Koncert hiszpańskiego maestro na Kolporter Arenie! Dwie bramki Palanki dają zwycięstwo nad Zagłębiem Lubin

21-11-2016 19:21,
Redakcja

Hiszpański koncert obejrzało niespełna pięć tysięcy kibiców Korony Kielce zgromadzeni w poniedziałkowy wieczór na Kolporter Arenie. Dwie bramki Miguela Palanki dały bowiem "złocisto - krwistym" trzy punkty w starciu z Zagłębiem Lubin. Zespół Piotra Stokowca był w stanie odpowiedzieć jedynie trafienie Łukasza Piątek. Kielczanie zwyciężyli więc 2:1. Lepszego debiutu w stolicy województwa świętokrzyskiego nowy szkoleniowiec, Maciej Bartoszek nie mógł sobie wymarzyć.

Sporo zmian zapowiadał na przedmeczowej konferencji prasowej nowy szkoleniowiec kieleckiego klubu, Maciej Bartoszek. Tak się jednak nie stało - w porównaniu z ostatnim, zwycięskim pojedynkiem z Bruk - Betem Termalicą Niecieczą w wyjściowej „jedenastce” zabrakło jedynie pauzującego za kartki Siergieja Pyłypczuka, w którego miejsce wskoczył Jacek Kiełb.

Zmienił się jednak sposób gry „złocisto - krwistych”, którzy od samego początku początku wysoko zaatakowali rywali. Podopieczni Bartoszka pokazali styl, jaki będzie preferowała Korona pod wodza szkoleniowca. Aktywne były skrzydła, szczególnie grający na prawej stronie defensywy, Wladislavs Gabovs, który dwa razy groźnie dośrodkowywał w „szesnastkę” gości.

Zespół Piotra Stokowca odpowiedział dopiero w 11. minucie groźnym uderzeniem Martina Nespora  zza pola karnego. Chwilę później chwilę dekoncentracji kieleckich obrońców powinien wykorzystać Łukasz Janoszka strzałem z 13. metra, lecz piłka po jego zagraniu minęła dalszy słupek bramki Zbigniewa Małkowskiego.

W kolejnych minutach zespół Bartoszka powinien wyjść na prowadzenie. Doskonałą sytuację bramkową zmarnował bowiem Michał Przybyła. Chwilę później niezwykle groźnie uderzenie zza pola karnego oddał Nabil Aankour, ale piłka minęła słupek bramki Forenca.

Bramkarza „Miedziowych” udało się pokonać dopiero w 24. minucie. Świetnie na lewym skrzydle odnalazł się Miguel Palanca. Hiszpan minął w polu karnym dwóch rywali i kapitalnie przymierzył po długim słupku bramki gości. Przy tak precyzyjnym uderzeniu Forenc nie miał najmniejszych szans.

Bramka tylko oskrzydliła „złocisto - krwistych”. Sukcesywnie podwajali, pressowali i nie dali „Miedziowym” wyjść z własnej połowy. Na lewej stronie pomocy szalał wręcz Palanca, czym raz po raz irytował Jakuba Tosika. Dwie dobrze zapowiadające się kontrataki zmarnował Przybyła.

Nie przeszkodziło to jednak kielczanom w podwyższeniu prowadzenia. Sporo przypadku było w akcji w 40. minucie, kiedy to gracze Zagłębia trzykrotnie próbowali wybijać piłkę z okolic własnego pola karnego, lecz ostatecznie najsprytniejszy w całym zamieszaniu był Palanca, który wpadł w pole karne i po raz drugi tego wieczoru pokonał Forenca.

Prze przerwą lubinianie mogli jeszcze odrobić część strat, ale uderzenie z rzutu wolnego z 17. metra Martina Nespora w kapitalnym stylu obronił Zbigniew Małkowski. Chwilę po tym sędzia zakończył pierwszą część spotkania, po której do szatni trener Bartoszek mógł schodzić do szatni z podniesioną głową.

W przerwie Piotr Stokowiec dokonał dwóch zmian - na boisku pojawiło się, w miejsce Janusa i Janoszki, dwóch nominalnych napastników: Papadopulos oraz Buksa. Zmieniło to nastawienie gości, którzy w ciągu kilku minut po wznowieniu gry groźnie zaatakowali bramkę Małkowskiego.

