Wysoka porażka Korony na koniec zgrupowanie. Aż pięć puszczonych bramek

03-02-2017 11:50,
Redakcja

Dzień przed powrotem do Polski, piłkarze Korony Kielce rozegrali ostatni sparing w cypryjskiej Ayia Napie. Choć przed przerwą to Żółto-czerwoni mieli inicjatywę, to po zmianie stron utracili kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami i ulegli serbskiemu FK Rad Belgrad w stosunku 1:5 (0:1). Jedynego gola dla kieleckiej ekipy zdobył Jakub Żubrowski.

Spotkanie rozpoczęło się od bardzo aktywnej postawy kielczan w ofensywie. Do okazji strzeleckich dochodził m.in. Maciej Górski, ale nie potrafił wygrać pojedynku z bramkarzem rywali. W jednej z takich sytuacji, w 20. minucie gry, akcję kapitalnym wznowieniem uruchomił Michal Pesković, ale napastnik Korony przegrał starcie oko w oko z golkiperem drużyny z Belgradu.

W 25. minucie groźnie zrobiło się w polu karnym Żółto-czerwonych – po dośrodkowaniu jeden z zawodników serbskiej ekipy doszedł do główki, a piłka odbiła się od poprzeczki. Dosłownie chwilę później identycznie odpowiedzieli Koroniarze za sprawą strzału Jacka Kiełba.

Na 10 minut przed końcem pierwszej połowy, prowadzenie dość niespodziewanie objęli belgradczycy. Wykorzystali przestrzeń po ataku Korony i skutecznie wykończyli kontratak. Zanim nadeszła przerwa, szczęścia jeszcze raz próbował Górski, ale i tym razem z jego uderzeniem poradzili sobie rywale.

Druga część gry zaczęła się od nieco bardziej wyważonej postawy z obu stron. Zmieniło się to w 59. minucie. Po skutecznej akcji prawą flanką, Serbowie podwyższyli swoje prowadzenie. Trener Maciej Bartoszek, który w międzyczasie dokonywał zmian w składzie, mógł ucieszyć się jednak z gola swojej ekipy już chwilę później. Koroniarze egzekwowali bowiem rzut karny podyktowany za faul na Michale Smolarczyku. Strzał Marcina Cebuli z „wapna” zdołał jednak obronić serbski golkiper.

Prawdziwa strzelanina miała miejsce między 76. a 78. minutą. Najpierw znakomicie piłkę na lewej stronie boiska rozegrała drużyna z Belgradu, a całą akcję zakończyła zdobyciem gola na 0:3. Już 60 sekund później jednak Żółto-czerwoni zastosowali mocny pressing, przez co futbolówkę wyłuskał Jakub Żubrowski i sam trafił do siatki przeciwników.  Tak czy inaczej, Serbowie po kolejnej chwili znowu prowadzili trzema bramkami – jeden z ich piłkarzy oddał skuteczny strzał z dystansu po ziemi.

W ostatnich minutach gracze FK Rad Belgrad posłali jeszcze piłkę z lewej strony boiska i wykończyli akcję z najbliższej odległości, ustalając wynik meczu na 1:5 (0:1). Postawa podopiecznych trenera Bartoszka przed przerwą mogła się zdecydowanie podobać, choć brakowało skuteczności, zaś druga połowa poszła już nie po myśli kieleckiej drużyny.

Korona Kielce – FK Rad Belgrad 1:5 (0:1)

Bramki: Żubrowski 77’ – 35’, 59’, 76’, 78’, 88’

Korona: Pesković (60’ Otczenaszenko) – Gabovs, Załęcki, Kwiecień (60’ Camara), Kallaste – Kiełb (60’ Kotarzewski), Mrozik (67’ Uniat), Żubrowski, Cebula (70’ Essam), Pyłypczuk (67’ Zając) – Górski (46’ Smolarczyk)

