Korona starała się, ale przegrała. Pod Wawelem górą Wisła Kraków

11-02-2017 19:42,
Z Krakowa Krzysztof Węglarczyk

Pierwszy mecz w 2017 roku i niestety porażka. Bez punktów wracają z Krakowa piłkarze kieleckiej Korony. Żółto-czerwoni przegrali przy Reymonta z Wisłą 0:2 po przepięknym uderzeniu z dystansu Patryka Małeckiego oraz wykorzystanym na raty rzucie karnym przez Pawła Brożka.

Bez kontuzjowanego Jacka Kiełba i chorego Rafała Grzelaka musiała sobie radzić na Reymonta drużyna Macieja Bartoszka. Z nowych piłkarzy w pierwszej jedenastce pojawił się tylko napastnik, Ilijan Micanski.

Bułgar jednak długo nie był widoczny na boisku. Wszystko z tego powodu, że początek spotkania należał do gospodarzy. Wiślacy grali mądrzej, dłużej utrzymywali się przy piłce i sprawiali lepsze wrażenie.

Już w 12. minucie udokumentowali to bramką, choć po kontrowersyjnej sytuacji. Sędzia podyktował rzut wolny za zagranie ręką Djibrila Diawa, ale – jak pokazały telewizyjne powtórki – nie powinien tego uczynić. Ze stałego fragmentu gry gospodarze zagrali piłkę w pole karne, kielczanie zdołali ją wybić za „szesnastkę”, ale tam stał Patryk Małecki. Filigranowy pomocnik „Białej Gwiazdy” popisał się znakomitym uderzeniem z woleja. Futbolówka wpadła w okienko bramki, Michal Pesković był bez szans.

Kolejne minuty to wciąż przewaga zespołu Kiko Ramireza i następne okazje dla krakowskiej drużyny – swoich sił próbowali Zdenek Ondrasek i Arkadiusz Głowacki, ale na szczęście bez powodzenia.

Wszystko zmieniło się po pół godziny gry. Wtedy do głosu zaczęli dochodzić kielczanie. Najpierw, po kapitalnym zagraniu Vanji Markovicia i odegraniu głową Nabila Aankoura, w ostatniej chwili Ivan Gonzalez ubiegł Micanskiego. Naprawdę groźnie zrobiło się jednak w 36. minucie. Po rzucie rożnym, na dalszym słupku akcję zamykał bułgarski snajper – uderzył, piłkę odbiła się rykoszetem po ręce Macieja Sadloka, aż zakręciła na linii bramkowej, pomiędzy nogami m.in. Diawa i Krzysztofa Mączyńskiego. Niestety, nie przekroczyła linii, gola nie było. Arbiter nie zdecydował się też podyktować „jedenastki”.

Do końca pierwszej połowy dominowali goście z Kielc, ale żółto-czerwoni nie zdołali stworzyć już żadnej stuprocentowej okazji. Do szatni schodzili zatem przegrywając jednym golem.

Druga część spotkania zaczęła się od dobrej akcji Wisły – swojej szansy ponownie szukał w 48. minucie Małecki, ale chybił nieznacznie, gdy zdecydował się na uderzenie z lewej strony pola karnego. Chwilę później podoba sytuacja z drugiej strony boiska – tym razem strzelał Miguel Palanca, ale świetną interwencją popisał się Łukasz Załuska.

W 63. minucie Wisła przeprowadziła kolejną świetną, szybką akcję. Po podaniu Małeckiego, uderzał wprowadzony chwilę wcześniej na boisku Paweł Brożek, ale fatalnie skiksował. Korona próbowała odpowiedzieć – atakowała, dominowała, była często na połowie gospodarzy, ale to nie kończyło się dogodnymi okazjami strzeleckimi.

W 78. minucie po zagraniu Brożka, w pole karne wbiegł Boguski z Diawem – pomocnik „Białej Gwiazdy” padł na murawę, a sędzia uznał, że Senegalczyk faulował przeciwnika. Piłkę na „wapnie” ustawił Brożek. Jego strzał z jedenastu metrów obronił Pesković, ale wobec dobitki był już bezradny. Wiśla posłał futbolówkę między nogami golkipera.

Pięć minut później Brożek stanął przed kolejną szansą, ale tym razem z kilkunastu metrów trafił wprost w bramkarza. Mimo to, on i jego koledzy chwilę później mogli świętować zwycięstwo i fakt zdobycia trzech punktów.

Zapis relacji NA ŻYWO

Następny mecz Korony w przyszłą sobotę na Kolporter Arenie z Wisłą Płock (godz. 15.30).

