Kolejna porażka Vive w Lidze Mistrzów. Zatrważająca niemoc w drugiej połowie

12-11-2016 18:48,
Redakcja

Niestety, spadek formy Vive Tauronu Kielce jest w dalszym ciągu odczuwalny. Żółto-biało-niebiescy przegrali kolejny mecz w Lidze Mistrzów. Do przerwy wyjazdowego spotkania z Vardarem Skopje był remis, ale w drugiej odsłonie Macedończycy wyraźnie odskoczyli mistrzom Polski i zasłużenie zwyciężyli 40:34.

Pierwsze minuty meczu były wyrównane, w pewnym momencie kielczanie prowadzili nawet dwoma bramkami. Jednak wtedy zacięła się ich gra w ataku, a dodatkowo świetnie bronił Arpad Sterbik i po pięciu bramkach z rzędu Macedończycy prowadzili 9:6. Miejscowi kibice słyną z głośnego i bardzo żywiołowego dopingu, kielczanie się jednak ich nie wystraszyli. Poprawili grę i w 20. minucie po bramce Julena Aguinagalde wygrywali 12:11.

Mecz był bardzo wyrównany, a obie drużyny nie bały się atakować i raz za razem zadawały sobie skuteczne ciosy. Mecz mógł się podobać kibicom, bo już przerwą kibice zobaczyli w sumie 36 bramek, a co ciekawe obaj bramkarze - Arpad Sterbik (Vardar) i Filip Ivić (Vive Tauron) rozgrywali dobry mecz. Tak więc remis 18:18 po pierwszej połowie był wynikiem w pełni odzwierciedlającym boiskowe wydarzenia.

Również po przerwie kibice oglądali prawdziwą "jazdą bez trzymanki", w ciągu pierwszych dziewięciu minut kibice obejrzeli dwanaście bramek. Do 40. minuty wynik oscylował wokół remisu, ale gospodarze poprawili grę w obronie, kielczanie oddali kilka nieskutecznych rzutów i Vardar odskoczył na 2-3 trafienia.

Dobre zawody rozgrywał Arpad Sterbik, a Macedończycy nie mieli takich problemów ze zdobywaniem bramek jak kielczanie i w 48. minucie prowadzili już 31:26. O tym co działo się później zawodnicy Vive Tauronu będą chcieli zapomnieć jak najszybciej, Macedończycy nie mieli większych problemów ze zdobywaniem bramek i zasłużenie wygrali 40:34.

Kolejny mecz Vive Tauron rozegra już w środę, a w chorwackim Varażdinie zmierzy się z PPD Zagrzeb.

Vardar Skopje - Vive Tauron Kielce 40:34 (18:18)

Vive: Szmal, Ivić - Reichmann 4, Kus 2, Aguinagalde 8, Bielecki 3, Jachlewski 1, Strlek 2, Lijewski, Jurkiewicz 5, Paczkowski 2, Zorman 3, Bombac 3, Djukić 1.

Źródło: handballnews.pl

------------

Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link poniżej i postaw naszej redakcji symboliczną kawę.