Źródło: korona-kielce.pl

------------

Piotr2017-02-03 12:01:22
Czy to był sparing,czy też jaja to po prostu bardzo duży wstyd.
Tomek2017-02-03 12:07:13
Paprocki obudz sie chlopie ze snu zimowego.
Korona nic nie zwojuje bez bramkarza, a Peskovic reprezentuje poziom 3 ligii.
Paprocki pobudka i do pracy.
Konrad2017-02-03 12:08:44
Tych 15-u, co oblało egzamin wypożyczyć,lub rozwiązać kontrakty.
Andrzej2017-02-03 12:11:20
Oj ten Cebula... rozumiem, że Korona grała Drugim składem ale tacy zawodnicy jak Górski, Cebula w takich meczach powinni zapierdzielać i myśleć...i być skuteczni..ale wierzę, że Bartoszek wyciągnie wnioski z takich meczów i na Wisłę zagramy na czysto z tyłu!!
radek2017-02-03 12:13:05
Wstyd.....ci zmiennicy są nic nie warci...
Krzychu2017-02-03 12:15:45
Tu było widać ile Małkowski dawał Koronie.. takich wyników byłoby jesienią więcej ale Małkowski nieraz ratował nam tyłek.. Bramkarz musi mieć umiejętności, jaja i umieć opierdzielać zawodników z tyłu!!!!!
Alfa&Romeo2017-02-03 12:17:03
Czy to pech czy chlopcy przyzwyczajaja nas do wynikow w lidze?
Gdzie jest bramkarz i sponsor?
Rafal G.2017-02-03 12:19:16
Brawo Panowie tak trzymać
Tomasz_Konopka2017-02-03 12:20:34
Ja nie rozumiem pp co oni pojechali na ten cypr za nasze pieniądze???
Pytanie2017-02-03 12:29:55
Czy Cebula ma dożywotni kontrakt w Koronie.?.
Yogi2017-02-03 12:41:54
Przestańcie marzyć o bramkarzui sponsor,że.Wel i parkingowy maja
swoją wizję tego klubu . Pierwszy
popo2017-02-03 12:49:49
Z Peskoviciem to jest tak, że i chłop ma swoje lata i jest doswiadczony, ale w przeciwienstwie do Malkowskiego to nie procentuje. Chlop poza tym, ze jest nerwowy to takze mocno elektryczny i zamiast dawac jakis komfort obronie, ze moze na niego liczyc to oni sami nie wiedza czy on zlapie to czy wypluje czy moze babola rzuci sobie. Niepewny bramkarz,a tacy sa najgorsi.
Mirek2017-02-03 12:52:38
a...coś cichutko jest o obiecywanym od lat sponsorze,,,,,ale to już norma!
Wielka2017-02-03 13:30:52
Szkoda,że nie walczyliśmy o Wilusza i Małkowskiego.
Robert2017-02-03 13:43:42
Cebula to nawet w sparingach bramki nie strzeli w barwach Korony
paprocki grabarz Korony2017-02-03 14:02:41
juz zaczyna sie glupie gadanie ze peskovic super sie prezentuje ze trzeba dac mu szanse ja pitole to pokazuje niemoc bartoszka
Lubawski gdzie sponsor i bramkarz?2017-02-03 14:04:24
Korona nie ma zmienników i ten sparing kolejny raz to pokazał Cebula Smolarczyk Załęcki wasze miejsce jest w 3 lidze
Paprocki gdzie masz bramkarza?2017-02-03 14:05:44
Paprocki prezesino od siedmiu bolesci zapomniales podpisac kontrakt z bramkarzem, a kase od miasta wiesz jak wyciagac darmozjadzie
kielczanin2017-02-03 14:07:22
Niby drugi skład,ale i tak słony pogrom.
DARMOZJADY2017-02-03 14:13:08
Paprocki jestes zerem. Pozbywasz sie dobrego doświadczonego bramkarza przez własne urażóne ego i Wojtusia a nie potrafisz nieudaczniku przez cały okres przygotowawczy zzakontraktowac nowego bramkarza. Jka taki nieudacznik moze byc prezesem klubu?potencjalni reklamodawcy nie chca wspolpracowac z klubem dopoki tacy ludzie jak TY i Wojtus beda blisko Korony.
do trenerów2017-02-03 14:14:56
mam wrażenie że na obóz pojechali nie ci bramkarze co trzeba,w rezerwach mamy dużo lepszych golkiperów no ale prezes wie lepiej bo trenerzy to chyba nie
glupie gadanie Mareczka2017-02-03 15:30:46
Paprocki niedlugo bedzie opowiadac bajeczki jakim to cudwonym bramkarzem jest Peskovic i postanowil dac mu szanse ha ha ha
Korona Paprockiego2017-02-03 15:40:11
klub nie potrafi pozyskac nowych reklamodawcow a sposob w jaki 'dziekujemy za gre zasluzonych pilkarzom" pokazuje tylko kto tym klubem zarzadza
Filip2017-02-03 15:47:50
Paprocki nieudaczniku wypad z Korony.
Peskovic to bramarz na 3 lige , a ty chlopie nie potrafisz podpisac kontraktu ze Zbyszkiem Malkowskim.
Paoprocki wynocha z Korony!!!!!
19622017-02-03 16:16:33
Ciemność, widzę ciemność...... ale to koniec czy początek końca? Parkingowy marek w najbliższym wywiadzie nam odpowie.
CK732017-02-03 17:23:17
Paradoksalnie świetny wynik.....
