Cieszyli się jak dzieci

26-01-2010 22:55,

Ostry zryw i tuż przed wirażem na 300 metrze atakująca z piątej pozycji Kasia zamyka trzecią do tej pory rywalkę, schodząc do krawężnika. Nasza zawodniczka do samej mety z powodzeniem odpiera ataki rywalek by sięgnąć po upragniony medal!

W niedzielę 24 stycznia 2010r. zakończyły się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w lekkiej atletyce. W Spalskich zawodach brało udział 11 zawodniczek i zawodników naszego klubu, którzy jak przed rokiem sięgnęli po trzy medale!

 W kategorii juniorów KKL reprezentowali:

    * Beata Bogus,
    * Agnieszka Dulnik,
    * Ewa Kołodziejczyk,  
    * Sebastian Jarząbek,
    * Maciej Kędracki,
    * Kamil Wróblewski.

Honoru juniorów młodszych bronili:

    * Ewelina Dryja,   
    * Katarzyna Kozak,
    * Sebastian Kowalski,
    * Paweł Tietierin,
    * Michał Zarychta

Jako pierwsi do rywalizacji przystąpili siedmioboiści. Kiedy po 3 konkurencjach wieloboju Michał zajmował ostatnie miejsce a redaktor naczelny serwisu kkl.org.pl - Tomek Wieczorek zapewniał, że Zarychta idzie na złoto, to wydawało się, że biedak za długo przebywał na mrozie. Słowa te nie były jednak bezpodstawne, gdyż bazowały na skrupulatnych obliczeniach popularnego Johnego. Drugi dzień i wspaniały występ w koronnych konkurencjach Michała spowodowały, że już na początku mistrzostw sięgnęliśmy po pierwszy medal, od razu złoty. Warto zwrócić uwagę na odporność psychiczną młodego zawodnika, który po pierwszym dniu zawodów zajmował przedostatnią pozycję. Nie speszyło go to a wręcz przeciwnie. Ogromne gratulacje dla Michała i jego trenera Adama Jóźwika.

Drugiego dnia zawodów do rywalizacji przystąpili sprinterzy. Na 60m w seriach eliminacyjnych wystartowali: Kamil Wróblewski i Sebastian Jarząbek, uzyskując odpowiednio czasy 7,29s oraz 7,51s co dało miejsca 19 i 23. Oboje odpadli z dalszej rywalizacji. Wróbel wziął się zatem za fotografowanie wszystkiego co się ruszało, a Sebastian za gorący doping.

Na 400m wystartowała Ewa Kołodziejczyk, z którą wiązaliśmy nadzieję medalową. Niestety bieg jej nie wyszedł, zajęła dopiero 3. miejsce w swojej serii eliminacyjnej z czasem 60,28s. No cóż, taki jest sport, a porażkę trzeba przeanalizować i przekuć w przyszłości na sukces. Głowa do góry!

Płaskie 400m pobiegł też Maciej Kędracki, który przegrał z Johnym zakład o 0,13s, uzyskując czas 51,63s (Tomek nie dawał wiary, że Maciek złamie 51,5s.). Kędzior po seriach eliminacyjnych został sklasyfikowany na 19 miejscu i mógł już całkowicie poświęcić się pracy redakcyjnej.

Na 200m do rywalizacji przystąpiła nasza najsympatyczniejsza sprinterka – Agnieszka Dulnik, uzyskując ostatni czas eliminacji: 27,58s. Stwierdziła, że szybko może nie biega, ale za to uwielbia to co robi i to się liczy! Poza tym, przejęta była strasznie sobotnim występem Pawła Tietierina, co dodatkowo utrudniało jej skupienie się nad swoim startem.