Efekt w postaci bramki przyniosło to w 56. minucie. Po rzucie rożnym dla Korony długa piłkę zagrał jeden z defensorów Zagłębia. Fatalny błąd popełnił asekurujący Możdżeń i mocnym uderzeniem zza linii pola karnego Małkowskiego pokonał Łukasz Piątek.

Strata bramki nie podłamała „złocisto - krwistych”. W kolejnych minutach Korona zamknęła gości w ich polu karnym. Kapitalną okazję na hattricka miał Palanca, ale uderzenie odbił Forenc. Sporo luzu złapał również Przybyła, który bez trudu ogrywał lubińskich defensorów.

W 72. minucie prowadzenie kielczan podwyższyć mógł Radek Dejmek, który obok słupka uderzył głową po dograniu z rzutu wolnego Palanki. Chwilę później Hiszpan dobrze utrzymał się przy piłce na połowie rywali i rozegrał kontratak. Dośrodkowanie Aankoura złapał jednak Forenc.

Zagłębie jednak nie odpuszczało i postawiło wszystko na jedną kartkę. Mogło się to dla nich źle skończyć, bo w poprzeczkę po świetnej kontrze trafił Aankour. Goście jeszcze w podstawowym czasie gry mieli rzut wolny, z którym poradził sobie Małkowski. Rozpaczliwa obrona w ostatnich minutach przyniosła jednak oczekiwany skutek i ostatecznie wynik nie uległ zmianie - Korona Kielce wygrała z Zagłębiem Lubin 2:1.

Zapis relacji NA ŻYWO

Kolejny mecz Korona Kielce rozegra w sobotę, 26 listopada, o godzinie 15:30 przed własną publicznością z Pogonią Szczecin.

Korona Kielce - Zagłębie Lubin 2:1 (2:0)

Bramki: Palanca (25’, 40’) - Piątek (56’)

Korona: Małkowski - Gabovs, Dejmek, Rymaniak, Grzelak - Kiełb (68' Abalo), Możdżeń, Marković, Aankour, Palanca - Przybyła (83' Cebula)

Zagłębie: Forenc - Dziwniel, Guldan, Jach, Tosik - Kubicki, Janoszka (46’Papadopulos), Piątek, Janus (46’ Buksa) - Nespor (68' Cotra) Woźniak

Żółte kartki: Rymaniak, Dejmek - Nespor, Jach, Papadopulos, Cotra

Widzów: 4774

------------

ja2016-11-21 19:53:54
No Paula, jak Ty cykniesz zdjęcie to nie ma to tamto :)
ck2016-11-21 20:02:53
jak stadion był wypełniony w 1/3 to ja jestem Newtonem !!!
piłkarski poker2016-11-21 20:08:05
Jak widać gol podnosi nie tylko na duchu... Bdb w I połowie. Brawo!
WIKTOR2016-11-21 20:26:29
Extra mecz, szkoda ze tak malo ludzi bylo, mam nadzieje ze w sobotę będzie wiecej
Marcin2016-11-21 21:01:58
Cały zespół zagrał dobrze, ale na szczególne wyróżnienie zasłużył Palanca i Aankour. Na minus oczywiście frekwencja, brak stałego równego dopingu przez cały mecz itd.
kkfan2016-11-21 21:09:53
Ryba, Nabil, Palanca - ręce same składają się do oklasków. Możdżeń chyba za nazwisko zagrał - ani strzały ani podania... i ta strata... Przybyła - człowiek zagadka - nie wiem czemu on w ogóle jest w składzie tego zespołu... Dno i 2 metry mułu - do czego z resztą nas już przyzwyczaił niestety...
@kkfan2016-11-21 21:14:24
Vanja bardzo dobrze i wreszcie obrona solidnie.
Luk2016-11-21 21:20:59
Taką Koronę chcemy oglądać! Brawo dla trenera Bartoszka!! ps.Przybyła kolejny słaby mecz..i ta jego niewykorzystana 100.procentowa sytuacja.. Hej 'Młyniarze' dalej macie gdzieś Koronę!??..
nks2016-11-21 21:24:24
dokladnie przybyla cienki jak dupa weza
Bryx2016-11-21 21:24:31
BRAWO!
MKAS KOROMA2016-11-21 22:24:11
Możdżeń gra z meczu na mecz coraz słabiej. Błąd bramkowy z Legią, błąd z Lubinem. Jeśli on ma zastępować Jovanovica to tylko w 1 lidze.
drąg2016-11-22 04:34:43
Brawo za bramki Palanca ale wykonywane przez gościa rzuty wolne to kompletna porażka.
Luk11hl2016-11-22 07:32:40
Możdżer weź się za grę a nie drukuj innymi
Harry2016-11-22 09:39:52
Abalo za Przybyłę i będzie pięknie. Nawet Gabovs zagral poprawnie
jaNO2016-11-22 10:07:37
Najsłabsi: Przybyła i Abalo.
Przybyła nie zaskoczył ale wpuszczanie Abalo stanowi dla mnie zagadkę. Po co ?
CK2016-11-22 21:47:28
@@Luter szkoda pisać słów na tych popleczników z KK, bo zamiast zajmować się tym czym powinni czyli szukaniem sponsorów i działaniami by zwiększyć frekwencję ba stadionie, oni wolą pisać posty na forum że niby jacy to oni zdolni i kreatywni !!!