Może ktoś się obudzi, a trener wyciągnie odpowiednie wnioski.
kibic2017-02-03 19:06:29
Jeśli nie dogadają się z Małkowskim to w lidze też będziemy tracić piątkę. Mamy dobrego bramkarza na miejscu! Podpisać z nim umowę do końca sezonu. Co stoi na przeszkodzie? Dogadać się odnośnie finansów i gramy. Bez bramkarza nie pogramy.
Czytam grę2017-02-03 19:35:41
Oprócz Kiełba i Pyłypczuka to nie wiem czy ktoś z reszty może uzupełnić drużynę na poziomie pierwszego składu, a do kasy będzie stało kilkunastu i budżet drenowało, może wystarczyłoby pięciu ale na poziomie ekstraklasy.
zsw2017-02-03 22:23:23
jak zdobyc sponsora prosta rada Wel i Prezes powinni zabrac dobra flaszke i do Bertusa na nauke.Co prawda nauka kosztuje i jedna to malo ;))
damian2017-02-03 23:22:46
W pełni zasłużona porażka,co mnie obchodzi czy to był 2 czy 3 skład Korony. My niezależnie od tego jakim gramy składem mamy grać o zwycięstwo. Wczorajszy i dzisiejszy mecz pokazał że nasza drużyna potrzebuje natychmiastowych wzmocnień. Testujemy zawodników którzy nie będą grali w Koronie ze względu na limity obcokrajowców (Camara i Essam). Szukamy bramkarza od początku roku może ktoś przypomnieć ilu bramkarzy przetestowaliśmy? Tylko jednego. Z czym my się chcemy pokazać w ekstraklasie? Z Peskoviciem który jest niebezpieczeństwem czy z Leonem któremu brak ogrania? Kiedy ktoś w tym klubie powie jaka jest sytuacja z bramkarzem? Tutaj też powinna być reakcja trenera który powinien ostro powiedzieć że chce bramkarza natychmiast bo póki co to wydaje się że się z tym pogodził że takiego nie dostanie. Panie prezesie gdzie jest Małkowski?
Kielczanin z Hamburga2017-02-03 23:24:40
Nie mamy w Kielcach druzyny piłkarskiej grającej na nawet na bardzo słabym profesjonalnym poziomie i długo jeszcze nie bedziemy jej mieć To są po za M Palancą i Nabilem bardzo niskich lotów amatorzy nie posiadający talentu , potencjału i odpowiedniej inteligencji boiskowej . Cech które powinni posiadać wszyscy zawodowi piłkarzy na swiecie którzy za gre w piłkę nożną otrzymują wynagrodzenie .Ci piłkarscy biedacy zatrudnieni w Koronie Kielce nigdy nie powinni grać w ekstraklasie, tylko w trzeciej lub czwartej lidze.Uwazam że ten klub który nie ma żadnych perspektyw i ambitnych celów sportowych ( jedynie to co roczna desperacka walka o utrzymanie się w lidze ) istnieje tylko po to w Kielcach aby spora grupa osób tam zatrudnionych miała regularnie co miesiąc przelewane pieniadze na swoje konta bankowe
CAŁA PRAWDA O KORONIE2017-02-03 23:25:21
ten klub który nie ma żadnych perspektyw i ambitnych celów sportowych ( jedynie to co roczna desperacka walka o utrzymanie się w lidze ) istnieje tylko po to w Kielcach aby spora grupa osób tam zatrudnionych miała regularnie co miesiąc przelewane pieniadze na swoje konta bankowe
wOJTUS GDZIE INWESTOR?2017-02-03 23:26:24
hmm..coś cicho jest o Sponsorze..tak obiecywanym od lat..on już tuż, tuż..ale to już norma..
luuuuudzie2017-02-04 02:12:19
Sponsora nie bd do konca kadencji Lubawskiego.
Adam2017-02-04 04:17:57
A do Wisły 6 dni........
Zajefajnie!
ck2017-02-04 09:00:35
Dwóch dobrych bramkarzy odstawili Małkowski .Gostomski .a dziada Peskovica i Leona zabrali na obóz PORAŻKA
kibic korona2017-02-04 11:06:24
Na 85% Korona spadnieeeeee na drugi poziom rozgrywkowy,a po odejściu Prezydenta Lubawskiego na czwarty czyli trzecia liga w Kielcach murowana.GRATULACJE PANOWIE PREZESI KORONY.
miki2017-02-04 11:16:33
Zgadzam się z kilkoma przedmówcami że Paprotka szkodzi klubowi , ale mam żal również do trenera który miał inne gwarancje i te nie zostały dotrzymane . Dlaczego Bartoszek nie pierd...e ręką w stół i nie powie co go boli ?. Każdy wie że borykamy się z problemem bramkarza tylko jak zwykle zarząd nie dostrzega tego problemu , a potem co ? , zwolnić trenera bo nie sprostał postawionemu zadaniu , takie jaja tylko w KORONIE . Tak się dzieje jak oszołomów dopuszcza się do robienia czegoś co ich przerasta . Obym się mylił , ale już za tydzień rzeka z Krakowa sprowadzi nas na ziemię .
Do Hamburgera2017-02-04 22:03:04
Zgadzam się w całej rozciągłości.