W końcu nastała sobota, 3 dzień zawodów. Rankiem do Spały wyruszyła pozostała część redakcji (naczelny i admin), kibice (Tomek i Rafał) i mający wystartować w biegu na 60m pł poza konkursem – Krzysztof Radziszewski. Okrzyknięty, przez współtowarzyszy podróży, dyktatorem mody, Radziszewski na miejscu zbiórki pojawił się w dresie, co ostatecznie było strzałem w dziesiątkę, ale o tym w dalszej części artykułu. Ze względu na dosyć wczesną porę biegu na 60m pł, co po niektórzy musieli wstać o 5 rano! Dzięki Krzysiu! Niezastąpiona pomoc systemu nawigacji GPS, prowadzącego nas dzikimi, zaśnieżonymi drogami, dała możliwość podziwiania wspaniałych krajobrazów okolic Spały. Cudem dotarliśmy na czas, by dowiedzieć się, że bieg Krzyśka jest nieco później i można było dłużej pospać! W pierwszym biegu nasz zawodnik był 4. uzyskując czas 8,51s. W biegu finałowym, do którego awansować udało się wszystkim zawodnikom z pierwszej rundy, Radziszewski rywalizując m.in. z Arturem Nogą (KS Warszawianka), zaprezentował się już dużo lepiej, zajmując drugie miejsce, w czasie 8,31s, z którego to był bardzo niezadowolony.

W międzyczasie toczył się konkurs skoku o tyczce kobiet, w którym KKL reprezentowała Beata Bogus. Po obiecującej rozgrzewce, w konkursie problemy z techniką i ostatecznie Beatka pokonała jedynie 2,80m, zajmując 7 pozycję. Ale nie ma się co martwić, gdyż zza oceanu niedługo powinien dotrzeć nowy sprzęt dla Bogus i wyniki przyjdą same! Mistrzynią Polski została natomiast, prowadzona przez reprezentantkę KKL - Agnieszkę Wronę, Agnieszka Kolasa (4,05m), która jako jedyna pokonała 4m. Między sesjami poranną i popołudniową biegowe zwiedzanie okolicy. Mróz -15st. C, bezchmurne niebo, skuta lodem rzeka, nad którą, pod wpływem promieni słonecznych unosiła się lekka mgiełka. To Spalskie klimaty.

Sobotnią sesję popołudniową dla naszego klubu otworzyły, prowadzone przez trenera Mieczysława Srokę, dwie mieszkające w Radomsku reprezentantki KKL. W pierwszej serii eliminacyjnej biegu na 600m juniorek młodszych wystąpiła Ewelina Dryja, zajmując 5. miejsce w swojej serii z czasem 1:45,07. Ostatecznie Ewelina uplasowała się na 15 miejscu w eliminacjach i odpadła z dalszej rywalizacji. Występ w trzeciej serii eliminacyjnej miała „zaliczyć” także Katarzyna Kozak. Zaczęła bardzo mocno, prowadząc stawce praktycznie przez 550m. Na mecie była druga, ale mocne tempo i samotne rozegranie biegu pozwoliło jej poprawić rekord życiowy i z ostatnim, szóstym czasem awansować do finału! Po biegu zaczęto szukać noclegu dla ambitnej, niespodziewanej finalistki i jej trenera. Grono redakcyjne, będące pod wielkim wrażeniem występu malutkiej zawodniczki z wielkim sercem do walki, zaczęło zastanawiać się nad jej ewentualnymi szansami na medal.

Ostatnim mocnym uderzeniem trzeciego dnia mistrzostw był występ eliminacyjny Pawła Tietierina na 300m, który nie ukrywał, że już w pierwszym biegu chce postraszyć rywali i ustanowić nowy rekord Polski juniorów młodszych. Paweł z ogromną przewagą wbiegł jako pierwszy na metę, a na zegarze wyświetlił się czas: 35,25s! Niestety, sędziowie zweryfikowali wynik i oficjalny rezultat Pawła to 35,28s, czyli zaledwie o 0,01s wolniej od rekordu. Tietierin wygrał zdecydowanie eliminacje. W niedzielnych finałach mamy zatem dwójkę naszych reprezentantów!

Po sobotnio-wieczornym świętowaniu naszych sukcesów i zabawie w rzucanie śnieżkami, nasz najlepszy płotkarz musiał przeprosić się ze swoimi wysłużonymi dresami, gdyż rozprucie spodni dżinsowych, w czasie podnoszenia jednego z 40kg śnieżków, nie pozwalało na odpowiednią izolację termiczną okolic czterech liter przy temp. -22st. C. Krzysiek nie skorzystał też z pomocy grona redakcyjnego, które chciało zatkać rozdarcie śniegiem.