Wisła Kraków – Korona Kielce 2:0 (1:0)

Bramki: Małecki (12’), Brożek (79’)

Wisła: Załuska – Cywka, Głowacki, Gonzalez, Sadlok – Popović (86' Stilić), Mączyński, Małecki, Zachara (69’ Llonch), Boguski – Ondrasek (60’ Brożek)

Korona: Pesković – Rymaniak, Diaw, Dejmek, Kallaste – Abalo (66’ Pylypczuk), Marković (46’ Mrozik), Możdżeń, Aankour (79’ Górski), Palanca – Micanski

Żółte kartki: Głowacki, Małecki, Mączyński

Widzów: 10501

------------

zsw2017-02-11 19:54:32
Koronko dzięki za walkę zero pretensji do Peskowica
MARYLKA2017-02-11 19:56:52
Glowa do gory Panowie, nie ma wstydu walczyliscie a wisla miala wiecej szczescia
Cygan2017-02-11 19:57:11
Brawo Palanca i Ankur
Tobi2017-02-11 19:57:23
Skisla dziady
Luk2017-02-11 20:00:07
Zasłużone zwycięstwo Wisły.. Korona w środku pola i na skrzydłach nie istniała.. Micański starał się ale koledzy nie pomagali mu.. Szkoda..
Jacek2017-02-11 20:02:32
Sędzia gwizdał pod rzekę
kkfan2017-02-11 20:02:53
Tylko dwóch polaków w wyjściowym składzie. Kupujemy gościa z wiernej Małogoszcz a wysyłamy na wypożyczenie chłopaków co w wypożyczeń wracają... gdzie tu sens? ten Smolarczyk nie powącha murawy a do Spartakusa oddajemy Laskowskiego...?
Kris2017-02-11 20:06:05
Z czarną mafią się nie wygra.Wolny z kapelusza,brak czerwonej kartki dla Głowackiego oraz wątpliwy karny.Korona była lepsza i nie pierwszy raz przegrała oszukana
Zero punktów2017-02-11 20:11:06
Liczy się to co w sieci to nie jest taniec z gwiazdami ze styl ważny
porazka jak zwykle2017-02-11 20:12:51
Korona walczyła ha ha zero żółtych kartek Paprocki gdzie są wzmocnienia. ?
Jak zwykle baty2017-02-11 20:15:26
Kolpoeter cieniasy do A klasy
mks2017-02-11 20:17:15
Klepali Klepali i nic z tego nie wynikało gdzie ta walka? Ile bramek strzelili. ? ile punktów zdobyli? Braklo Kiełba i brak zmiennikow Paprocki swoim działaniem pchasz Koronę do 1 ligi
Bryx2017-02-11 20:20:26
Dzięki za walkę.
Aankur, Peskovic OK. Palanca też, ale na minus zadyma z Możdżeniem (wyglądało na to, że Możdżeń był wyznaczony do wolnych, a Katalończyk się wp...lał).
Ciągle brakuje killera w ataku, Micanski jeszcze dupy nie urywa.
joe2017-02-11 20:59:31
nastepny mecz tyż przegromy
gnom2017-02-11 21:01:55
Ta zbieranina nie ma nic wspólnego z Koroną! 2 Polaków w 1 składzie? To jest ta sławna promocja talentów z regionu? Parkingowy nawet Polaków nie potrafi zakontraktować. Żal na to patrzeć co ci marni amatorzy zrobili z naszą Koroną.
moim zdaniem2017-02-11 21:20:21
W II połowie ciągle nieskuteczna gra środkiem, masa niecelnych podań przed 16 tką, brak skrzydeł. Momentami niezła gra. Zero skuteczności. Głowacki powinien być wy.......y z boiska, w II połowie, za drugi umyślny faul.. Palanca stanowczo za dużo niecelnych zagrań.Sędzią widział, to co chciał zobaczyć. W sumie szału nie było, wstydu też. Według mnie dobrą zmianę dał Mrozik. Brawo dla niego!
hahahaha2017-02-11 21:31:51
Możdżeń to powinien być wyznaczony, ale do grania w drugiej drużynie. Już dawno nie było w Koronie pomocnika, który by aż tak bardzo nic nie wnosił w grze zespołu. Po co on został sprowadzony to nie wiem. Grzelak przecinak to przy nim profesor.