W ostatnim meczu rundy zasadniczej Orlen Superligi, Industria Kielce rozegra domowy pojedynek z Zagłębiem Lubin. Zwycięstwo zapewni kielczanom pierwsze miejsce w tabeli.
Krzysztof Jakubik poprowadzi spotkanie 26. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym Korona Kielce zagra na wyjeździe z Widzewem Łódź. Dla arbitra pochodzącego z Siedlec będzie to 34. mecz z udziałem „żółto-czerwonych”.
Od najbliższego sezonu rozgrywki szczypiornistów w Polsce wzbogacą się o możliwość zdobycia nowego trofeum - Superpucharu kraju. Dziś (28 marca) władze Orlen Superligi oraz Związku Piłki Ręcznej w Polsce ogłosiły szczegóły.
Dominick Zator przedłużył umowę z Koroną Kielce. Defensor będzie występował w „żółto-czerwonych” barwach jeszcze przez co najmniej jeden sezon.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – To tylko pierwsza połowa, a w drugiej może zdarzyć się jeszcze wszystko – powiedział po spotkaniu Tomasz Gębala, lider defensywy „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – Mam nadzieję, że zdobędziemy ten upragniony awans, ale była to dopiero połowa meczu – powiedział po spotkaniu Krzysztof Lijewski, drugi trener „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe z GOG Håndbold 33:25. Najwięcej bramek dla kielczan, dziewięć, zdobył Alex Dujszebajew.
Koszykarze UJK Kielce rozpoczynają rywalizację w fazie play-off o awans do pierwszej ligi. Już w pierwszej rundzie drużyna z Kielc zmierzy się z faworytem do awansu, OPTeam Resovią Rzeszów.
Już w wielkanocny poniedziałek Korona Kielce zmierzy się na wyjeździe z łódzkim Widzewem. Wraz z Koroniarzami na wyjazd szykują się także kibice żółto-czerwonych, którzy już w grupie około 700 osób zapisali się na wizytę w „Sercu Łodzi”.
Korona Kielce poznała termin wyjazdowego starcia z Puszczą Niepołomice. „Żółto-czerwoni” zagrają wówczas mecz, który może zdecydować o losach utrzymania.
Po zakończeniu zimowej przerwy Korona Kielce rozegrała 7 ligowych rywalizacji i wywalczyła w nich zaledwie 6 punktów. Kielczanie mają przed sobą teraz wyjazdową potyczkę z Widzewem. Czy Korona wywiezie 3 punkty z trudnego terenu?
Historia napisała się na naszych oczach. Reprezentacja Polski po raz piąty z rzędu zagra na Mistrzostwach Europy. Bohaterem Wojciech Szczęsny!
Poszukujesz sposobów na podniesienie swoich umiejętności piłkarskich do nowego poziomu? Odpowiednio dobrane znaczniki piłkarskie mogą okazać się kluczowym elementem w osiągnięciu tego celu.
Czy zastanawiasz się, jak w pełni wykorzystać potencjał Instagram Stories w strategii marketingowej? Poszukujesz sposobów na tworzenie angażujących reklam w formie stories? Jeśli tak, to artykuł ten jest dla Ciebie!
Trzeci tydzień Małej Ligi Piłki Ręcznej dostarczył kibicom mnóstwo emocji, zarówno na boiskach Bilczy, Kielc, jak i Chęcin. Rozgrywki odbyły się w dniach 19, 20 i 21 marca, prezentując szereg talentów w różnych kategoriach wiekowych.