W niedzielny poranek, aby zdążyć przed rozpoczęciem zawodów, Admin o 6:30 rano wyszedł na trening. Temperatura oscylowała wokół -25st. C. Po pokonaniu 20km i odmrożeniu twarzy, udał się wraz z gronem redakcyjnym na śniadanie a następnie do spalskiej hali. Tam na widzów czekały nie lada emocje.

Wreszcie nadszedł długo wyczekiwany finał Tietierina. Wydawało się, że jedyną spokojną osobą ze wszystkich KKLowców w spalskiej hali był sam Paweł. Ten to ma psychikę. Jest na torze nr 2, jego największy rywal Sebastian Wiszniewski (LKS Olimpic Szczecin) na 3. Będzie go więc miał przed sobą. W końcu start. Paweł mocno, Sebastian też, po zejściu do krawężnika idą łeb w łeb. Przed ostatnim wirażem biegnący po zewnętrznej Sebastian tuż przed Pawłem ostro ścina do krawężnika wybijając kompletnie z rytmu Pawła. Ten traci 4m i zostaje jeszcze wyprzedzony przez Rafała Smolenia (MKS-SMS Victoria Racibórz). Mamy zatem brąz! Paweł zadowolony z medalu, lecz widać w jego oczach pewien niedosyt. Na pocieszenie, pozostaje fakt, iż to nasz zawodnik był najszybszym trzystumetrowcem tych mistrzostw, gdyż Sebastian Wiszniewski w finale nie poprawił wyniku Pawła z eliminacji.

To nie koniec emocji. W zawodach pozostaje wciąż dwójka naszych reprezentantów, Kasia Kozak i Seba Kowalski.

Sędziowie wyprowadzają na płytę stadionu finalistki biegu na 600m juniorek młodszych. Nasza wojowniczka najniższa z całej stawki. Przed biegiem była całkiem spokojna, nie wykluczała walki o medal, będzie się działo. Wystrzał startera. Kasia pierwsza, by po chwili przyhamować i schować się w środku stawki. Pierwsze koło bardzo wolno, typowy bieg na miejsca. To dobrze rokuje, dla naszej, obdarzonej dobrym finiszem zawodniczki. Po 230m trójka zawodniczek ostro ruszyła do przodu. W pierwszej chwili wydawało się, że Kozak przysnęła, ale nie! Ostry zryw i tuż przed wirażem na 300 metrze atakująca z piątej pozycji Kasia zamyka trzecią do tej pory rywalkę, schodząc do krawężnika. Nasza zawodniczka do samej mety z powodzeniem odpiera ataki rywalek by sięgnąć po upragniony medal! Tym cenniejszy, bo niespodziewany. Na trybunach ze zdartymi od dopingu gardłami cieszymy się jak dzieci. Gratulujemy szczęśliwej Kasi, która twierdzi, że mogła nawet wygrać! Brawo! Jest to 53 medal w dorobku trenerskim Mieczysława Sroki. Szacunek!

Ostatnim naszym reprezentantem startującym na Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Spale był podopieczny Mariusza Skuty – Sebastian Kowalski. Bastek startował w drugiej serii biegu na 2000m, w której zajął 8 miejsce z czasem 6:09.57. Ostatecznie Kowalski został sklasyfikowany na 20 miejscu po dwóch seriach biegów.

Podsumowując, nasi zawodnicy ze Spały przywieźli 3 medale – złoty i dwa brązowe, kilka odmrożeń, dziurę w spodniach, ogrom zdjęć i co najważniejsze, masę bezcennych wrażeń.

Źródło: www.kkl.org.pl

------------

Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link poniżej i postaw naszej redakcji symboliczną kawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wasze komentarze

lira2010-01-27 01:41:38
Bardzo ciekawy tekst, opisy biegów oddają napięcie i emocje. No i ten biedak z dziurą w spodniach ;PP
yhy2010-01-29 21:14:31
a biedak, pajac jakiś a nie!!!

