Zapis chatu internetowego z Włodzimierzem Koroną

25-04-2016 16:38,
Redakcja we współpracy z Miejskim Urzędem Pracy w Kielcach

Z okazji zbliżających się Ogólnopolskich Targów Pracy, gościem naszego portalu był Włodzimierz Korona, dyrektor Miejskiego Urzędu Pracy. Prezentujemy zapis chatu internetowego, przeprowadzonego w poniedziałkowe przedpołudnie z czynnym udziałem czytelników CKsport.pl.

Włodzimierz Korona: Witam wszystkich czytelników portalu. Cieszę się, że mogę wziąć udział w tej rozmowie i dziękuję za zaproszenie. Zachęcam do zadawania pytań.

Tomasz: Dzień dobry. Szukam w regionie pracowników do telemarketingu. Ale zdaje się, że nie ma problemów z bezrobociem, bo nie jestem w stanie nikogo znaleźć. Czy mogę się z tym zgłosić do MUP? Czy pomożecie mi w znalezieniu pracowników?

WK: Tak, oczywiście, nie ma problemu z tym, żebyśmy włączyli się w taką rekrutację. Mamy pracowników instytucjonalnych, których zadaniem jest kontakt z pracodawcą i pomoc w znalezieniu pracowników. Czy oferty firmy znajdą się w naszej bazie, zależy od wymagań stawianych od kandydatów i od warunków proponowanych przez pracodawcę.

Annagrze: Nie mam pracy. Szukam w zawodzie, który nie jest za bardzo popularny. Jest sens iść na Targi Pracy? Czy pojawia się szansa, że coś znajdę? Czy powinnam raczej nastawić się, że powinnam zmienić zawód?

WK: Na pewno warto zajrzeć na targi, bo znajdziemy tam bardzo dużo różnych ofert. I obok firm, które szukają dla siebie pracowników, są też firmy, które rekrutują personel dla innych przedsiębiorstw. Ta oferta jest bardzo szeroka. Warto być także u nas zarejestrowanym i porozmawiać ze swoim doradcą o tym, jakie są szanse zatrudnienia w tym zawodzie w Kielcach i jakie są ewentualne możliwości przekwalifikowania się.

xyz: Jestem zainteresowany dodatkowymi szkoleniami. Szukam opcji poszerzenia horyzontów poza moim wykształceniem. Gdzie szukać. W jakie miejsce najlepiej się udać?

WK: Jeżeli jest się u nas zarejestrowanym klientem MUP-u, należy zgłosić się do doradcy klienta albo do działu szkoleń. Tam można uzyskać informacje o tym, jakie są szanse na konkretne szkolenie. Występują u nas dwa rodzaje szkoleń: grupowe, który my ogłaszamy i robimy nabór wśród osób zarejestrowanych. Warto śledzić na stronie internetowej MUP-u to, co przygotowujemy i złożyć wniosek o zakwalifikowanie. Są także szkolenia indywidualne, gdy to bezrobotny sam szuka interesującego ogłoszenia na rynku i składa wniosek o finansowanie. Ostateczne ocenę dokonują pracownicy MUP-u - doradca i specjalista ds. szkoleń. Musimy być bowiem przekonani o tym, że takie szkolenie coś da.

Chemiczny Marek: Już myślałem, ze prezes Korony Kielce odpowiada na pytania... No ale już skoro tu trafiłem, to mogę dowiedzieć się, kiedy są te targi? :)

WK: Cieszę się, że wie Pan już, z kim ma Pan kontakt :) Na targi zapraszamy w najbliższą środę do Targów Kielce w godzinach 11:00 - 14:30. Dodam, że wstęp jest oczywiście bezpłatny dla wszystkich chętnych.

kiel: Chce założyć firmę. Od czego zacząć? W czym pomoże mi MUP?

