„Niebieski” niedosyt. Korona skomplikowała sobie sytuację

17-04-2015 16:15,
Wojciech Staniec II

To był mecz o sześć punktów. I choć obie drużyny o tym wiedziały, to koniec końców wywalczyły tylko po… jednym. Korona przeważała, grała z determinacją, ale defensywnie nastawionego Ruchu nie była w stanie pokonać. To bardzo komplikuje sytuację kielczan w kontekście walki o czołówką ósemkę tabeli

Relacja NA ŻYWO - kliknij TUTAJ

Korona z Ruchem miała swoje rachunki do wyrównania. Wystarczy wspomnieć, że ostatnim razem kielczanie przegrali z „Niebieskimi” na Kolporter Arenie aż 1:4. „Żółto-czerwoni” mieli też o co grać, bo Ruch to bezpośredni rywal podopiecznych Ryszarda Tarasiewicza – i w walce o utrzymanie, i (choć na to jeszcze chorzowian już przed meczem nie były duże) na walkę o pierwszą ósemkę T-Mobile Ekstraklasy.

Gospodarze mieli zatem o co grać. I to też było widać od samego początku.

Kielczanie od początku ruszyli do przodu. Efekt:  już w 2. minucie mogli prowadzić. Po wyrzucie piłki z autu przez Pawła Golańskiego „futbolówkę” głową uderzył Porcellis, który o mało nie przelobował bramkarza Ruchu. Matus Putnocky koniuszkami palców zdołał przerzucić jednak piłkę nad poprzeczką.

Kielczanie grali szybko, agresywnie, zdominowali środek pola – i to mimo braku pauzującego za kartki Vlastimira Jovanovica. Bośniaka na boisku zastąpił Łukasz Klemenz. Mecz na ławce zaczął za to Jacek Kiełb, a – podobnie jak w Poznaniu – od pierwszej minuty na lewej stronie pomocy zagrał Serhiy Pyłychuk.
Ukrainiec w 8. minucie mógł nawet zdobyc bramkę, ale minął się z piłką (podobnie jak Porcellis) po świetnym dośrodkowaniu Golańskiego. Najlepszą okazję w pierwszej połowie zmarnował i tak Luis Carlos. Brazylijczyk w 23. minucie uderzył płasko z mniej więcej z 10 metrów, ale jego uderzenie obronił Putnocky.

Ruch w pierwszej połowie nie oddał na bramkę Vytautasa Cerniauskasa ani jednego strzału.

Swojej szansy na gola doczekał się niebawem, bo na początku drugiej połowy. I to jakiej. W 52. minucie, po błędzie defensywy Korony i świetnym podaniu z głębi pola, oko w oko z Cerniauskasem stanął Filip Starzyński. Pomocnik chorzowian uderzył mocno, płasko po ziemi, i tuż obok prawego słupka bramki.

„Niebiescy” grali jednak nieco bardziej odważnie niż w pierwszej połowie. Co… mogło się na nich zemścić. W 59. minucie, po dośrodkowaniu z lewej strony, bramkarz Ruchu wypuścił piłkę z rąk. Luis Carlos dopadł do „futbolówki”, ale Putnocky naprawił swój błąd. Niecałe 10 minut później po koronkowej akcji i wymianie podać w trójkącie Trytko – Kapo – Golański ten ostatni znalazł się sam na sam przed golkiperem gości. I w tym przypadku Putnocky był górą i obronił strzał z kilku metrów kapitana Korony. Gospodarze nie odpuszczali. W 75. minucie niecelnie z kilkunastu metrów uderzał Luis Carlos.

Pod koniec meczu Starzyński znów mógł stanąć oko w oko z Cerniauskasem. Mógł, bo Litwin nieco spóźnionym wyjściem z bramki uprzedził jednak zawodnika Ruchu i zdołał wybić piłkę sprzed jego nóg.

Korona atakowała do końca, ale bezradnie. I co najważniejsze – bezskutecznie.

Korona Kielce – Ruch Chorzów 0:0

Korona: Cerniauskas – Golański, Malarczyk, Dejmek, Lenadro – Klemenz, Fertovs, Pyłypchuk (58’ Kiełb), Kapo, Luis Carlos – Porcellis (66’ Trytko)

Ruch: Putnocky – Konczkowski, Grodzicki, Malinowski, Gigolaev (76’ Zieńczuk) – Babiarz, Surma, Starzyński – Visnakovs (80’ Kowalski), Kuświk (90’ Efir)

omc2015-04-17 20:02:44
Jak to bywalo wczesniej. Mecz o wiekszą stawke i niestety gramy slabo... Potrzeba najmniej 4pkt w 2 ostatnich meczach...
Bryx2015-04-17 20:15:45
Tkwię w głębokiej bezradości...
Przemek2015-04-17 20:21:03
Może mało kto się ze mną zgodzi, ale Korona powinna pomyśleć nad jakimś innym hymnem przedmeczowym. Piosenka Grechuty spoko, ale co ona ma wspólnego z Kielcami? Grechuta był krakusem z krwi i kości. Skoro u nas nawet krzesełka nie korespondują z barwami klubu, to niech chociaż muzyka bardziej pasuje. Cracovia ma hymn od Maleńczuka, Legia "Sen o Warszawie" Niemena, na Podbeskidziu puszczają Janosika. Może to drobnostka, ale ja tak to widzę.