Ostatnie wiadomości

– Piłka ręczna to taka dyscyplina, w której my, skoczkowie narciarscy, zostalibyśmy zmieceni z boiska. Widzę, że ten sport wyróżnia walka i zaangażowanie. I tak to powinno wyglądać – powiedział po meczu Industrii Kielce w ćwierćfinale Ligi Mistrzów z SC Magdeburgiem znakomity polski skoczek narciarski, Dawid Kubacki, który oglądał go z trybun Hali Legionów.
Bartosz Frankowski będzie sędzią meczu 30. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym Korona Kielce zmierzy się z Puszczą Niepołomice. Spotkanie przy ulicy Józefa Kałuży będzie 25 konfrontacją z udziałem „żółto-czerwonych” prowadzoną przez tego arbitra.
Podczas ćwierćfinałowego starcia Industrii Kielce z SC Magdeburg kontuzji doznał Michał Olejniczak. I choć samo zdarzenie wyglądało dramatycznie, uraz jest zdecydowanie mniej groźny niż spodziewano. To byłoby na tyle jeśli chodzi o dobre informacje, ponieważ kieleckiego szczypiornistę czeka dłuższa przerwa.
Industria Kielce w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów pokonała S.C. Magdeburg 27:26. – Trudno określić, jak układają się teraz szanse na awans – powiedział po spotkaniu Alex Dujszebajew, kapitan „żółto-biało-niebieskich”.
Industria Kielce w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów pokonała S.C. Magdeburg 27:26. – Na wyjeździe przy takiej grze w ataku pozycyjnym to może skończyć się nawet 10 bramkami straty – powiedział po spotkaniu Tałant Dujszebajew, trener „żółto-biało-niebieskich”.
W trakcie spotkania Ligi Mistrzów między Industrią Kielce, a Magdeburgiem, którego stawką jest awans do Final4 tych rozgrywek, potwornie wyglądające kontuzji nabawił się Michał Olejniczak.
Wielkie emocje w Hali Legionów podczas ćwierćfinałowego spotkania Industrii Kielce z Magdeburgiem w ramach Ligi Mistrzów. Mistrzowie Polski, przy głośnym wsparciu z trybun, walczyli niesamowicie i wygrali 27:26.
Korona Kielce w ostatnim meczu rozprawiła się na własnym terenie z Radomiakiem Radom aż 4:0. Żółto-czerwoni nie dali rywalom szans, zainkasowali komplet punktów i tym samym podtrzymują swoje szanse na utrzymanie w elicie. Kto Waszym zdaniem był najlepszym kieleckim zawodnikiem tego starcia? Ogłaszamy wyniki sondy!
W swoim trzecim sezonie w Lotto Superlidze Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów znalazł się w czołówce, ale tym razem medalu nie zdobył. Suchedniowska drużynę czeka jeszcze finał rozgrywek o Drużynowy Puchar Polski.
W ubiegły weekend na boiskach 1. Ligi rozegrano 28. serię gier. Upłynęła ona pod znakiem świetnego powrotu z zaświatów Wisły Kraków oraz kolejnych triumfów Lechii i Arki, które zdecydowanie uciekły reszcie stawki i pewnie kroczą po Ekstraklasę.
Korona Kielce poznała termin ostatniego meczu na Suzuki Arenie, w którym zmierzy się z Ruchem Chorzów.
Sławomir Szmal ogłosił chęć startu w wyborach na prezesa Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Legendarny bramkarz chce zreformować organizację zarządzającą rodzimym handballem, a o swojej decyzji poinformował na specjalnej konferencji prasowej.
Dwóch zawodników Korony Kielce: Piotr Malarczyk oraz Jewgienij Szykawka zostało nominowanych do najlepszej jedenastki 29. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Dla Białorusina jest to pierwsze tego typu wyróżnienie w trwającym sezonie.
W 29. kolejce Ekstraklasy padł absolutny rekord frekwencji w XXI wieku. Na Stadionie Śląskim spotkanie pomiędzy zaprzyjaźnionymi Ruchem Chorzów i Widzewem Łódź oglądało przeszło 50 tysięcy osób.