WK: Dla naszych klientów, zarejestrowanych bezrobotnych, mamy dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej. W tej chwili jest to kwota 18 tysięcy złotych. Żeby ją uzyskać, trzeba poczekać na informację o naborze i terminie naboru, a potem złożyć wypełniony wniosek, który jest na stronie internetowej, lub do pobrania w Biurze Obsługi Klienta w MUP-ie. Jest to ograniczona możliwość tylko do naboru ze względu na tryb konkursowy. Każdy wniosek jest oceniany przez komisję i punktowany. To właśnie ona decyduje o szansach na uzyskanie pieniędzy. Te środki mogą być przeznaczone na wyposażenie firmy tzn. na zakup sprzętu, programów komputerowych, w części też na towary. Wszystkie informacje znajdują się na naszej stronie. W tej chwili zakończyliśmy dwa nabory, ale będą kolejne. Zachęcamy do śledzenia komunikatów.

brawoja: Będą jakieś autobusy na Targi Pracy?

WK: Tak, są planowane przejazdy. Tradycyjnie, jak co roku. Z doświadczenia z ubiegłego roku poprawimy jedną rzecz i autobusy będą podwozić bliżej bramy głównej Targów Kielce. Jest opublikowany już rozkład jazdy, z którym można zapoznać się TUTAJ. Oczywiście autobusy są bezpłatne.

Buldi: Przeglądam właśnie te wszystkie teksty na CK sport i jedno mnie zaciekawiło – PRACA SZUKA CZŁOWIEKA. Jaka, gdzie? Biorę. Tylko jaką? Dla mnie to nie ma tutaj pracy. Nie mogę znaleźć. A jak jest to na umowy zlecenia itd.

WK: Ilość ofert, która pojawia się na targach, stronie MUP-u i tablicach elektronicznych w naszej siedzibie, wskazuje na to, że jest zapotrzebowanie na pracowników. To nie oznacza, że nie ma problemów. W jednostkowych przypadkach kwalifikacje rozjeżdżają się z potrzebami rynku pracy w Kielcach i wtedy to poszukiwanie może być trudniejsze. Zawsze warto porozmawiać ze swoim doradcą zawodowym i albo poszukać miejsc sponsorowanych, czyli tych, które dotujemy, albo staży, które mają szansę skończyć się zatrudnieniem, albo doradca zawodowy będzie namawiał do tego, żeby trochę się przekwalifikować. To nie musi być wcale kompletna zmiana zawodu. Dzisiaj mamy zarejestrowanych około 9 tysięcy osób bezrobotnych, czyli są problemy ze znalezieniem pracy dla części osób, ale jednocześnie mamy sporo firm, które szukają pracowników bez sukcesu.

WK: Staramy się preferować pracodawców proponujących umowę o pracę, ale często dla ludzi szukających zatrudnienia tak naprawdę liczy się to, ile z tej umowy będą mieli i sami wybierają umowę zlecenia.

Karolina: Obecnie nie pracuję, wychowuję dziecko. Ale za jakiś czas trzeba to zmienić. Czy MUP ma jakiś konkretny program bądź szkolenia pomagające matkom wrócić na rynek pracy?

WK: Matki wracające po okresie urlopu macierzyńskiego i wychowawczego należą do preferowanej grupy i prawie zawsze znajdziemy pieniądze na formę aktywizacji. Niedawno robiliśmy program adresowany wyłącznie do matek. Był to rodzaj elastycznego stażu i pozwalał łagodnie wejść na rynek pracy po okresie wychowania dziecka, więc uważamy, że wręcz specjalizujemy się w sposobach pomocy matkom wracającym do pracy. Teraz też napisaliśmy program i czekamy na rozstrzygnięcie. Dotyczy on matek wracających na rynek pracy. Zaraz po okresie urlopowym trzeba się zgłosić do MUP-u i wspólnie z doradcą klienta zastanowić na tym, w jakim kierunku powinny pójść działania aktywizujące.

Teres: Kobieta w autobusie? Nie mogę znaleźć pracy i zastanawiam się nad różnymi możliwościami. W tym, żeby zacząć pracować w jakimś męskim zawodzie, bo jak mówi popularne powiedzenie, nie ma pracy dla ludzi z moim wykształceniem hehe :) No i są plany, żeby może pójść na kategorię dla kierowców autobusów. MUP może mi w czymś pomóc?

