To stało się naprawdę! Vive Tauron Kielce wygrało Ligę Mistrzów! Kielczanie najlepszą drużyną Europy!

29-05-2016 20:20,
Z Kolonii - Wojciech Staniec

Co to był za mecz! Historyczny sukces Vive Tauronu Kielce! Po pierwszej połowie żółto-biało-niebiescy przegrywali z MVM Veszprem 13:17, ale potem rzucili się w pogoń. Potrzebna była dogrywka, niezbędne okazały się rzuty karne, ale w nich lepsi okazali się zawodnicy Talanta Dujszebajewa! I to oni mogli cieszyć się ze zwycięstwa w Final Four w Kolonii. To był wspaniały spektakl w Lanxess Arenie, o co zadbali nie tylko zawodnicy obu drużyn, ale także wspaniali kibice z Polski oraz Węgier.

Pierwsza połowa zaczęła się dobrze dla Veszprem. Węgrzy po ośmiu minutach prowadzili 4:1, co dało im psychologiczną przewagę. Rywale Vive w zbyt łatwy sposób zdobywali bramki, nie potrafił ich powstrzymać Sławomir Szmal, przez co Talant Dujszebajew szybko postanowił posłać w bój Marina Sego – bramkarza, który w Kolonii miał w ogóle nie zagrać!

Ale Chorwat stanął między słupkami i gra mistrzów Polski zaczęła się poprawiać. Kielczanie walczyli jak lwy, imponował zwłaszcza Uros Zorman. Żółto-biało-niebiescy uparcie odrabiali stratę, grali konsekwentnie i dążyli do wyrównania. I byli bardzo bliscy osiągnięcia tego celu, bo w 25. minucie przegrywali już tylko jednym golem – 12:13.

Niestety, końcówka tej części spotkania należała do „Madziarów”, którzy oddali serię celnych rzutów. Słabiej w tym kluczowym fragmencie spisywała się kielecka defensywa. W efekcie kielczanie schodzili do szatni, przegrywając do przerwy 13:17.

Tam zespół Dujszebajewa spędził zaledwie parę chwil i na długo przed właściwym czasem wrócił na parkiet. To był znak, że w szatni mistrzów Polski żartów nie było.

Po wznowieniu gry, do bramki Vive wrócił Szmal. Niestety, jako pierwsi do siatki trafili gracze Veszprem, co nie było pozytywnym zwiastunem.

Kielczanie jednak nie odpuszczali, walczyli, chwilami pokazywali kawał wielkiej piłki ręcznej. Problem w tym, że Węgrzy byli jeszcze bardziej efektywni i efektowni. W 35. minucie szczypiorniści Dujszebajewa przegrywali 15:19. Potem jednak rywale drużyny z Kielc zaczęli powiększać przewagę. W 40. minucie było już 24:16 dla drużyny prowadzonej przez Xaviera Sabate’a.

To było bardzo słabe pięć minut mistrzów Polski. Czas wziął Dujszebajew, próbował spokojną przemową odmienić grę swoich podopiecznych. Trzeba jednak przyznać, że zespół Veszprem rozgrywał kapitalne zawody – imponował w obronie, bardzo skutecznie grał też w ataku. W 45. minucie tablica wyników pokazywała rezultat 28:19.

Ale właśnie wtedy Węgrzy poczuli się zbyt pewnie, co szybko odbiło im się czkawką. Pięć bramek z rzędu, dzięki świetnej postawie obrony oraz Szmala, a także błyskawicznym kontratakom, zdobyło Vive i w 51. minucie było już tylko 24:28.

Kielczanie złapali wiatr w żagle, odzyskali wiarę w to, że ten wynik można jeszcze przechylić na swoją korzyść. Czas wziął Sabate, który musiał zareagować w tym trudnym momencie. Ale kolejna bramka, za sprawą Michała Jureckiego, znów poleciała na konto mistrzów Polski. Wielką robotę w kieleckiej bramce wykonywał Szmal, który w genialny sposób powstrzymywał rzuty przeciwników.