Prawda jest taka, że niestety w tej branży działa "ogranie" i "wrażenie". Więc jak pan Marek kiedyś oglądał Możdżenia w Lechu to zakrzyknął: Zajebity!! A po latach sprowadził go do Korony. Problem w tym, że niestety Możdżeń nigdy nawet nie był solidnym graczem, środkowy pomocnik z niego żaden, bo Rafał Grzelak go zjada statystykami na śniadanie.

Klub przyzwyczajony do bylejakości zatrudnia Wierchowcowa, Gabovsa i Rymaniaka, bo ich CV piłkarskie wygląda poważnie. Ale co z tego, skoro na dziś dzień to słabi zawodnicy i ich miejsce jest w słabych klubach,a nie czekaj...oni już są w słabym klubie.

Klub maskuje swoje transfery pod kotarą podwyższenia poziomu, grania o pierwszą ósemkę, ale KIM? Kilkoma sensownymi grajkami + szrotem, który nie oczekiwał za wielu pieniądzy? Gdzie jest długofalowe podejście do zawodu, gdzie te gwiazdy z województwa, gdzie szkolenie młodzieży?

Komu wy tą młodzież szkolicie? Neptunowi Końskie czy Wiernej Małogoszcz? Bo z waszego szkolenia nic nie wynika, ilu na przestrzeni lat, wychowanków grało regularnie? Malarczyk, którym się tak chełpicie? Bo kim innym? Lepsi od obecnych wychowanków, z tego klubu odchodzilo, bo nikt im nie dal szansy. Ale cóż, po co grać Wrześniewskim albo Kotarzewskim, jak można grać Wierchowcowem, który coś tam kiedyś grał w Turcji, ale to było dawno i nie prawda. I tak sobie sprowadzamy Gabovsa, Wierchowcowa, Puriego, Ouatarre, Cerniauskasa i ani w tym logiki ani poziomu sportowego.

Klubowi nie zalezy na rozwoju tylko na wegetacji. Poki jest Eksa, to Paprocki i pociotki z administracji mają robotę. Spadniemy? To ich - wiadomo kto - wsadzi do innej spółki. I takie to są ambicje.