Już nie szukajcie usprawiedliwień, że tam spalony, tam ręka itp, Korona zasłużyła swoją grą dziś na porażkę i tyle, nie oszukujcie siebie ani innych ludzi.
brawo hahahaha2017-02-11 21:46:14
Masz w zupełności rację.Mecze się wygrywa strzelając bramki i to zrobiła Wisła.
kielczanin2017-02-11 22:19:21
Widocznie te kopacze za mało starały.Dlatego wtopiły.
Czytam grę2017-02-12 00:13:13
Znów Kalaste nie nadążał na lewej , grał na dystans ze skrzydłowym zamiast siedzieć mu na plecach. Diaw musiał łatać na lewej i po błędzie sędziego( nie było ręki) pada bramka.
Nie istniał Abalo, Pyłypczuk lepiej walczy, Mrozik nieźle.
Dużo niecelnych podań.
drąg2017-02-12 08:40:14
rzeka - legia cudzoziemska 2:0 pozytyw z tego spotkania to zwycięstwo polskiej drużyny
F.G2017-02-12 10:22:31
Kurna co to ma być, gdzie Grzelak najlepszy gość w zespole -Walczak, po co wymiana Vanii w polowie gdzie ta Korona....
obserwator2017-02-12 10:59:38
Sędzia na pewno pomógł wislakom,ale gdyby nasi wykorzystali te sytuacje jakie mieli,wynik byłby inny.Trzeba poprawić skuteczność i będzie dobrze.Ósemka jeszcze nie stracona.
nie ma atmosfery w zespole2017-02-12 12:25:47
Pierwszy przykład faul na Nabilu Glowacki brutalnie fauluje a pozostali zawodnicy tylko spogladają zamiast stanac w obronie kolegi druga to sytuacja przy wolnym gdzie Mozdzen odpycha Palance oj chyba nie ejst tak pieknie jak nam sie wmawia
to nie jazda figurowa wazne sa punkty2017-02-12 12:27:14
mecz walki a Korona nie otrzymala nawet zoltej kartki.Paprocki druzyna potrzebuje wzmocnien a nie uzuplenien skladau typu Smolarczyk Kwiecien a nawet Zubrowski przyjda kontuzje kartki i obys nie obudzil sie w 1 lidze.
grzesiek2017-02-12 13:22:40
Ilu Polaków w składzie? 3 lata temu Paprocki obiecywał na sesji Rady Miasta , że Korona będzie budowana na piłkarzach z regionu Kolejne kłamstwo wyszło na jaw !!! Hańba i wstyd !!! Lepiej zatrudniać obcokrajowców, którzy nie mogą nigdzie znaleźć pracy niż polskich piłkarzy. Ale to wygodniej, bo obcokrajowiec nie połapie się szybko we wszystkich kombinacjach zarządu i właściciela. Jak długo to będzie trwało? Chyba do końca kadencji WL
L2017-02-13 14:49:41
Ten klub powinien zmienić nazwę na INTER KIELCE !!!! bo przecież naszych rodaków z każdym sezonem mniej .....