Świetny turniej juniorek młodszych Korony Handball Kielce w 1/16 finału mistrzostw Polski. Podopieczne Moniki Ciszek zakończyły go z kompletem trzech zwycięstw.
Przed Industrią Kielce rywalizacja w 1/8 finału Ligi Mistrzów. „Żółto-biało-niebiescy” w najbliższą środę (27 marca) zmierzą się z duńskim GOG Håndbold.
Dokładnie za tydzień (1 kwietnia) piłkarze Korony Kielce powrócą do gry po reprezentacyjnej przerwie. Wszystko wskazuje na to, że sytuacja kadrowa w kieleckiej ekipie poprawiała się w porównaniu do ostatnich konfrontacji.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Brakuje mi minut rozegranych na parkiecie przez te dwa i pół miesiąca bez gry – powiedział przed spotkaniem Artsem Karalek obrotowy mistrzów Polski.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Będzie trzeba taktycznie ich rozpracować. Jest to niewygodny zespół z groźnymi zawodnikami na każdej pozycji – powiedział przed spotkaniem Arkadiusz Moryto, skrzydłowy mistrzów Polski.
Sabina Jarząbek, reprezentantka Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego została wicemistrzynią Polski w półmaratonie. Jednocześnie pobiła swój rekord życiowy i uzyskała kwalifikację na Mistrzostwa Europy w Rzymie.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Mam wielki szacunek dla tego klubu, który bardzo mocno walczy w duńskiej lidze oraz Lidze Mistrzów – powiedział przed spotkaniem Tałant Dujszebajew, trener mistrzów Polski.
W niedzielne popołudnie doszło do starcia dwóch zespołów z dolnych rejonów tabeli CLJ U-18 kobiet. Drużyna KSP Kielce pokonała na obiekcie przy ul. Jeziorańskiego 53 ekipę Legionistek Warszawa 0:1.
Na odbywających się w miniony weekend Mistrzostwach Polski Muay Thai w Szaflarach do walki stanęło 4 zawodników kieleckiego klubu.
Trwa marcowa przerwa reprezentacyjna. Na boiskach drugiej ligi (poza dwoma wyjątkami) nie ma jednak odpoczynku.
W ostatnich dwóch tygodniach drużyny szczypiornistów z regionu świętokrzyskiego rozegrały 5 ligowych spotkań.
Mieszane uczucia towarzyszą świętokrzyskim zespołom po rozegraniu 22. serii gier trzeciej ligi. Czarni Połaniec przegrali 0:1 z Karpatami Krosno, KSZO zremisował z Orlętami Radzyń Podlaski 2:2, a Star Starachowice pokonał Sokoła Sieniawa 1:0.
W meczu 18. kolejki Ligi Centralnej Kobiet szczypiornistki Suzuki Korony Handball Kielce przegrały na wyjeździe z MTS-em Żory 36:15. Najskuteczniejszymi zawodniczkami kielczanek były Magdalena Berlińska oraz Nikola Leśniak, zdobywczynie pięciu bramek.
W meczu 25. kolejki Orlen Superligi, Industria Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Zepter KPR Legionowo 31:23. Po spotkaniu sowimi opiniami podzielili się Krzysztof Lijewski oraz Cezary Surgiel.
W meczu 25. kolejki Orlen Superligi, Industria Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Zepter KPR Legionowo 31:23. Najwięcej bramek dla kielczan, osiem, zdobył Alex Dujszebajew.