Radom lepszy. Effector bez punktów i z kolejną porażką na koncie

30-11-2015 20:31,
Redakcja

Niestety, kolejny mecz i kolejna porażka. Tym razem w dodatku siatkarzom Effectora Kielce nie udało się zdobyć żadnego punktu. Podopieczni Dariusza Daszkiewicza wygrali tylko jednego seta, trzy pozostałe należały do gospodarczy, czyli ekipy Cerradu Czarnych Radom, która mogła świętować zwycięstwo 3:1.

Poniedziałkowy pojedynek otworzył atak z szóstej strefy Krzysztofa Wierzbowskiego. Kielczanie mecz rozpoczęli bardziej zdecydowanie, szybko wyszli na prowadzenie, a o czas poprosił trener Raul Lozano (6:4). Po przerwie głównie dzięki bardzo dobrej postawie Wojciecha Żalińskiego gospodarze odwrócili wynik (8:7). W dalszej części seta gra wyrównała się, sprytnie atakował Adrian Buchowski. Akcje były bardzo ciekawe, zawodnicy obu drużyn nie wstrzymywali ręki w ataku. Sprytna kiwka Wojciecha Żalińskiego sprowadziła obie drużyny na drugą przerwę techniczną, podczas której radomianie prowadzili dwoma punktami. Po czasie bardzo dobrą, zadaniową zmianę dał Patryk Szczurek, który nie tylko sprawił kielczanom problemy swoją zagrywką, ale również bardzo dobrze bronił mocne ataki rywali. (18:14) Chociaż kielczanie starali się dotrzymywać kroku przeciwnikom, Czarni rozpędzali się z akcji na akcję. As serwisowy Lukasa Kampy skłonił trenera Dariusza Daszkiewicza do wzięcia czasu (23:17). Końcówka seta była popisem efektownej gry gospodarzy. Potrójny blok radomian dał podopiecznym trenera Lozano kolejne piłki setowe, a brak przyjęcia zagrywki Wojciecha Żalińskiego zakończył premierową odsłonę spotkania.

Efektownie drugą patię rozpoczęli przyjezdni, jednak gospodarze szybko zmniejszyli straty (3:0, 2:3). Za sprawą efektownej postawy Mateusza Bieńka siatkarze Effectora Kielce ponownie wyszli na wyraźne prowadzenie, a po ataku Andreasa Takvama zeszli na pierwszą przerwę techniczną wygrywając 8:4. Po czasie kielczanie utrzymywali prowadzenie, dobrze grą przyjezdnych kierował Michał Kędzierski. Chociaż gra podopiecznych trenera Daszkiewicza nie była pozbawiona błędów, ich przewaga utrzymywała się. Pomimo kolejnych zmian postawa radomian nie przypominała ich gry z poprzedniego seta. Na drugą przerwę techniczną zespoły sprowadził skuteczny atak Takvama (16:11). Dopiero w drugiej części seta podopieczni Raula Lozano zaczęli wykorzystywać błędy przeciwników i zniwelowali straty do dwóch punktów. Dobra postawa gospodarzy nie trwała jednak długo, głównie przez błędy własne ponownie ich strata wzrosła, a o czas poprosił trener Lozano (18:22). W końcówce zawodnicy obu drużyn mocno zagrywali, punktując tym elementem (20:23). Całego seta, którego od początku niespodziewanie zdominowali przyjezdni, asem serwisowym zakończył Marcin Komenda.

Również w trzeciej partii lepiej punktowali kielczanie, po asie serwisowym Wierzbowskiego o czas poprosił trener Lozano (5:7). Radomianie długo nie potrafili znaleźć swojego rymu gry, natomiast siatkarze Effectora Kielce wykorzystywali kolejne szanse w ataku. Dobrze grą kierował Kędzierski, gubiąc blok rywali. Głównie przez posyłanie piłek w aut przyjezdni stracili zbudowaną przewagę. Rozpoczęła się gra punkt za punkt (11:11). As Patryka Szczurka sprowadził drużyny na drugą przerwę techniczną, podczas której siatkarze Cerradu Czarnych Radom prowadzili jednym oczkiem. W dalszej części gospodarze stopniowo powiększali przewagę (18:16). Gdy po bloku na Sławomirze Jungiewiczu strata kielczan wynosiła już cztery punkty drugi czas wykorzystał trener Daszkiewicz (19:23). Siatkarze z Kielc nie zdołali jednak odwrócić losów tego seta i po ataku Bartłomieja Bołądzia musieli uznać wyższość rywali.

