REKLAMA

Kolejne zwycięstwo piłkarzy ręcznych Politechniki. Dwa punkty wywiezione z Puław

01-11-2016 22:25,
Wojciech Jaworski (AZS PŚk)

Drużyna akademików z Kielc wygrała swoje drugie z rzędu spotkanie. Podopieczni Pawła Sieczki zdobyli Puławy, gdzie mieli okazję zmierzyć się z drugą drużyną Azotów. W pierwszej połowie nie było jednak tak przyjemnie, jak po ostatnim gwizdku sędziego.

Spotkanie zaczęło się bardzo spokojnie. Obie drużyny przeprowadzały długie akcje i były skuteczne w obronie. Bramkarze obu zespołów notowali udane interwencje i do dwunastej minuty spotkania oglądaliśmy statyczną grę z wynikiem 1 - 3 dla gości. Gospodarze zdołali jednak doprowadzić do remisu i prowadzili wyrównany mecz, w którym nie pozwolili naszym zawodnikom na zdobycie dużej przewagi. Mecz toczył się w myśl zasady ,,punkt za punkt", w czasie którego wiele było niecelnych rzutów. Świetną pracę w bramce AZSu wykonywał Adrian Godzwon, który spotkanie zakończył z ponad 50% (!)skutecznością obron. To głównie dzięki niemu oraz celnym rzutom Marka Glity wynik po pierwszej połowie brzmiał 10 – 11 dla ekipy AZS.

W drugiej połowie gospodarze szybko złapali zadyszkę, co skrzętnie wykorzystała nasza drużyna. Kolejne rzuty Marka Glity a także Mateusza Styrny znajdowały drogę do bramki rywali. W 40 minucie spotkania naszej drużynie udało się zbudować pięciobramkowe prowadzenie. Na tym jednak ekipa inżynierów nie poprzestała, konsekwentnie kończąc akcje w ataku. Na prowadzenie naszej drużyny 14 – 21 zespół z Puław nie umiał znaleźć rozwiązania. Bardzo dobra praca kielczan w obronie i seriami rzucane bramki w ataku uspokoiły trenera i pokazały, która drużyna złapała drugi oddech w tym meczu. Nasi szczypiorniści skutecznie budowali przewagę w spotkaniu, której nie oddali już do końcowego gwizdka.

Następna szansa na zdobycie dwóch punktów już w sobotę 5 listopada, a rywalem Politechniki będzie Padwa Zamość. Na ten mecz zapraszamy serdecznie wszystkich fanów szczypiorniaka, którzy chcą wspomóc dopingiem naszą drużynę. Początek meczu w Hali PŚk o 16:00.

fot. KS Azoty Puławy

KS Azoty II Puławy – AZS Politechnika Świętokrzyska 23:32 (10:11)

AZS PŚk: Godzwon, Porzucek – Napierała 2, Sadecki 2, Kozieja 2, Kwieciński 1, Rączka 4, Nowakowski, Konopacki, Styrna 6, Nowak 4, Lenty 1, Słomiński, Żaba–Żabiński 2, Glita 8, Kozłowski.

 

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Copyright © 2019 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group