Można narzekać na gre w Koronie Lecha, Lenartowskiego czy innych, ale wiecie co? Ojrzyński przynajmniej nie kłamał i próbował polaków z niższych lig, tak jak to od 15 lat w Koronie powinno wyglądać.
@Kielczanin z Hamburga2017-02-05 10:06:51
Kolego 100% racji , korytko musi być pełne , ciekawe tylko ile naiwniaków da się nabrać na ten cyrk , mierny klub i w dodatku bez prawdziwych fanów , jedynie zbieranina przypadkowych ludzików z powiatu
CK2017-02-05 20:12:44
po co szukać bramkarza jak mamy wojtusia i drugiego rezerwowego mareczka którzy wogóle nie wpuszczają do swojej głowy żadnych argumentów, to jak by mieli wpuścić jakąś bramkę w tak przeciętnej e-klapie, toż to wogóle niemożliwe. Wszystkie mecze na zero z tyłu i nie tylko pierwsza ósemka, ale i puchary europejskie na bank, a jak dobrze pójdzie to i mamy mistrzostwo polski.
gdzie bramkarz2017-02-05 21:53:28
otczenaszenko to jakieś jaja
leon zawałowiec2017-02-08 07:46:37
no w tym sparingu z Radem co puscil babola to koniec. Pilka leciala 3km/h a i tak go dla Jugoli.

Jak to ma byc ten wielki talent, to mnie KoronaTV utwierdzila w przekonaniu, ze to kolejny gwiazdorek z ładną fryzurką i modnym telefonem.
@do Hamburgera2017-02-08 14:44:53
Możdżeń w środku pomocy jest dużo lepszy od Grzelaka, bo ten najbardziej pasuje na obronę. Nie zgadzam się również, że Rymaniak jest słabym zawodnikiem.