Od początku czwartego seta radomianie utrzymywali dobrą dyspozycję, budując wyraźną przewagę (8:4). Coraz swobodniej grę prowadził Lukas Kampa (10:6). Przyjezdni nie tylko nie wykorzystywali swoich szans, ale również nie radzili sobie z zatrzymaniem coraz mocniejszych ataków rywali. Po kolejnym efektownym zagraniu Artura Szalpuka drugi czas wykorzystał trener Daszkiewicz (14:9). Kielczanie nie byli w stanie powrócić do gry z drugiego seta, efektowny podwójny blok radomian sprowadził drużyny na ostatnią przerwę techniczną (16:9), po której Kędzierskiego zmienił Komenda. W końcówce kilkoma asami serwisowymi popisał się Wojciech Żaliński. Chociaż w decydującym momencie seta kilka celnych zagrywek w stronę przeciwników posłał Mateusz Bieniek, przewaga gospodarzy była zbyt wyraźna. Radomianie kolejne piłki meczowe mieli po błędzie Wierzbowskiego, a skuteczny atak Bołądzia przypieczętował zwycięstwo Cerradu Czarnych Radom, które zapewniło gospodarzom pierwsze miejsce w tabeli PlusLigi.

MVP: Artur Szalpuk

Zapis relacji NA ŻYWO

Następny mecz Effectora zostanie rozegrany w Hali Legionów - w sobotę, 5 grudnia z Indykpolem AZS Olsztyn (godz. 14:45).

Cerrad Czarni Radom - Effector Kielce 3:1 (25:17, 20:25, 25:20, 25:15)

Źródło: Izabela Domagalska, siatka.org

------------

Kompromitacja2015-12-01 08:23:55
Rozgonić tych chłopców i rozwiązać ten "twór" bo tylko kompromitacja na całą Polskę...
miki +2015-12-01 10:09:46
masz nie w 100, ale w 1000 procentach rację. Rozgonić to tałatajstwo
konkubina2015-12-01 11:52:43
Po co ten klub w Kielcach. ? rozgonic towarzystwo
Bolo2015-12-01 18:09:53
Ciekawe w ktorym klubie po tylu porażkach trener by nie stracił pracy ? ale układ Prezes trener trwa (trzymajcie tak dalej )
chinski zwiad2015-12-02 02:36:26
kompromitacja = korona
6662015-12-02 09:07:01
Układ trwa w najlepsze...
Ale nie martwcie się, jak tak dalej będzie w przyszłym roku Efector zniknie z mapy ekstraklasy.
kibic effectora2015-12-02 12:54:19
Panie Trenerze, Panie Prezesie
Jak Wam nie wstyd marnować talent Matesza i kilku innych dobrych siatkarzy! Wasza praca to amatorka!!!! Każdy na Bocznej już o tym wie i to widzi!