To w ogromnej mierze dzięki „Kasie” w 53. minucie kielczanie zmniejszyli stratę do dwóch goli – 26:28. A chwilę później bramkę zdobył Uros Zorman. Vive grało kapitalnie. Wspaniale wspierali ich w tym kieleccy kibice, którzy wręcz szaleli na trybunach. To była masa emocji.

A w 56. minucie trybuna fanów z Kielc wprost eksplodowała – wtedy Karol Bielecki trafił z rzutu karnego i doprowadził do wyrównania!

Niestety, chwilę później „Kola” w podobnej sytuacji trafił prosto w bramkarza. Do siatki rzucili za to Węgrzy – pierwszy raz po dwunastu minutach! Coś niesamowitego.

Vive nie odpuszczało. I znów wywalczyło rzut karny. Tym razem do piłki podszedł Manuel Strlek, ale i on trafił w Mirko Alilovicia.

Do końca spotkania pozostawało 35 sekund. Piłkę mieli gracze Veszprem, trener Sabate wziął czas. „Madziarzy” atakowali, ale kielczanie powstrzymali tę akcję. 10 sekund na doprowadzenie do wyrównania i dogrywki. Tym razem czas wziął Dujszebajew. I Vive przeprowadziło atak w sposób genialny – odpowiedzialność wziął na siebie Krzysztof Lijewski, który trafił do siatki. To oznaczało dogrywkę!

W niej jako pierwsi gola rzucili mistrzowie Polski, a konkretniej uczynił to Mateusz Jachlewski. Veszprem odpowiedziało. To był bardzo wyrównany pojedynek. Po pierwszej części dodatkowego czasu prowadzili jednak Węgrzy – 33:32. W dodatku na ławkę kar powędrował Jurecki.

Po krótkiej przerwie, zawodnicy wrócili do gry i wyrównującego gola od razu zdobył Strlek. Ponadto rzut karny obronił Szmal. Niestety, mistrzowie Polski szybko to zaprzepaścili, tracąc piłkę w ataku, co pozwoliło rywalom na oddanie rzutu do pustej bramki.

Ale wtedy znów pięknie zaatakował Lijewski i było 34:34. W ataku Węgrzy sfaulowali i znów akcję mogli konstruować kielczanie – skutecznie, bo gola dającego prowadzenie zdobył Julen Aginagalde. W ostatniej akcji meczu karę dwóch minut otrzymał Piotr Chrapkowski, a tuż po tym Verszprem trafiło do siatki. To oznaczało, że o losach tego spotkania rozstrzygną rzuty karne. Zupełnie tak jak dzień wcześniej, na San Siro w finale piłkarskiej Ligi Mistrzów.

I wyglądało to tak:

Trafił Ilić. Spudłował Cupić. 1:0

Zepsuł Marguc – obrona Sego. Gol Strleka. 1:1

Bramka Sliskovicia. Trafienie Bieleckiego. 2:2

Terzić pudło – interwencja Szmala. Gol Reichmanna. 2:3

Bramka Palmarssona. Bramka Aginagalde! 3:4

I w taki sposób mistrzowie Polski zostali najlepszą drużyną Europy w sezonie 2015/16!

Zapis relacji NA ŻYWO

Był to ostatni mecz Vive w sezonie 2015/16. Teraz zawodników czeka przerwa letnia, a część z nich wystąpi oczywiście na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro.

Vive Tauron Kielce – MVM Veszprem 34:34 (13:17, 29:29)

Vive: Szmal, Sego - Jurecki 3/1, Tkaczyk, Reichmann 9/2, Chrapkowski, Kus, Aguinagalde 5, Bielecki 7/3, Jachlewski 2, Strlek 4/1, Lijewski 5, Paczkowski, Zorman 4, Cupić