WK: Nie będzie Pani pierwsza kobietą starającą się o pracę jako kierowca autobusu. Naszą pomocą może być kurs prawa jazdy zawodowego lub do uprawnienia na autobusy, bo nie wiem, co Pani posiada. Część z tych kursów jest realizowanych jako kursy grupowe. Wtedy trzeba się zgłosić na taki kurs i poczekać na przyjęcie. Jeżeli byłby problem z kursem grupowym, trzeba poszukać kursu indywidualnego i złożyć wniosek o sfinansowanie. To wszystko jest realizowane z doradcą klienta, czyli z tym opiekunem, do którego przychodzi Pani, by się "odnotować", jak się to mówi popularnie. Mamy oczywiście ograniczone środki, więc nie można wykluczyć, że trzeba będzie na nie poczekać, ale to wszystko zależy od szczegółów, m.in. tego, kiedy taki wniosek wpłynie.

Spar: Dopiero założyłam firmę. Dostanę stażystę? Potrzebuję rąk do pracy – na razie tych po kosztach. Od czego zależy to, czy dostanę stażystę? Po jak długim czasie się dowiem, czy dostałam?

WK: Zapotrzebowanie na staże jest ogromne. Rozstrzygające jest to, jaką gwarancje zatrudnienia pracodawca zapisuje we wniosku. Ale przyjmujemy też, że firma powinna działać przynajmniej 6 miesięcy, żeby można tam skierować stażystę. Jest taka zasada, że do firmy jednoosobowej może przyjść najwyżej jeden stażysta, a generalnie stażystów nie może być więcej niż pracowników zatrudnionych na umowę o pracę. Ze względu na zainteresowanie, to również jest w systemie naborowym, czyli nie składa się wniosku, kiedy się chce, tylko wtedy kiedy jest ogłaszany nabór. Spodziewamy się, że w tym roku takich naborów jeszcze kilka będzie. Załatwianie wniosku w danym naborze trwa około 3 tygodni.

Mendoza: Chciałbym zobaczyć listę firm, które pojawią się na Targach Pracy. Gdzie jej mogę szukać, czy ona w ogóle zostanie opublikowana?

WK: Tak, oczywiście. Taka lista jest już gotowa oraz dostępna, wraz z pełną ofertą wszystkich firm. Można ją znaleźć pod TYM adresem. Zachęcam do lektury.   

Baba: Ile wynosi zasiłek dla bezrobotnych w Kielcach? Co mam zrobić, żeby taki zasiłek dostać. Jakie kryteria mam spełniać. W sumie to jestem bezrobotny. Wystarczy?

WK: Zasiłki są wypłacane w wysokości 120%, 100% i 80% w zależności od przepracowanego okresu. Przy czym zasiłek 100% wynosi "na rękę" 717 zł, czyli 831 zł brutto. Tę informację można znaleźć na stronie internetowej MUP-u. Trzeba zarejestrować się jako osoba bezrobotna z prawem do zasiłku, tzn. być osobą, która odpowiednio udokumentuje okres zatrudnienia i są to indywidualne decyzje, które wynikają z przedstawionych dokumentów. Najlepiej po zapoznaniu się z tym, co jest na stronie internetowej, resztę wątpliwości wyjaśnić w "okienku" w naszej instytucji.

xxx: Jak długo muszę utrzymać firmę, jak dostanę na nią dofinansowanie z MUP?

WK: W zależności od tego, na jaką formę aktywizacji te pieniądze zostaną przeznaczone. Jeżeli na stworzenie stanowiska pracy, to utworzone stanowisko trzeba utrzymać przez dwa lata, a tym samym firmę. Możliwe jest wsparcie w ramach tzw. prac interwencyjnych, gdzie firma dostaje przez 6 miesięcy wsparcie, a przez 3 miesiące samodzielnie utrzymuje to stanowisko. To są szczegóły wynikające z warunków udzielania konkretnej pomocy.

WK: Jeżeli chodzi o dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej, czyli założenie firmy, musi ona istnieć rok.