kibic2016-11-12 19:11:45
Z taką obroną to nam Końskie rzucą 40 bramek - bez urazy dla zawodników tego klubu. Nie mam pretensji do zawodników grających w ofensywie. Oni zrobili swoje, ale to co gramy w obronie to jest jakiś kabaret.
Spec2016-11-12 19:13:53
kompromitacja. proszę nie brońcie Dujszebajewa bo to jakie podejmuje decyzję wtrakcie meczu to jest DNO! Bertus prosimy wywal Tałanta na zbity pysk
HBLL2016-11-12 19:15:39
Nic nie broniliśmy w meczu z Lwami (34 bramek straconych w Kielcach). Nic nie broniliśmy w meczach reprezentacyjnych (przypomnę, że w reprezentacji też grają nasi obrońcy i np. w meczu z Serbią straciliśmy 37 bramek). Dzisiaj też zero obrony. Rzucali nam z łatwością nawet wtedy graliśmy w przewadze. Wbijali się w naszą obronę jak w masło. Bez solidnej defensywy nie da się grać w Lidze Mistrzów. Jedziemy do Skopje, gramy trudny mecz, rzucamy ponad 30 bramek, a i tak wysoko przegrywamy tracąc 40 bramek. Jeśli przeciwnik zaczyna akcję w ataku pozycyjnym i potrzebuje 15 sekund by z łatwością rzucić nam bramkę (nawet wtedy gry grają w osłabieniu) to jak chcemy wygrać taki mecz? Środek obrony powinien sobie odpocząć. Brakuje nam na środku obrony Michała Jureckiego i Piotrka Chrapkowskiego.
stary kibic2016-11-12 19:20:33
kibice sukcesu ,ech
GWIAZDORY!2016-11-12 19:27:43
Bertus!Bierz się za te kaleki.Zabierz im te leksusy i daj hulajnogi.
Bertus przejrzyj na oczy!2016-11-12 19:29:22
Mongoł natychmiast do dymisji! Stracił już dawno pomysły na grę.
kibic2016-11-12 19:38:07
Problem jest w obronie. Do ataku nie można się przyczepić. Bez silnej obrony nie da się wygrywać takich trudnych spotkań w Lidze Mistrzów. Szkoda, że wypadli nam tacy zawodnicy jak Jurecki, Chrapkowski, Walczak. Z taką postawą w obronie to w najbliższym meczu z Croatią Zagrzeb też będziemy mieli ciężką przeprawę.
fan2016-11-12 19:43:00
Historia lubi się powtarzać. Nie da się trenować klubu i kadry.
Bryx2016-11-12 19:57:03
Wielkie larum, bo mistrz Europy przegrał drugi mecz. Weźcie się "kibice" opamiętajcie, Talant kiedyś po przegranym meczu i płaczach powiedział "za dobrze tu macie". I miał rację.
Kibic2016-11-12 20:55:39
Porażka. Fatalna gra od początku sezonu. Mecze z RNL i Vardarem dały pełny obraz. Lijek dno, jeżeli mu nie idzie po co na siłe trener trzyma go 15 min.i tak z uporem maniaka.Djukić słabszy dzień, schodzi Tobias który rzuca z 9 metra? Manu słabo. Na plus Julen,Uros,Bombac.Ciekawe co będzie 6.12
Don WeL2016-11-12 20:57:27
W końcu biorą przykład z dumy Kielc - Korony
Lukasz2016-11-12 22:08:44
Od kasy się w głowach poprzewracało myślą że jak coś osiągnęli w tamtym sezonie to teraz każdy będzie się bał i oddawał mecz bez walki a tak nie będzie trzeba walczyć
FG2016-11-12 22:38:52
Zrozumcie, że można przegrać bo to sport. Ale to nie była porażka - to był blamaż gry obronnej. I co gorsza zaczynamy wchodzić w serie... Na co czekać? Kto podjął decyzję o pożegnaniu sie z Grabarem ?
kibic2016-11-13 00:20:12
Jurecki, Chrapkowski i Walczak, a więc zawodnicy, którzy mogą grać na środku obrony są poza grą i tutaj jest problem. W ataku graliśmy nieźle. 34 bramki rzucone w Skopje to naprawdę bardzo dobry wynik a to, że mieliśmy kilka strat czy przestrzelonych rzutów to jest normalne w piłce ręcznej tym bardziej jeśli grasz na wyjeździe z takim zespołem jak Vardar. Problem jest w obronie. Trzeba coś zmienić w obronie, bo jeśli w każdym meczu będziemy tracić po 35 bramek i więcej to zapomnijcie o punktach.
Mksfreak2016-11-13 00:39:44
Dno? Mongoł? Gwiazdorski? Na Korone narzekanie jeszcze jestem w stanie zrozumieć, ale na Iskre? Mistrzowie Polski, puchar kraju wygrana LM a januszom mało...