Karne: 7/11

Kary: 10 min

MVM: Mikler, Alilović - Gulyas, Ivancsik 1, Schuch, Ilić 7/2, Palmarsson 6/1, Nilsson 6, Nagy 5, Ugalde 7, Marguc 1, Rodriguez, Terzic, Sulić, Lekai 3, Slisković 2/1

kapar2016-05-29 20:45:00
I ponownie Kus na ławę i obrona zaczęła . Brawo Iskra!!!
gustavko2016-05-29 20:46:13
TRZY KORONY!!! Gratulacje dla wielkiego zespołu! Za waleczność i CHARAKTER!
Tomek2016-05-29 20:49:55
Wybaczcie niewiedzę, ale kim jest mężczyzna ubrany w koszulkę Grabarczyka, który wręczał naszym medale?
Bryx2016-05-29 20:50:37
Szok szok szok!!! Jak oni to zrobili? Z -9 do remisu i zwycięstwo w karnych! Lepszego scenariusza nie można było wymyślić!
Mrowa2016-05-29 20:53:29
Vesprem nie gniewajcie się że My wygraliśmy a Wy nie.
Kosmiczne zawody finał marzeń mecz stulecia nie pamiętam takiego widowiska w historii piłki ręcznej.
Wielkie Brawa. ISKIERKA ISKIERKA ISKIERKA
Kielczanin2016-05-29 20:54:38
Panie Lubawski chcemy hali z prawdziwego zdarzenia! Teraz już tego tematu nie popuścimy! Mamy diament w Kielcach! Budować halę na 8-10 tysięcy kibiców! Prawdziwą arenę idealnie przystosowaną pod piłkę ręczną z trybunami z czterech stron bardzo blisko boiska!
PL2016-05-29 20:55:46
Kielce - Świętokrzyskie - Polska !!!
Civitas Kielcensis2016-05-29 20:57:51
Iskra na tronie Iskra w POTRÓJNEJ koronie !!!!!!!! Wszyscy idziemy na fetę i bierzcie wolne w pracy na następny dzień. To trzeba opić RAZEM !!!
do Tomek2016-05-29 21:00:27
Moj kumpel Artek, bzik na punkcie Naszego zespolu, kibic prze kibic, ale jestem szczesliwy!!!!!! VICTORIA!!!!!! ISKRA!!!!!! KIELCE!!!!!!
xx2016-05-29 21:12:39
BoguŚ udało sie dzieki
Bryx2016-05-29 21:16:48
Tak jak napisał Kielczanin, teraz nie ma wymówki! Hala ma być!
pokemon2016-05-29 21:22:31
Dobrze, że macie Bercika i Tałanta.
Za Bogusia wentyla zdrajcy Polski nie byłoby tylu sukcesów.
plock2016-05-29 21:23:12
a o co chodzi?bo nie wiem
R U M E K2016-05-29 21:26:19
UNBELIEVABLE !!! WALECZNE SERCE, ISKIERKA KIELCE ! WE DID IIT !!!
Kielczanin2016-05-29 21:42:24
Artur Łata... nie znasz? na kosza na Żytnią nie chodziłeś :)
Tomek2016-05-29 21:43:27
Teraz trzeba zbudowac prawdziwa hale sportowa w Kielcach.
Kiedy przylatuja do Polski i gdzie beda ladowac? moze wie ktos z Was?
Tomek2016-05-29 21:53:41
Twarz wyglądała znajomo. Dziękuję :).
gnom2016-05-29 22:07:34
Szacunek, odrobić 9 bramek w finale to wyczyn historyczny. Można być najlepszym w Europie bez żebrania o kasę podatników. Brawo Bertus, jesteś WIELKI!
Henryk2016-05-29 22:18:12
Pan Lubawski co tam robił?? Teraz przed referendum będzie się podczepiał pod sukces Vive?? Za takie podejście jakie miał do tej pory, Bertus nie powinien go tam wpuścić na ten podest! Gratulacje dla chłopaków za wielki wyczyn!
czo54@outlook.com2016-05-29 22:20:25
BRAWO VIVE, VIVE JEST WIELKIE !!!
a2016-05-29 22:20:43
tylko na tym podium o jednego za dużo było.Czemu wąsaty kłamca tam był?
Widz2016-05-29 22:29:56
Gratulacje Panowie,piłka reczna w Kielcach jest najwieksza w europie i tylko zal , żeby nie było transmisji w tvp?jak mieli oddawna przez PO załatwione transmisję z ME we Francji to kretyn , prezes z tvp chwalił się jakby to jego zasługa a teraz gdy i Kielce ,i Polska jest slawiona na cały świat to nawet w radiu transmisji nie ma. Teraz zobaczymy kieleckich bezradnych z popisu jak piersi po medale napinają .
Scyzor2016-05-29 22:59:44
LUBAWSKI BUDUJ HALE !!!
brawo VIVE2016-05-29 23:18:11
i tak sie robi klub i tak sie go prowadzi. Chciaz jeden w ck.
kielczanin2016-05-29 23:35:27
Lubawski chyba szukał sponsora dla Korony.
kielczanin2016-05-29 23:36:56
Sukces ma wielu ojców. M.in. wąsatego wizjonera.
meme2016-05-30 01:16:38
TOBIAS CZTERY BRAMY Z RZĘDU!!! BRAWO CHŁOPIE!!
egeszege2016-05-30 18:16:01
wasaty niby byl ale jakby go nie bylo:)