Od najbliższego sezonu rozgrywki szczypiornistów w Polsce wzbogacą się o możliwość zdobycia nowego trofeum - Superpucharu kraju. Dziś (28 marca) władze Orlen Superligi oraz Związku Piłki Ręcznej w Polsce ogłosiły szczegóły.
Dominick Zator przedłużył umowę z Koroną Kielce. Defensor będzie występował w „żółto-czerwonych” barwach jeszcze przez co najmniej jeden sezon.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – To tylko pierwsza połowa, a w drugiej może zdarzyć się jeszcze wszystko – powiedział po spotkaniu Tomasz Gębala, lider defensywy „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – Mam nadzieję, że zdobędziemy ten upragniony awans, ale była to dopiero połowa meczu – powiedział po spotkaniu Krzysztof Lijewski, drugi trener „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe z GOG Håndbold 33:25. Najwięcej bramek dla kielczan, dziewięć, zdobył Alex Dujszebajew.
Koszykarze UJK Kielce rozpoczynają rywalizację w fazie play-off o awans do pierwszej ligi. Już w pierwszej rundzie drużyna z Kielc zmierzy się z faworytem do awansu, OPTeam Resovią Rzeszów.
Już w wielkanocny poniedziałek Korona Kielce zmierzy się na wyjeździe z łódzkim Widzewem. Wraz z Koroniarzami na wyjazd szykują się także kibice żółto-czerwonych, którzy już w grupie około 700 osób zapisali się na wizytę w „Sercu Łodzi”.
Korona Kielce poznała termin wyjazdowego starcia z Puszczą Niepołomice. „Żółto-czerwoni” zagrają wówczas mecz, który może zdecydować o losach utrzymania.
Po zakończeniu zimowej przerwy Korona Kielce rozegrała 7 ligowych rywalizacji i wywalczyła w nich zaledwie 6 punktów. Kielczanie mają przed sobą teraz wyjazdową potyczkę z Widzewem. Czy Korona wywiezie 3 punkty z trudnego terenu?
Historia napisała się na naszych oczach. Reprezentacja Polski po raz piąty z rzędu zagra na Mistrzostwach Europy. Bohaterem Wojciech Szczęsny!
Poszukujesz sposobów na podniesienie swoich umiejętności piłkarskich do nowego poziomu? Odpowiednio dobrane znaczniki piłkarskie mogą okazać się kluczowym elementem w osiągnięciu tego celu.
Czy zastanawiasz się, jak w pełni wykorzystać potencjał Instagram Stories w strategii marketingowej? Poszukujesz sposobów na tworzenie angażujących reklam w formie stories? Jeśli tak, to artykuł ten jest dla Ciebie!
Trzeci tydzień Małej Ligi Piłki Ręcznej dostarczył kibicom mnóstwo emocji, zarówno na boiskach Bilczy, Kielc, jak i Chęcin. Rozgrywki odbyły się w dniach 19, 20 i 21 marca, prezentując szereg talentów w różnych kategoriach wiekowych.
Świetny turniej juniorek młodszych Korony Handball Kielce w 1/16 finału mistrzostw Polski. Podopieczne Moniki Ciszek zakończyły go z kompletem trzech zwycięstw.
Przed Industrią Kielce rywalizacja w 1/8 finału Ligi Mistrzów. „Żółto-biało-niebiescy” w najbliższą środę (27 marca) zmierzą się z duńskim GOG Håndbold.
Dokładnie za tydzień (1 kwietnia) piłkarze Korony Kielce powrócą do gry po reprezentacyjnej przerwie. Wszystko wskazuje na to, że sytuacja kadrowa w kieleckiej ekipie poprawiała się w porównaniu do ostatnich konfrontacji.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Brakuje mi minut rozegranych na parkiecie przez te dwa i pół miesiąca bez gry – powiedział przed spotkaniem Artsem Karalek obrotowy mistrzów Polski.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Będzie trzeba taktycznie ich rozpracować. Jest to niewygodny zespół z groźnymi zawodnikami na każdej pozycji – powiedział przed spotkaniem Arkadiusz Moryto, skrzydłowy mistrzów Polski.
Sabina Jarząbek, reprezentantka Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego została wicemistrzynią Polski w półmaratonie. Jednocześnie pobiła swój rekord życiowy i uzyskała kwalifikację na Mistrzostwa Europy w Rzymie.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Mam wielki szacunek dla tego klubu, który bardzo mocno walczy w duńskiej lidze oraz Lidze Mistrzów – powiedział przed spotkaniem Tałant Dujszebajew, trener mistrzów Polski.
W niedzielne popołudnie doszło do starcia dwóch zespołów z dolnych rejonów tabeli CLJ U-18 kobiet. Drużyna KSP Kielce pokonała na obiekcie przy ul. Jeziorańskiego 53 ekipę Legionistek Warszawa 0:1.
Na odbywających się w miniony weekend Mistrzostwach Polski Muay Thai w Szaflarach do walki stanęło 4 zawodników kieleckiego klubu.
Trwa marcowa przerwa reprezentacyjna. Na boiskach drugiej ligi (poza dwoma wyjątkami) nie ma jednak odpoczynku.
W ostatnich dwóch tygodniach drużyny szczypiornistów z regionu świętokrzyskiego rozegrały 5 ligowych spotkań.
Mieszane uczucia towarzyszą świętokrzyskim zespołom po rozegraniu 22. serii gier trzeciej ligi. Czarni Połaniec przegrali 0:1 z Karpatami Krosno, KSZO zremisował z Orlętami Radzyń Podlaski 2:2, a Star Starachowice pokonał Sokoła Sieniawa 1:0.
W meczu 18. kolejki Ligi Centralnej Kobiet szczypiornistki Suzuki Korony Handball Kielce przegrały na wyjeździe z MTS-em Żory 36:15. Najskuteczniejszymi zawodniczkami kielczanek były Magdalena Berlińska oraz Nikola Leśniak, zdobywczynie pięciu bramek.
W meczu 25. kolejki Orlen Superligi, Industria Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Zepter KPR Legionowo 31:23. Po spotkaniu sowimi opiniami podzielili się Krzysztof Lijewski oraz Cezary Surgiel.
W meczu 25. kolejki Orlen Superligi, Industria Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Zepter KPR Legionowo 31:23. Najwięcej bramek dla kielczan, osiem, zdobył Alex Dujszebajew.
W sobotnie przedpołudnie w ramach 20. kolejki RS Active IV ligi rozegrano spotkanie pomiędzy dwoma kieleckimi ekipami. Korona II Kielce przy ul. Szczepaniaka pokonała 2:1 Orlęta Kielce.
Korona Kielce przedłużyła umowę z Jakubem Konstantynem. Skrzydłowy będzie występował w „żółto-czerwonych” barwach jeszcze przez co najmniej jeden sezon.