Korona Kielce przystępuje do 29. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w której zmierzy się z Radomiakiem Radom. Do rywalizacji dojdzie na kieleckiej Suzuki Arenie. O której rozpocznie się ten mecz i gdzie można go obejrzeć?
29. kolejka Ekstraklasy, w przypadku Korony Kielce, oznacza spotkanie z Radomiakiem Radom. Od lat zwaśnione ze sobą kluby dziś zagrają na Suzuki Arenie o trzy punkty. Dla żółto-czerwonych komplet "oczek" będzie kolejną życiodajną kroplówką w walce o utrzymanie. Zapraszamy do śledzenia relacji tekstowej NA ŻYWO, jaką zrealizujemy na CKsport.pl.
Piątkowy mecz z Radomiakiem Radom będzie bardzo ważnym spotkaniem w kontekście walki kielczan o utrzymanie. Przeanalizujmy więc czego możemy się spodziewać po drużynie prowadzonej przez Macieja Kędziorka.
W 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zagra na własnym stadionie z Radomiakiem Radom. „Żółto-czerwonych” czeka jedna z najważniejszych batalii w sezonie.
Jarosław Przybył sędzią meczu 29. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym Korona Kielce zmierzy się z Radomiakiem Radom. Spotkanie na Suzuki Arenie będzie 24 konfrontacją „żółto-czerwonych” prowadzoną przez tego arbitra.
Na rynku dostępne są różne rodzaje lotek do badmintona, niektóre kosztują kilkanaście złotych za opakowanie, inne kilkaset. Skąd tak duże różnice? Czy warto wydawać po kilkadziesiąt złotych na jedną lotkę, jeśli za tyle można mieć opakowanie?
Już w najbliższy piątek Korona Kielce zmierzy się na własnym stadionie z Radomiakiem Radom. Na konferencji prasowej przed spotkaniem poruszony został interesujący wielu temat kontuzji oraz przygotowania fizycznego zespołu.
Dylan Nahi przedłużył umowę z Industrią Kielce! „Żółto-biało-niebieski” klub prolongował kontrakt ze skrzydłowym do 2028 roku.
Wiosenne przesilenie to okres, który często wiąże się z uczuciem zmęczenia, apatii oraz obniżeniem nastroju. Są one w dużej mierze spowodowane wydłużeniem dnia i wzrostem temperatury, który przekłada się na zmiany hormonalne. Można jednak im zapobiec. Wystarczy zadbać o odpowiednie nawyki żywieniowe i suplementację. Tylko, które witaminy i suplementy będą dobrym wyborem na wiosenne przesilenie?
Rozdmuchane i przeskalowane – tak w największym skrócie można podsumować oskarżenia, jakie padły pod adresem Benoita Kounkouda na początku roku. Szczypiornista był podejrzewany o próbę gwałtu na 20-latce, co jednak nie znalazło potwierdzenia w faktach.
Od czwartku do soboty Kielce ponownie staną się bilardową stolicą Polski. W dniach 18-20 kwietnia w Galerii Echo dobędzie się 2 zjazd tegoroczny zjazd Bilardowej Ekstraklasy.
Industria Kielce w półfinale Orlen Superligi zagra z KGHM Chrobrym Głogów.
Ciągnący się od miesięcy uraz Mateusza Czyżyckiego nie ustępuje. W środę trener Kamil Kuzera poinformował, że 26-latka w tym sezonie na murawie już nie zobaczymy. Wszystko wskazuje na to, że gracza Korony Kielce czeka zabieg.
Korona Kielce w 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy zagra na własnym stadionie z Radomiakiem Radom. – Ambicją, wolą walki i zaangażowaniem musimy wygrać mecz z Radomiakiem – powiedział przed spotkaniem Bartosz Kwiecień, obrońca „żółto-czerwonych”.
To już końcówka biletów dostępnych na mecz Magdeburg - Industria Kielce. Klub pozyskał dodatkową i zarazem ostatnią pulę wlotek na to starcie.
Jak przekazał prezes Cracovii, Mateusz Dróżdż, Puszcza Niepołomice tylko do końca obecnego roku będzie mogła korzystać z obiektu w Krakowie. – Gdyby nie pracownicy Cracovii, to Puszcza nie byłaby w stanie zorganizować meczu. Chcemy im pomóc, ale nasz stadion to nasz dom - mówi prezes krakowskiego klubu.
Zajmująca miejsce spadkowe Korona Kielce zmierzy się w piątek na Suzuki Arenie z Radomiakiem Radom. – Wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że mieliśmy inne oczekiwania. Miało to inaczej wyglądać, chcieliśmy czegoś innego – mówi podczas konferencji trener Kamil Kuzera.
Korona Kielce w 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy zagra na własnym stadionie z Radomiakiem Radom. O kwestiach kadrowych przed tym ważnym pojedynkiem szerzej opowiedział Kamil Kuzera, trener „żółto-czerwonych”.
Rozlosowano grupy turnieju olimpijskiego szczypiornistów. Do walki o medale może stanąć nawet ośmiu graczy Industrii Kielce.
Polonia Kielce zakontraktowała zawodnika z Iranu. Jest nim Mohamad Ali Rouintanesfahani, a więc były reprezentant swojego kraju.
Kolejna kolejka PKO BP Ekstraklasy upłynęła pod znakiem wielu rozczarowań. Jednymi z rozczarowanych mogli być kibice Korony Kielce, a także kilku drużyn walczących o Mistrzostwo Polski. Rozczarowani nie mogą być też statystycy, gdyż ponownie pod względem frekwencyjnym było nieźle.
Korona Kielce wypełniła limit rozegrania 3 000 minut przez młodzieżowców w trwającym sezonie. „Żółto-czerwoni” mają również szansę na nagrodę z Pro Junior System.
Kolejny gol zawodnika wypożyczonego z Korony Kielce oraz debiut byłego trenera „żółto-czerwonych” w drużynie kandydata do awansu. Za nami 28. kolejka 2 ligi.
Zmiany na miejscu spadkowym oraz zadyszka czołówki. Tak minęła 28. kolejka PKO BP Ekstraklasy.
Po trzy spotkania w piątek, sobotę oraz niedzielę rozegrali zawodnicy klubów z zaplecza Ekstraklasy. Ciekawie było m.in. w Gdańsku i Lublinie, gdzie niezłym spotkaniom towarzyszyła spora liczba kibiców na trybunach.
MTB Cross kolejny raz rozpoczyna sezon Świętokrzyskiej Ligi Rowerowe w Daleszycach. Na starcie wyścigu stanęło blisko 500 zawodników.
W 23. kolejce świętokrzyskiej IV ligi obejrzeliśmy kolejne spotkania kieleckich drużyn. Korona II Kielce zmierzyła się na wyjeździe z Wierną Małogoszcz, a Orlęta podjęły na własnym stadionie Arkę Pawłów.
Pięć spotkań rozegrały w ostatnim tygodniu drużyny z naszego regionu występujące na niższych szczeblach rozgrywkowych. Jak sobie poradziły?
Piłkarza Korony Kielce Marcusa Godinho czeka operacja zerwanego więzadła. To pokłosie zdarzenia, które miało miejsce w ostatnim meczu z Wartą Poznań.
Za nami 25. kolejka trzeciej ligi grupy czwartej. Star Starachowice przegrał w Krakowie z Garbarnią, KSZO zremisował w domowym starciu z Wisłoką Dębica, a Czarni Połaniec wywieźli punkt z Chełma.