Od najbliższego sezonu rozgrywki szczypiornistów w Polsce wzbogacą się o możliwość zdobycia nowego trofeum - Superpucharu kraju. Dziś (28 marca) władze Orlen Superligi oraz Związku Piłki Ręcznej w Polsce ogłosiły szczegóły.
Dominick Zator przedłużył umowę z Koroną Kielce. Defensor będzie występował w „żółto-czerwonych” barwach jeszcze przez co najmniej jeden sezon.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – To tylko pierwsza połowa, a w drugiej może zdarzyć się jeszcze wszystko – powiedział po spotkaniu Tomasz Gębala, lider defensywy „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – Mam nadzieję, że zdobędziemy ten upragniony awans, ale była to dopiero połowa meczu – powiedział po spotkaniu Krzysztof Lijewski, drugi trener „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe z GOG Håndbold 33:25. Najwięcej bramek dla kielczan, dziewięć, zdobył Alex Dujszebajew.
Koszykarze UJK Kielce rozpoczynają rywalizację w fazie play-off o awans do pierwszej ligi. Już w pierwszej rundzie drużyna z Kielc zmierzy się z faworytem do awansu, OPTeam Resovią Rzeszów.
Już w wielkanocny poniedziałek Korona Kielce zmierzy się na wyjeździe z łódzkim Widzewem. Wraz z Koroniarzami na wyjazd szykują się także kibice żółto-czerwonych, którzy już w grupie około 700 osób zapisali się na wizytę w „Sercu Łodzi”.
Korona Kielce poznała termin wyjazdowego starcia z Puszczą Niepołomice. „Żółto-czerwoni” zagrają wówczas mecz, który może zdecydować o losach utrzymania.
Po zakończeniu zimowej przerwy Korona Kielce rozegrała 7 ligowych rywalizacji i wywalczyła w nich zaledwie 6 punktów. Kielczanie mają przed sobą teraz wyjazdową potyczkę z Widzewem. Czy Korona wywiezie 3 punkty z trudnego terenu?
Historia napisała się na naszych oczach. Reprezentacja Polski po raz piąty z rzędu zagra na Mistrzostwach Europy. Bohaterem Wojciech Szczęsny!
Poszukujesz sposobów na podniesienie swoich umiejętności piłkarskich do nowego poziomu? Odpowiednio dobrane znaczniki piłkarskie mogą okazać się kluczowym elementem w osiągnięciu tego celu.
Czy zastanawiasz się, jak w pełni wykorzystać potencjał Instagram Stories w strategii marketingowej? Poszukujesz sposobów na tworzenie angażujących reklam w formie stories? Jeśli tak, to artykuł ten jest dla Ciebie!
Trzeci tydzień Małej Ligi Piłki Ręcznej dostarczył kibicom mnóstwo emocji, zarówno na boiskach Bilczy, Kielc, jak i Chęcin. Rozgrywki odbyły się w dniach 19, 20 i 21 marca, prezentując szereg talentów w różnych kategoriach wiekowych.
Świetny turniej juniorek młodszych Korony Handball Kielce w 1/16 finału mistrzostw Polski. Podopieczne Moniki Ciszek zakończyły go z kompletem trzech zwycięstw.
Przed Industrią Kielce rywalizacja w 1/8 finału Ligi Mistrzów. „Żółto-biało-niebiescy” w najbliższą środę (27 marca) zmierzą się z duńskim GOG Håndbold.
