taki mecz i poziom jaki zaprezentowaliscie.
Wojciech2017-04-01 20:35:20
Panowie piłkarze, jak będziecie wygrywać to będę musiał was sprzedać Niemcom albo murzynom z San eskobar. Ale wtedy połowa z was poleci na zbity pysk a druga część do 4 ligi a mnie się upiera. ...la darmowe wycieczki w sprawach handlowych, więc wybór jest tylko jeden. ..... musimy przegrywać wszystko . To nic że spadniemy, miasto kasę da to wrócimy z powrotem
mks2017-04-02 14:28:45
Kwiecień wynocha z Korony
KORONA2017-04-02 20:58:39
Poziom jak w tej piosence mniej niz zero o o o o
kibic2017-04-02 22:57:11
Pisałem już dawno , jeżeli nie będzie kar dla piłkarzy za przejście obok meczu tak jak ze Śląskiem to kopacze dalej będą olewać mecze a my będziemy się denerwować.
Żenada , wstyd i poniżenie kibiców przez piłkarzy i trenera bezmózgowca.
Rada drużyny2017-04-03 10:09:32
czyli Dejmek, Grzelak i Rymaniak won z Korony !!! Dyktatura miernot rządzi pierwszym składem.
Ckkd2017-04-03 17:24:23
Bramkarz nie był wtajemniczony w oddanie meczu to grał na poważnie

W ostatnim meczu rundy zasadniczej Orlen Superligi, Industria Kielce rozegra domowy pojedynek z Zagłębiem Lubin. Zwycięstwo zapewni kielczanom pierwsze miejsce w tabeli.
Krzysztof Jakubik poprowadzi spotkanie 26. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym Korona Kielce zagra na wyjeździe z Widzewem Łódź. Dla arbitra pochodzącego z Siedlec będzie to 34. mecz z udziałem „żółto-czerwonych”.
Od najbliższego sezonu rozgrywki szczypiornistów w Polsce wzbogacą się o możliwość zdobycia nowego trofeum - Superpucharu kraju. Dziś (28 marca) władze Orlen Superligi oraz Związku Piłki Ręcznej w Polsce ogłosiły szczegóły.
Dominick Zator przedłużył umowę z Koroną Kielce. Defensor będzie występował w „żółto-czerwonych” barwach jeszcze przez co najmniej jeden sezon.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – To tylko pierwsza połowa, a w drugiej może zdarzyć się jeszcze wszystko – powiedział po spotkaniu Tomasz Gębala, lider defensywy „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – Mam nadzieję, że zdobędziemy ten upragniony awans, ale była to dopiero połowa meczu – powiedział po spotkaniu Krzysztof Lijewski, drugi trener „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe z GOG Håndbold 33:25. Najwięcej bramek dla kielczan, dziewięć, zdobył Alex Dujszebajew.
Koszykarze UJK Kielce rozpoczynają rywalizację w fazie play-off o awans do pierwszej ligi. Już w pierwszej rundzie drużyna z Kielc zmierzy się z faworytem do awansu, OPTeam Resovią Rzeszów.
Już w wielkanocny poniedziałek Korona Kielce zmierzy się na wyjeździe z łódzkim Widzewem. Wraz z Koroniarzami na wyjazd szykują się także kibice żółto-czerwonych, którzy już w grupie około 700 osób zapisali się na wizytę w „Sercu Łodzi”.
Korona Kielce poznała termin wyjazdowego starcia z Puszczą Niepołomice. „Żółto-czerwoni” zagrają wówczas mecz, który może zdecydować o losach utrzymania.
Po zakończeniu zimowej przerwy Korona Kielce rozegrała 7 ligowych rywalizacji i wywalczyła w nich zaledwie 6 punktów. Kielczanie mają przed sobą teraz wyjazdową potyczkę z Widzewem. Czy Korona wywiezie 3 punkty z trudnego terenu?
Historia napisała się na naszych oczach. Reprezentacja Polski po raz piąty z rzędu zagra na Mistrzostwach Europy. Bohaterem Wojciech Szczęsny!