W ostatnim meczu rundy zasadniczej Orlen Superligi, Industria Kielce rozegra domowy pojedynek z Zagłębiem Lubin. Zwycięstwo zapewni kielczanom pierwsze miejsce w tabeli.
Krzysztof Jakubik poprowadzi spotkanie 26. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym Korona Kielce zagra na wyjeździe z Widzewem Łódź. Dla arbitra pochodzącego z Siedlec będzie to 34. mecz z udziałem „żółto-czerwonych”.
Od najbliższego sezonu rozgrywki szczypiornistów w Polsce wzbogacą się o możliwość zdobycia nowego trofeum - Superpucharu kraju. Dziś (28 marca) władze Orlen Superligi oraz Związku Piłki Ręcznej w Polsce ogłosiły szczegóły.
Dominick Zator przedłużył umowę z Koroną Kielce. Defensor będzie występował w „żółto-czerwonych” barwach jeszcze przez co najmniej jeden sezon.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – To tylko pierwsza połowa, a w drugiej może zdarzyć się jeszcze wszystko – powiedział po spotkaniu Tomasz Gębala, lider defensywy „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – Mam nadzieję, że zdobędziemy ten upragniony awans, ale była to dopiero połowa meczu – powiedział po spotkaniu Krzysztof Lijewski, drugi trener „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe z GOG Håndbold 33:25. Najwięcej bramek dla kielczan, dziewięć, zdobył Alex Dujszebajew.
Koszykarze UJK Kielce rozpoczynają rywalizację w fazie play-off o awans do pierwszej ligi. Już w pierwszej rundzie drużyna z Kielc zmierzy się z faworytem do awansu, OPTeam Resovią Rzeszów.
Już w wielkanocny poniedziałek Korona Kielce zmierzy się na wyjeździe z łódzkim Widzewem. Wraz z Koroniarzami na wyjazd szykują się także kibice żółto-czerwonych, którzy już w grupie około 700 osób zapisali się na wizytę w „Sercu Łodzi”.
Korona Kielce poznała termin wyjazdowego starcia z Puszczą Niepołomice. „Żółto-czerwoni” zagrają wówczas mecz, który może zdecydować o losach utrzymania.
Po zakończeniu zimowej przerwy Korona Kielce rozegrała 7 ligowych rywalizacji i wywalczyła w nich zaledwie 6 punktów. Kielczanie mają przed sobą teraz wyjazdową potyczkę z Widzewem. Czy Korona wywiezie 3 punkty z trudnego terenu?
Historia napisała się na naszych oczach. Reprezentacja Polski po raz piąty z rzędu zagra na Mistrzostwach Europy. Bohaterem Wojciech Szczęsny!
Poszukujesz sposobów na podniesienie swoich umiejętności piłkarskich do nowego poziomu? Odpowiednio dobrane znaczniki piłkarskie mogą okazać się kluczowym elementem w osiągnięciu tego celu.
Czy zastanawiasz się, jak w pełni wykorzystać potencjał Instagram Stories w strategii marketingowej? Poszukujesz sposobów na tworzenie angażujących reklam w formie stories? Jeśli tak, to artykuł ten jest dla Ciebie!
Trzeci tydzień Małej Ligi Piłki Ręcznej dostarczył kibicom mnóstwo emocji, zarówno na boiskach Bilczy, Kielc, jak i Chęcin. Rozgrywki odbyły się w dniach 19, 20 i 21 marca, prezentując szereg talentów w różnych kategoriach wiekowych.
Świetny turniej juniorek młodszych Korony Handball Kielce w 1/16 finału mistrzostw Polski. Podopieczne Moniki Ciszek zakończyły go z kompletem trzech zwycięstw.
Przed Industrią Kielce rywalizacja w 1/8 finału Ligi Mistrzów. „Żółto-biało-niebiescy” w najbliższą środę (27 marca) zmierzą się z duńskim GOG Håndbold.
Dokładnie za tydzień (1 kwietnia) piłkarze Korony Kielce powrócą do gry po reprezentacyjnej przerwie. Wszystko wskazuje na to, że sytuacja kadrowa w kieleckiej ekipie poprawiała się w porównaniu do ostatnich konfrontacji.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Brakuje mi minut rozegranych na parkiecie przez te dwa i pół miesiąca bez gry – powiedział przed spotkaniem Artsem Karalek obrotowy mistrzów Polski.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Będzie trzeba taktycznie ich rozpracować. Jest to niewygodny zespół z groźnymi zawodnikami na każdej pozycji – powiedział przed spotkaniem Arkadiusz Moryto, skrzydłowy mistrzów Polski.
Sabina Jarząbek, reprezentantka Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego została wicemistrzynią Polski w półmaratonie. Jednocześnie pobiła swój rekord życiowy i uzyskała kwalifikację na Mistrzostwa Europy w Rzymie.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Mam wielki szacunek dla tego klubu, który bardzo mocno walczy w duńskiej lidze oraz Lidze Mistrzów – powiedział przed spotkaniem Tałant Dujszebajew, trener mistrzów Polski.
W niedzielne popołudnie doszło do starcia dwóch zespołów z dolnych rejonów tabeli CLJ U-18 kobiet. Drużyna KSP Kielce pokonała na obiekcie przy ul. Jeziorańskiego 53 ekipę Legionistek Warszawa 0:1.
Na odbywających się w miniony weekend Mistrzostwach Polski Muay Thai w Szaflarach do walki stanęło 4 zawodników kieleckiego klubu.
Trwa marcowa przerwa reprezentacyjna. Na boiskach drugiej ligi (poza dwoma wyjątkami) nie ma jednak odpoczynku.
W ostatnich dwóch tygodniach drużyny szczypiornistów z regionu świętokrzyskiego rozegrały 5 ligowych spotkań.
Mieszane uczucia towarzyszą świętokrzyskim zespołom po rozegraniu 22. serii gier trzeciej ligi. Czarni Połaniec przegrali 0:1 z Karpatami Krosno, KSZO zremisował z Orlętami Radzyń Podlaski 2:2, a Star Starachowice pokonał Sokoła Sieniawa 1:0.
W meczu 18. kolejki Ligi Centralnej Kobiet szczypiornistki Suzuki Korony Handball Kielce przegrały na wyjeździe z MTS-em Żory 36:15. Najskuteczniejszymi zawodniczkami kielczanek były Magdalena Berlińska oraz Nikola Leśniak, zdobywczynie pięciu bramek.
W meczu 25. kolejki Orlen Superligi, Industria Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Zepter KPR Legionowo 31:23. Po spotkaniu sowimi opiniami podzielili się Krzysztof Lijewski oraz Cezary Surgiel.
W meczu 25. kolejki Orlen Superligi, Industria Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Zepter KPR Legionowo 31:23. Najwięcej bramek dla kielczan, osiem, zdobył Alex Dujszebajew.