Dokładnie za tydzień (1 kwietnia) piłkarze Korony Kielce powrócą do gry po reprezentacyjnej przerwie. Wszystko wskazuje na to, że sytuacja kadrowa w kieleckiej ekipie poprawiała się w porównaniu do ostatnich konfrontacji.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Brakuje mi minut rozegranych na parkiecie przez te dwa i pół miesiąca bez gry – powiedział przed spotkaniem Artsem Karalek obrotowy mistrzów Polski.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Będzie trzeba taktycznie ich rozpracować. Jest to niewygodny zespół z groźnymi zawodnikami na każdej pozycji – powiedział przed spotkaniem Arkadiusz Moryto, skrzydłowy mistrzów Polski.
Sabina Jarząbek, reprezentantka Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego została wicemistrzynią Polski w półmaratonie. Jednocześnie pobiła swój rekord życiowy i uzyskała kwalifikację na Mistrzostwa Europy w Rzymie.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Mam wielki szacunek dla tego klubu, który bardzo mocno walczy w duńskiej lidze oraz Lidze Mistrzów – powiedział przed spotkaniem Tałant Dujszebajew, trener mistrzów Polski.
W niedzielne popołudnie doszło do starcia dwóch zespołów z dolnych rejonów tabeli CLJ U-18 kobiet. Drużyna KSP Kielce pokonała na obiekcie przy ul. Jeziorańskiego 53 ekipę Legionistek Warszawa 0:1.
Na odbywających się w miniony weekend Mistrzostwach Polski Muay Thai w Szaflarach do walki stanęło 4 zawodników kieleckiego klubu.
Trwa marcowa przerwa reprezentacyjna. Na boiskach drugiej ligi (poza dwoma wyjątkami) nie ma jednak odpoczynku.
W ostatnich dwóch tygodniach drużyny szczypiornistów z regionu świętokrzyskiego rozegrały 5 ligowych spotkań.
Mieszane uczucia towarzyszą świętokrzyskim zespołom po rozegraniu 22. serii gier trzeciej ligi. Czarni Połaniec przegrali 0:1 z Karpatami Krosno, KSZO zremisował z Orlętami Radzyń Podlaski 2:2, a Star Starachowice pokonał Sokoła Sieniawa 1:0.
W meczu 18. kolejki Ligi Centralnej Kobiet szczypiornistki Suzuki Korony Handball Kielce przegrały na wyjeździe z MTS-em Żory 36:15. Najskuteczniejszymi zawodniczkami kielczanek były Magdalena Berlińska oraz Nikola Leśniak, zdobywczynie pięciu bramek.
W meczu 25. kolejki Orlen Superligi, Industria Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Zepter KPR Legionowo 31:23. Po spotkaniu sowimi opiniami podzielili się Krzysztof Lijewski oraz Cezary Surgiel.
W meczu 25. kolejki Orlen Superligi, Industria Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Zepter KPR Legionowo 31:23. Najwięcej bramek dla kielczan, osiem, zdobył Alex Dujszebajew.
W sobotnie przedpołudnie w ramach 20. kolejki RS Active IV ligi rozegrano spotkanie pomiędzy dwoma kieleckimi ekipami. Korona II Kielce przy ul. Szczepaniaka pokonała 2:1 Orlęta Kielce.
Korona Kielce przedłużyła umowę z Jakubem Konstantynem. Skrzydłowy będzie występował w „żółto-czerwonych” barwach jeszcze przez co najmniej jeden sezon.