Jadzka2016-11-13 02:24:59
Bombac jeszcze nie zaczal grac , a juz sadlo zapuscil
ceka2016-11-13 10:21:01
Panie i Panowie dwie sprawy. Po pierwsze obrona - na dzień dzisiejszy jej środek to dramat. Upór Talanta żeby zrobić z niego środkowego obrońcę tylko szkodzi Mateuszowi. I sprawa druga powiązana z pierwszą. Moim zdaniem Kus to jest grajek do ataku! Widzieliście jak rzuca karne, jak nieraz rzuca bramki z koła w lidze jak mu Talant pozwoli zagrać w ataku? Technikę ma, spryt mam, dlaczego nie spróbować dać mu się rozwinąć w ataku? Skoro z takim uporem lansowany jest na obrońcę to może czas się przyznać, że ta koncepcja to był błąd i wykorzystać go tam, gdzie moim zdaniem jest bardziej perspektywiczny, czyli w ataku.
Tomek2016-11-13 11:48:47
Co sie dzierje z Vive. 40 bramek straty-szok. Bramkarze i obrona poprostu nie grala. czyzby to byl powolny koniec Slawka Szmala?
kielczanin2016-11-13 15:18:39
Najwyższa pora żeby emeryci już nie grali min. Lijewski bardzo słaby mecz w jego wykonaniu.
najagra2016-11-13 15:58:25
REDAKCJO!!! Pozwalasz na te wpisy? Coś mi się wydaje, że jesteś "Redakcjo" pokroju tych wszystkich kiboli, co to dla nich liczy się zadymka, labada, wulgaryzmy a nie kibicowanie. Dziecinada. Ogarnij się "Redakcjo".
kielczanin2016-11-13 17:08:16
Ryży-cyklop na emeryturę i do restauracji.Szmal-firanka też emerytura i do szkolenia dzieci.Kuskus-słupek z powrotem do Puław.Reszta gwiazdorów leksusów brać się za grę,a jak nie to won!
andrzej2016-11-13 19:07:09
W głowie kasa, dyskoteki-na boisku jak kaleki!!!!
Janek2016-11-13 20:29:01
@kielczanin. Frajerskie komentarze na zerowym poziomie zachowaj dla siebie.
Ciekawe czy w maju też byłeś takim kozakiem. Ten "ryży" osiągnął w życiu milion razy więcej od Ciebie.
Wnioskuję o kasowanie komentarzy troglodytów, albo dodanie weryfikacji w stylu 2+2*2= przy dodawaniu opini. Trochę znawców odpadnie na takiej przeszkodzie
dramat2016-11-13 22:35:49
Zabronic trenerowi łączyć prace w klubie i kadrze. Po drugie nie rozumiem trenera pozbył się Grabara i na sile promuje słabego Kusa. Widać tego efekt w kadrze i w ostatnich meczach Vive przypomnę ze w finale ligi mistrzów zagraliśmy kapitalnie w obronie kiedy ostatnie minuty Kus siedział na ławce. Sławek Szmal odcina kupony ostatni dobry mecz rozegrał w czerwcu dramat. Bertus przejrzyj na oczy
Zofia Nowicka2016-11-13 23:05:16
Droga redakcjo, propunuje zmiane systemu dadawania komentarzy: logowanie z podaniem danych personalnych. Wtedy nie bedzie "bezimennego" pisania wulgaryzmow oraz obrazania zasluzonych reprezentantow kraju przez frustratow, ktorzy w zyciu nic nie osiagneli.
Znajac realia sportowe, ten spadek formy u zawodnikow Vive jest nieunikniony - w czasie, gdy inne druzyny przygotowywaly sie spokojnie do sezonu oni grali w Rio a pozniej w Superglobe i praktycznie "z marszu" weszli w nowy sezon BEZ PRZYGOTOWANIA KONDYCYJNEGO.
NIESPODZIANKA: To sa ludzie a nie maszyny !!!
erni2016-11-14 09:38:42
ogarnijcie sie ludzie, chlopaki bez odpoczynku graja na kilku frontach, to nie sa roboty, mysiala przyjsc zadyszka, w nastepnym meczu bedzie lepiej
kielczanin2016-11-14 13:28:12
W następnym meczu z Zagrzebiem też nie wróżę sukcesu. Znowu czeka ich kompromitacja. Co niektórzy niech nie żyją wspomnieniami tylko teraźniejszością. Co było a nie jest, nie pisze się w rejestr.
Janek2016-11-15 11:08:31
Wspomnieniami to żyje Płock.
Vive wzmocniło skład po zeszłym sezonie i jeszcze będziesz cmokał niewdzięczny pajacu. Forma ma być w najwyższym punkcie od marca do maja. W swojej pracy nigdy nie miałeś słabszego dnia? Paranoja, że takie rzeczy trzeba tłumaczyć.