Postal: Utrzymuje się z czynnego uprawiania sportu. Ale kariera nie trwa wiecznie. Co może mi zaoferować MUP w Kielcach?

WK: Warunkiem jakiegokolwiek wsparcia jest zarejestrowanie się jako osoba bezrobotna, czyli nie posiadanie żadnych dochodów. Dopóki są jakieś pieniądze, np. z uprawiania sportu, my się w to nie włączamy. Z chwilą zarejestrowania jako osoba bezrobotna, można uzyskać taka pomoc, jak każdy bezrobotny, czyli starać się o dotację na założenie firmy, o staże, szkolenia zawodowe. Ale to jest indywidualna potrzeba bezrobotnego. Po drugie doradca klienta musi uznać, że takie działanie ma sens.

kreatywna: Im ciekawszy pomysł na firmę, tym większa szansa na dofinansowanie z MUP?

WK: Ciekawy pomysł jest atutem, ale musi być dobrze opisany we wniosku, bo powinien przekonać komisję oceniająca, że to jest pomysł przemyślany. Nie czekamy na rozbudowany biznesplan. Warto tutaj zobaczyć druki wniosków, które są na stronie internetowej. I w kilku punktach zawrzeć opis planowanej działalności, posiadane kwalifikacje i znajomość rynku. Ważne, by to było opisane w taki sposób, że będzie widać, iż jest to przedsięwzięcie przemyślane.

dominik: Jestem osoba niepełnosprawną. Znajdę na targach jakieś propozycje pracy?

WK: Zwykle pracodawcy na targach proponują sporo ofert dla osób niepełnosprawnych, bo wśród tych firm, które z nami współpracują, część z nich jest wyspecjalizowana w zatrudnianiu takich osób. Natomiast konkretnych wymogów i oczekiwań pracodawców przed środą nie poznamy. W tych przypadkach dużo zależy od oczekiwań i możliwości osób poszukujących pracy, tj. tego jaki jest to rodzaj i stopień niepełnosprawności. To musi być skonsultowane z pracodawcą.

PaulinaB: Jestem trochę zawiedziona, bo rok temu nie znalazłam dla siebie niczego na Targach Pracy. Dlatego zastanawiam się, czy teraz jest sens w ogóle iść.

WK: Poszukiwanie pracy to jest proces ciągły i szkoda tracić szansę, jaką jest zgromadzenie setki wystawców w jednym miejscu oraz możliwość rozmowy z wieloma firmami naraz. Ja namawiam gorąco do tego, by jednak się nie zniechęcać. Tak jak na pewno osoba poszukująca pracy powinna czytać oferty pojawiające się na stronie internetowej - one się zmieniają, są odświeżane - tak samo warto brać udział w targach, które organizujemy. Obok dużych targów organizowanych teraz, od kilku lat realizujemy również małe targi "na mieście", zazwyczaj na Rynku, gdzie zwykle pojawia się kilku wystawców. I mamy informację, że te oferty spotykają się z zainteresowaniem. Tym bardziej warto pójść na targi, gdzie liczymy, że firm może być około setki.

zur: Czy studenci też mogą skorzystać z dodatkowych szkoleń czy tylko osoby bezrobotne?

WK: Żeby skorzystać ze szkoleń do osób bezrobotnych, trzeba być osobą bezrobotną. Student studiów dziennych nie może się zarejestrować jako osoba bezrobotna. Mogą to uczynić studenci studiów wieczorowych i zaocznych, przy czym o tej możliwości decyduje zaświadczenie wystawione przez szkołę. Po zarejestrowaniu, każdy może skorzystać ze szkoleń. Natomiast osoby, które nie są osobami bezrobotnymi, mogą skorzystać z pieniędzy Miejskiego Urzędu Pracy, jeżeli są pracownikami i pracodawca wystąpi o takie środki na ich szkolenie. To jest nowy instrument - pieniądze z Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

mika: Stoję przed wyborem studiów. Gdzie mam iść, żebym nie musiała być waszym klientem w przyszłości? :)