Poszukujesz sposobów na podniesienie swoich umiejętności piłkarskich do nowego poziomu? Odpowiednio dobrane znaczniki piłkarskie mogą okazać się kluczowym elementem w osiągnięciu tego celu.
Czy zastanawiasz się, jak w pełni wykorzystać potencjał Instagram Stories w strategii marketingowej? Poszukujesz sposobów na tworzenie angażujących reklam w formie stories? Jeśli tak, to artykuł ten jest dla Ciebie!
Trzeci tydzień Małej Ligi Piłki Ręcznej dostarczył kibicom mnóstwo emocji, zarówno na boiskach Bilczy, Kielc, jak i Chęcin. Rozgrywki odbyły się w dniach 19, 20 i 21 marca, prezentując szereg talentów w różnych kategoriach wiekowych.
Świetny turniej juniorek młodszych Korony Handball Kielce w 1/16 finału mistrzostw Polski. Podopieczne Moniki Ciszek zakończyły go z kompletem trzech zwycięstw.
Przed Industrią Kielce rywalizacja w 1/8 finału Ligi Mistrzów. „Żółto-biało-niebiescy” w najbliższą środę (27 marca) zmierzą się z duńskim GOG Håndbold.
Dokładnie za tydzień (1 kwietnia) piłkarze Korony Kielce powrócą do gry po reprezentacyjnej przerwie. Wszystko wskazuje na to, że sytuacja kadrowa w kieleckiej ekipie poprawiała się w porównaniu do ostatnich konfrontacji.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Brakuje mi minut rozegranych na parkiecie przez te dwa i pół miesiąca bez gry – powiedział przed spotkaniem Artsem Karalek obrotowy mistrzów Polski.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Będzie trzeba taktycznie ich rozpracować. Jest to niewygodny zespół z groźnymi zawodnikami na każdej pozycji – powiedział przed spotkaniem Arkadiusz Moryto, skrzydłowy mistrzów Polski.
Sabina Jarząbek, reprezentantka Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego została wicemistrzynią Polski w półmaratonie. Jednocześnie pobiła swój rekord życiowy i uzyskała kwalifikację na Mistrzostwa Europy w Rzymie.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Mam wielki szacunek dla tego klubu, który bardzo mocno walczy w duńskiej lidze oraz Lidze Mistrzów – powiedział przed spotkaniem Tałant Dujszebajew, trener mistrzów Polski.
W niedzielne popołudnie doszło do starcia dwóch zespołów z dolnych rejonów tabeli CLJ U-18 kobiet. Drużyna KSP Kielce pokonała na obiekcie przy ul. Jeziorańskiego 53 ekipę Legionistek Warszawa 0:1.
Na odbywających się w miniony weekend Mistrzostwach Polski Muay Thai w Szaflarach do walki stanęło 4 zawodników kieleckiego klubu.
Trwa marcowa przerwa reprezentacyjna. Na boiskach drugiej ligi (poza dwoma wyjątkami) nie ma jednak odpoczynku.
W ostatnich dwóch tygodniach drużyny szczypiornistów z regionu świętokrzyskiego rozegrały 5 ligowych spotkań.
Mieszane uczucia towarzyszą świętokrzyskim zespołom po rozegraniu 22. serii gier trzeciej ligi. Czarni Połaniec przegrali 0:1 z Karpatami Krosno, KSZO zremisował z Orlętami Radzyń Podlaski 2:2, a Star Starachowice pokonał Sokoła Sieniawa 1:0.
W meczu 18. kolejki Ligi Centralnej Kobiet szczypiornistki Suzuki Korony Handball Kielce przegrały na wyjeździe z MTS-em Żory 36:15. Najskuteczniejszymi zawodniczkami kielczanek były Magdalena Berlińska oraz Nikola Leśniak, zdobywczynie pięciu bramek.
W meczu 25. kolejki Orlen Superligi, Industria Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Zepter KPR Legionowo 31:23. Po spotkaniu sowimi opiniami podzielili się Krzysztof Lijewski oraz Cezary Surgiel.
W meczu 25. kolejki Orlen Superligi, Industria Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Zepter KPR Legionowo 31:23. Najwięcej bramek dla kielczan, osiem, zdobył Alex Dujszebajew.