W ostatnim meczu rundy zasadniczej Orlen Superligi, Industria Kielce rozegra domowy pojedynek z Zagłębiem Lubin. Zwycięstwo zapewni kielczanom pierwsze miejsce w tabeli.
Krzysztof Jakubik poprowadzi spotkanie 26. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym Korona Kielce zagra na wyjeździe z Widzewem Łódź. Dla arbitra pochodzącego z Siedlec będzie to 34. mecz z udziałem „żółto-czerwonych”.
Od najbliższego sezonu rozgrywki szczypiornistów w Polsce wzbogacą się o możliwość zdobycia nowego trofeum - Superpucharu kraju. Dziś (28 marca) władze Orlen Superligi oraz Związku Piłki Ręcznej w Polsce ogłosiły szczegóły.
Dominick Zator przedłużył umowę z Koroną Kielce. Defensor będzie występował w „żółto-czerwonych” barwach jeszcze przez co najmniej jeden sezon.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – To tylko pierwsza połowa, a w drugiej może zdarzyć się jeszcze wszystko – powiedział po spotkaniu Tomasz Gębala, lider defensywy „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – Mam nadzieję, że zdobędziemy ten upragniony awans, ale była to dopiero połowa meczu – powiedział po spotkaniu Krzysztof Lijewski, drugi trener „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe z GOG Håndbold 33:25. Najwięcej bramek dla kielczan, dziewięć, zdobył Alex Dujszebajew.
Koszykarze UJK Kielce rozpoczynają rywalizację w fazie play-off o awans do pierwszej ligi. Już w pierwszej rundzie drużyna z Kielc zmierzy się z faworytem do awansu, OPTeam Resovią Rzeszów.
Już w wielkanocny poniedziałek Korona Kielce zmierzy się na wyjeździe z łódzkim Widzewem. Wraz z Koroniarzami na wyjazd szykują się także kibice żółto-czerwonych, którzy już w grupie około 700 osób zapisali się na wizytę w „Sercu Łodzi”.
Korona Kielce poznała termin wyjazdowego starcia z Puszczą Niepołomice. „Żółto-czerwoni” zagrają wówczas mecz, który może zdecydować o losach utrzymania.
Po zakończeniu zimowej przerwy Korona Kielce rozegrała 7 ligowych rywalizacji i wywalczyła w nich zaledwie 6 punktów. Kielczanie mają przed sobą teraz wyjazdową potyczkę z Widzewem. Czy Korona wywiezie 3 punkty z trudnego terenu?
Historia napisała się na naszych oczach. Reprezentacja Polski po raz piąty z rzędu zagra na Mistrzostwach Europy. Bohaterem Wojciech Szczęsny!
Poszukujesz sposobów na podniesienie swoich umiejętności piłkarskich do nowego poziomu? Odpowiednio dobrane znaczniki piłkarskie mogą okazać się kluczowym elementem w osiągnięciu tego celu.
Czy zastanawiasz się, jak w pełni wykorzystać potencjał Instagram Stories w strategii marketingowej? Poszukujesz sposobów na tworzenie angażujących reklam w formie stories? Jeśli tak, to artykuł ten jest dla Ciebie!
Trzeci tydzień Małej Ligi Piłki Ręcznej dostarczył kibicom mnóstwo emocji, zarówno na boiskach Bilczy, Kielc, jak i Chęcin. Rozgrywki odbyły się w dniach 19, 20 i 21 marca, prezentując szereg talentów w różnych kategoriach wiekowych.