WK: Na pewno warto się zastanowić, zaczynając od pytania: czy iść na studia? I to nie dlatego, żeby zniechęcać, tylko dlatego, że nie do wszystkich zawodów, które można wykonywać, studia są potrzebne. Szanse na rynku pracy mają w tej chwili osoby, które posiadają wykształcenie zawodowe, średnie zawodowe, jak i wyższe studia, przy czym rozstrzygające są kierunki. Na przykład bardzo trudno jest powiedzieć, że w zawodach technicznych jest zróżnicowanie, jeżeli chodzi o możliwości znalezienia pracy. Na taką grupę, która może mieć problemy, wskazałbym chemików. Kiedyś był okres dynamicznego rozwoju tego przemysłu w Kielcach i okolicach, a w tej chwili zainteresowanie tą grupą zawodową jest mniejsze. Laboratoriów też jest stosunkowo mało. Ale w podobnej sytuacji mogą być absolwenci wydziału mechanicznego, jeżeli nie trafią ze specjalnością w potrzeby rynku. Dlatego trzeba założyć, że w tej chwili mówi się o kształceniu przez całe życie i dopasowaniu kwalifikacji do wymogów rynku.

Angi: Kobiety mają trudniej w Kielcach? Czy pan to dostrzega, czy problemu nie ma?

WK: Kobiet zarejestrowanych jako osoby bezrobotne jest nieco więcej niż mężczyzn. I to jest pierwsza informacja wskazująca, że mogą mieć trochę trudniej. Oferty nie mogą być adresowane według płci, ale można przyjąć, że ilość ofert z racji swojego charakteru adresowana do mężczyzn jest większa niż ilość ofert dla kobiet. Chociaż znowu rozstrzygające są kwalifikacje. Te podziały są bardzo nieformalne, my nie możemy ich stosować, ale życie pokazuje, że takie podziały istnieją - zawody zdominowane przez mężczyzn lub zawody zdominowane przez kobiety. Wcześniej było pytanie o ofertę pracy dla kobiety jako kierowcy autobusu. Mieliśmy klientki zainteresowane pracą w charakterze kierowcy TIRa. Czyli z tymi wszystkimi zastrzeżeniami, które podałem, wygląda na to, że te problemy ze znalezieniem pracy nie są wprost powiązane z płcią osoby poszukującej.

pierwszorazowiec: Nigdy nie byłem na takich targach. Jak mam się do nich przygotować?

WK: Przede wszystkim należy dotrzeć na targi i zaznajomić się z ofertą proponowaną na stoiskach. Zachęcam także gorąco do zapoznania się z materiałami szkoleniowymi, np. dotyczącymi konstruowania CV, listu motywacyjnego, które od kilku dni są publikowane w portalu www.cksport.pl. To świetny zbiór porad, z którymi warto się zaznajomić i udoskonalić swoje dokumenty przed rozmową z potencjalnym przyszłym pracodawcą.

Piotr Wierzchowsku: Jaki procent osób, które odwiedzają targi pracy faktycznie ta prace uzyska dzięki nim? Czy są prowadzone statystyki?

WK: Nie prowadzimy badań efektywności targów, natomiast współpracujemy z niektórymi pracodawcami już od lat. Jedynym powodem dla którego chcą się u nas wystawiać jest to, że pozyskują u nas pracowników, bo innej motywacji nie ma. Te badania utrudnia trochę to, że niektórzy pracodawcy pojawiają się jako jednorazowi wystawcy i kontakt jest utrudniony. Robimy jednak ankiety zadowolenia pracodawców z tego, że uczestniczyli w targach, ich organizacji oraz efektywności. I nie wchodząc w liczby, te badania wykazują, że są zadowoleni z tego, iż się wystawiali. Widzimy te efekty. Poza tym dla osób bezrobotnych jest to ćwiczenie z kontaktu z pracodawcą i jest to rezultat niewymierny, ale warty tego, by te targi robić i w nich uczestniczyć.

WK: Bardzo dziękuję za wszystkie pytania i miłą atmosferę. Raz jeszcze gorąco zapraszam do wzięcia udziału w środowych targach. W razie wszelkich wątpliwości, zachęcam do kontaktu z pracownikami Miejskiego Urzędu Pracy w Kielcach. Do zobaczenia i życzę wszystkim miłego dnia.