Maciej Giemza z Piekoszowa obok Kielc wraz z pilotem Rafałem Martononem zwyciężyli w pierwszej rundzie Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych – rajdzie Baja Drawsko Pomorskie 2024.
20-krotni mistrzowie Polski rozpoczynają decydującą rywalizację o Final Four Ligi Mistrzów. Do Hali Legionów przyjeżdża obrońca trofeum – S. C. Magdeburg.
Pogoń Siedlce niepokonana od dwóch miesięcy, a Radunia Stężyca z okazałym przełamaniem. Za nami 29. kolejka II ligi.
Grad goli na początek oraz na zakończenie kolejki. Tak minęła 29. seria PKO BP Ekstraklasy.
W środę (24 kwietnia) Industria Kielce podejmie Magdeburg w pierwszym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów. – Jestem gotowy na to, aby wprowadzić naszą drużynę do Kolonii – powiedział przed spotkaniem Alex Dujszebajew, kapitan „żółto-biało-niebieskich”.
Już w najbliższą środę (24 kwietnia) Industria Kielce podejmie Magdeburg w pierwszym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów. – Przed nami wymagający mecz, ale taki mamy etap sezonu – powiedział przed spotkaniem Arkadiusz Moryto, skrzydłowy „żółto-biało-niebieskich”.
Przed Industrią Kielce decydująca rywalizacja o awans do Final Four Ligi Mistrzów. – Magdeburg jest silniejszy niż rok temu – powiedział przed pierwszym spotkaniem Tałant Dujszebajew, trener „żółto-biało-niebieskich”.
Kolejną kolejkę mają za sobą zawodnicy występujący w RS Active IV lidze. W 24. kolejce Korona II Kielce wygrała u siebie 1:0 z GKS-em Rudki, a Orlęta zwyciężyły 6:0 z Arką Pawłów.
Po ostatnim zwycięstwie z Jagiellonią kibice Cracovii mogli złapać trochę pewności i uwierzyć, że spadek to bardzo odległa rzecz. Jednak po niedzielnej przegranej z Puszczą Niepołomice sytuacja w Krakowie jest bardzo niepewna, zwłaszcza jeśli spojrzymy na terminarz zespołu z Krakowa.
Za nami 19. kolejka grupy południowej I ligi TTCup.com, w której na co dzień gra Polonia Kielce. Ekipa ze stolicy naszego regionu pokonała w wyjazdowym starciu KTS MDC² Park Gliwice 6:4.
Miniony weekend przebiegł nam pod znakiem nie tylko piłkarskich i handballowych, ale również bilardowych emocji. Galeria Echo w Kielcach ponownie gościła najlepsze poolowe zespoły z całej Polski. Wśród nich gospodarz – Nosan.
SMS ZPRP Kielce wygrał dwa spotkania Ligi Centralnej, a Końskie wciąż pozostają niezdobyte. KSZO i Wisła z kolejnymi porażkami.
Suzuki Korona Handball Kielce przegrała we własnej hali w meczu 19. kolejki Ligi Centralnej Kobiet z ENEA Piłka Ręczna Poznań 32:34. Najskuteczniejszą zawodniczką kielczanek była Zofia Staszewska, zdobywczyni ośmiu bramek.
Kto w weekend odwiedził halę przy ulicy Krakowskiej w Kielcach, ten nie żałował. Fani szczypiorniaka w piątek, sobotę oraz niedzielę doświadczyli świetnego widowiska z udziałem juniorek młodszych Korony Handball. Kieleckie zawodniczki wywalczyły awans do ćwierćfinału mistrzostw Polski!
W piątkowe popołudnie doszło do starcia określanego „Świętą Wojną”. Żółto-czerwoni kolejny raz wyszli zwycięsko ze starcia z Radomiakiem, co nie spodobało się kibicom przyjezdnych. Stawili się więc oni pod stadionem i przekazali zawodnikom swoje niezadowolenie.
Za nami 26. kolejka trzeciej ligi grupy czwartej. KSZO wysoko przegrał w wyjazdowym starciu z Wieczystą Kraków, Czarni Połaniec musieli uznać wyższość Avii Świdnik, a Star Starachowice zremisował z Chełmianką.

Copyright © 2024 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group