Świetny turniej juniorek młodszych Korony Handball Kielce w 1/16 finału mistrzostw Polski. Podopieczne Moniki Ciszek zakończyły go z kompletem trzech zwycięstw.
Przed Industrią Kielce rywalizacja w 1/8 finału Ligi Mistrzów. „Żółto-biało-niebiescy” w najbliższą środę (27 marca) zmierzą się z duńskim GOG Håndbold.
Dokładnie za tydzień (1 kwietnia) piłkarze Korony Kielce powrócą do gry po reprezentacyjnej przerwie. Wszystko wskazuje na to, że sytuacja kadrowa w kieleckiej ekipie poprawiała się w porównaniu do ostatnich konfrontacji.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Brakuje mi minut rozegranych na parkiecie przez te dwa i pół miesiąca bez gry – powiedział przed spotkaniem Artsem Karalek obrotowy mistrzów Polski.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Będzie trzeba taktycznie ich rozpracować. Jest to niewygodny zespół z groźnymi zawodnikami na każdej pozycji – powiedział przed spotkaniem Arkadiusz Moryto, skrzydłowy mistrzów Polski.
Sabina Jarząbek, reprezentantka Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego została wicemistrzynią Polski w półmaratonie. Jednocześnie pobiła swój rekord życiowy i uzyskała kwalifikację na Mistrzostwa Europy w Rzymie.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Mam wielki szacunek dla tego klubu, który bardzo mocno walczy w duńskiej lidze oraz Lidze Mistrzów – powiedział przed spotkaniem Tałant Dujszebajew, trener mistrzów Polski.
W niedzielne popołudnie doszło do starcia dwóch zespołów z dolnych rejonów tabeli CLJ U-18 kobiet. Drużyna KSP Kielce pokonała na obiekcie przy ul. Jeziorańskiego 53 ekipę Legionistek Warszawa 0:1.
Na odbywających się w miniony weekend Mistrzostwach Polski Muay Thai w Szaflarach do walki stanęło 4 zawodników kieleckiego klubu.
Trwa marcowa przerwa reprezentacyjna. Na boiskach drugiej ligi (poza dwoma wyjątkami) nie ma jednak odpoczynku.
W ostatnich dwóch tygodniach drużyny szczypiornistów z regionu świętokrzyskiego rozegrały 5 ligowych spotkań.
Mieszane uczucia towarzyszą świętokrzyskim zespołom po rozegraniu 22. serii gier trzeciej ligi. Czarni Połaniec przegrali 0:1 z Karpatami Krosno, KSZO zremisował z Orlętami Radzyń Podlaski 2:2, a Star Starachowice pokonał Sokoła Sieniawa 1:0.
W meczu 18. kolejki Ligi Centralnej Kobiet szczypiornistki Suzuki Korony Handball Kielce przegrały na wyjeździe z MTS-em Żory 36:15. Najskuteczniejszymi zawodniczkami kielczanek były Magdalena Berlińska oraz Nikola Leśniak, zdobywczynie pięciu bramek.
W meczu 25. kolejki Orlen Superligi, Industria Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Zepter KPR Legionowo 31:23. Po spotkaniu sowimi opiniami podzielili się Krzysztof Lijewski oraz Cezary Surgiel.
W meczu 25. kolejki Orlen Superligi, Industria Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Zepter KPR Legionowo 31:23. Najwięcej bramek dla kielczan, osiem, zdobył Alex Dujszebajew.