------------

Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link poniżej i postaw naszej redakcji symboliczną kawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wiadomości

Rozdmuchane i przeskalowane – tak w największym skrócie można podsumować oskarżenia, jakie padły pod adresem Benoita Kounkouda na początku roku. Szczypiornista był podejrzewany o próbę gwałtu na 20-latce, co jednak nie znalazło potwierdzenia w faktach.
Od czwartku do soboty Kielce ponownie staną się bilardową stolicą Polski. W dniach 18-20 kwietnia w Galerii Echo dobędzie się 2 zjazd tegoroczny zjazd Bilardowej Ekstraklasy.
Industria Kielce w półfinale Orlen Superligi zagra z KGHM Chrobrym Głogów.
Ciągnący się od miesięcy uraz Mateusza Czyżyckiego nie ustępuje. W środę trener Kamil Kuzera poinformował, że 26-latka w tym sezonie na murawie już nie zobaczymy. Wszystko wskazuje na to, że gracza Korony Kielce czeka zabieg.
Korona Kielce w 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy zagra na własnym stadionie z Radomiakiem Radom. – Ambicją, wolą walki i zaangażowaniem musimy wygrać mecz z Radomiakiem – powiedział przed spotkaniem Bartosz Kwiecień, obrońca „żółto-czerwonych”.
To już końcówka biletów dostępnych na mecz Magdeburg - Industria Kielce. Klub pozyskał dodatkową i zarazem ostatnią pulę wlotek na to starcie.
Jak przekazał prezes Cracovii, Mateusz Dróżdż, Puszcza Niepołomice tylko do końca obecnego roku będzie mogła korzystać z obiektu w Krakowie. – Gdyby nie pracownicy Cracovii, to Puszcza nie byłaby w stanie zorganizować meczu. Chcemy im pomóc, ale nasz stadion to nasz dom - mówi prezes krakowskiego klubu.
Zajmująca miejsce spadkowe Korona Kielce zmierzy się w piątek na Suzuki Arenie z Radomiakiem Radom. – Wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że mieliśmy inne oczekiwania. Miało to inaczej wyglądać, chcieliśmy czegoś innego – mówi podczas konferencji trener Kamil Kuzera.
Korona Kielce w 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy zagra na własnym stadionie z Radomiakiem Radom. O kwestiach kadrowych przed tym ważnym pojedynkiem szerzej opowiedział Kamil Kuzera, trener „żółto-czerwonych”.
Rozlosowano grupy turnieju olimpijskiego szczypiornistów. Do walki o medale może stanąć nawet ośmiu graczy Industrii Kielce.
Polonia Kielce zakontraktowała zawodnika z Iranu. Jest nim Mohamad Ali Rouintanesfahani, a więc były reprezentant swojego kraju.
Kolejna kolejka PKO BP Ekstraklasy upłynęła pod znakiem wielu rozczarowań. Jednymi z rozczarowanych mogli być kibice Korony Kielce, a także kilku drużyn walczących o Mistrzostwo Polski. Rozczarowani nie mogą być też statystycy, gdyż ponownie pod względem frekwencyjnym było nieźle.
Korona Kielce wypełniła limit rozegrania 3 000 minut przez młodzieżowców w trwającym sezonie. „Żółto-czerwoni” mają również szansę na nagrodę z Pro Junior System.
Kolejny gol zawodnika wypożyczonego z Korony Kielce oraz debiut byłego trenera „żółto-czerwonych” w drużynie kandydata do awansu. Za nami 28. kolejka 2 ligi.
Zmiany na miejscu spadkowym oraz zadyszka czołówki. Tak minęła 28. kolejka PKO BP Ekstraklasy.
Po trzy spotkania w piątek, sobotę oraz niedzielę rozegrali zawodnicy klubów z zaplecza Ekstraklasy. Ciekawie było m.in. w Gdańsku i Lublinie, gdzie niezłym spotkaniom towarzyszyła spora liczba kibiców na trybunach.
MTB Cross kolejny raz rozpoczyna sezon Świętokrzyskiej Ligi Rowerowe w Daleszycach. Na starcie wyścigu stanęło blisko 500 zawodników.
W 23. kolejce świętokrzyskiej IV ligi obejrzeliśmy kolejne spotkania kieleckich drużyn. Korona II Kielce zmierzyła się na wyjeździe z Wierną Małogoszcz, a Orlęta podjęły na własnym stadionie Arkę Pawłów.
Pięć spotkań rozegrały w ostatnim tygodniu drużyny z naszego regionu występujące na niższych szczeblach rozgrywkowych. Jak sobie poradziły?
Piłkarza Korony Kielce Marcusa Godinho czeka operacja zerwanego więzadła. To pokłosie zdarzenia, które miało miejsce w ostatnim meczu z Wartą Poznań.
Za nami 25. kolejka trzeciej ligi grupy czwartej. Star Starachowice przegrał w Krakowie z Garbarnią, KSZO zremisował w domowym starciu z Wisłoką Dębica, a Czarni Połaniec wywieźli punkt z Chełma.
Industria Kielce wygrała drugi ćwierćfinałowy mecz Orlen Superligi z MMTS-em Kwidzyn 40:25. – Myślę, że bardzo cieszymy się z tego, że spokojnie rozwiązaliśmy mecz i nie daliśmy przeciwnikowi zbyt wiele przestrzeni na pokazanie swoich umiejętności – powiedział po spotkaniu Paweł Paczkowski, rozgrywający „żółto-biało-niebieskich”.
Industria Kielce wygrała drugi ćwierćfinałowy mecz Orlen Superligi z MMTS-em Kwidzyn 40:25. – Uniknęliśmy tym samym długiej podróży do Kwidzyna, na czym też nam zależało, żeby móc w przyszłym tygodniu potrenować i przygotować się na kolejnego przeciwnika – powiedział po spotkaniu Krzysztof Lijewski, drugi trener „żółto-biało-niebieskich”.
Industria Kielce wygrała drugi ćwierćfinałowy mecz Orlen Superligi z MMTS-em Kwidzyn 40:25. Najwięcej bramek dla kielczan, osiem, zdobył Szymon Wiaderny. Dzięki temu triumfowi mistrzowie Polski awansowali do 1/2 finału rozgrywek.
Suzuki Korona Handball Kielce przegrała we własnej hali w meczu 21. kolejki Ligi Centralnej Kobiet z SPR-em Pogonią Szczecin 27:28. Najskuteczniejszą zawodniczką kielczanek była Magdalena Berlińska, zdobywczyni ośmiu bramek.
– Warta niczym nas nie zaskoczyła. Wiedzieliśmy, co będą chcieli grać i to nie jest drużyna, która stara się budować od tyłu, tylko dąży do strzelenia bramki najprostszymi środkami. To im się udało odbierając wysoko piłkę – komentuje Xavier Dziekoński, zawodnik kieleckiego klubu po meczu z Wartą.
Korona nie sprostała zadaniu w Grodzisku Wielkopolskim i przegrała z grającą tam na co dzień Wartą 0:1. – Nie wiem jak ocenić ten mecz. Wiedzieliśmy jaki jest ważny, jaka jest jego stawka. Chcieliśmy tutaj wygrać za wszelką cenę – stwierdza po meczu Marcel Pięczek, piłkarz kieleckiego klubu.
Industria Kielce rozegra w sobotę (13 kwietnia) drugi mecz ćwierćfinału Orlen Superligi. Jeśli „żółto-biało-niebiescy” wygrają starcie z MMTS-em awansują do kolejnej fazy rozgrywek.
W 28. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce przegrała wyjazdowy mecz z Wartą Poznań 0:1. Po spotkaniu swój zespół chwalił trener gospodarzy Dawid Szwarga.
W 28. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce przegrała wyjazdowy mecz z Wartą Poznań 0:1. Po spotkaniu wyraźnie niezadowolony z postawy swoich zawodników był trener drużyny gości Kamil Kuzera.

Copyright © 2024 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group