A co do meczu, szkoda że nic nie strzelili. Ciężko będzie do tej lepszej ligowej połówki się dostać.
mexic2015-04-17 20:26:05
Znów czegoś zabrakło. Kolejny już raz w tym sezonie niestety czegoś brakuje. Tym razem zabrakło skuteczności, ostatniego celnego strzału lub podania. Gdyby Carlos uderzył mocniej, gdyby szybciej doszedł do wyplutej przez bramkarza piłki. Gdyby fertovs spróbował strzelić z lewej nogi w długi róg, gdzie nie było nikogo. Gdyby Golański trochę wyżej uderzył. Gdyby, gdyby, gdyby. A punkty uciekły.
erni2015-04-17 21:04:45
Ten caly Klemenz to jest niby pilkarz?
klemenz2015-04-17 21:07:13
klemenz dno
Bryx2015-04-17 21:09:19
@ Przemek: rzeczywiście, mało kto się z Tobą zgodzi.
miki +2015-04-17 21:24:06
Proponuję piosenkę S. Tutaja i M. Fijałkowskiego
W KRAINIE LATAJĄCYCH SIEKIER
ck2015-04-17 21:32:48
druga połowa wyglądała tak jakby chcieli pograć i nie zrobić sobie krzywdy nawzajem. To moje zdanie.
no stety2015-04-18 07:37:29
W przerwie meczu coś najwyraźniej zaśmierdziało w szatni... Trudno zrozumieć, że po stosunkowo dobrej 1 pol. Korona w 2poł zupełnie oddała pole Ruchowi. Jeśli to zalecenie trenera - mówi się trudno( być może mogło to być częścią taktyki- nie szło w ataku- spróbować defensywnie) Gorzej, jeśli to jakaś próba dywersji- ...dziwnie to wszystko wyglądało...
X2015-04-18 13:19:55
Ten dupek walet urodził sie w radomiu a wychował w ostrowcu

Korona Kielce poznała termin ostatniego meczu na Suzuki Arenie, w którym zmierzy się z Ruchem Chorzów.
Sławomir Szmal ogłosił chęć startu w wyborach na prezesa Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Legendarny bramkarz chce zreformować organizację zarządzającą rodzimym handballem, a o swojej decyzji poinformował na specjalnej konferencji prasowej.
Dwóch zawodników Korony Kielce: Piotr Malarczyk oraz Jewgienij Szykawka zostało nominowanych do najlepszej jedenastki 29. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Dla Białorusina jest to pierwsze tego typu wyróżnienie w trwającym sezonie.
W 29. kolejce Ekstraklasy padł absolutny rekord frekwencji w XXI wieku. Na Stadionie Śląskim spotkanie pomiędzy zaprzyjaźnionymi Ruchem Chorzów i Widzewem Łódź oglądało przeszło 50 tysięcy osób.
Maciej Giemza z Piekoszowa obok Kielc wraz z pilotem Rafałem Martononem zwyciężyli w pierwszej rundzie Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych – rajdzie Baja Drawsko Pomorskie 2024.
20-krotni mistrzowie Polski rozpoczynają decydującą rywalizację o Final Four Ligi Mistrzów. Do Hali Legionów przyjeżdża obrońca trofeum – S. C. Magdeburg.
Pogoń Siedlce niepokonana od dwóch miesięcy, a Radunia Stężyca z okazałym przełamaniem. Za nami 29. kolejka II ligi.
Grad goli na początek oraz na zakończenie kolejki. Tak minęła 29. seria PKO BP Ekstraklasy.
W środę (24 kwietnia) Industria Kielce podejmie Magdeburg w pierwszym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów. – Jestem gotowy na to, aby wprowadzić naszą drużynę do Kolonii – powiedział przed spotkaniem Alex Dujszebajew, kapitan „żółto-biało-niebieskich”.
Już w najbliższą środę (24 kwietnia) Industria Kielce podejmie Magdeburg w pierwszym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów. – Przed nami wymagający mecz, ale taki mamy etap sezonu – powiedział przed spotkaniem Arkadiusz Moryto, skrzydłowy „żółto-biało-niebieskich”.
Przed Industrią Kielce decydująca rywalizacja o awans do Final Four Ligi Mistrzów. – Magdeburg jest silniejszy niż rok temu – powiedział przed pierwszym spotkaniem Tałant Dujszebajew, trener „żółto-biało-niebieskich”.
Kolejną kolejkę mają za sobą zawodnicy występujący w RS Active IV lidze. W 24. kolejce Korona II Kielce wygrała u siebie 1:0 z GKS-em Rudki, a Orlęta zwyciężyły 6:0 z Arką Pawłów.
Po ostatnim zwycięstwie z Jagiellonią kibice Cracovii mogli złapać trochę pewności i uwierzyć, że spadek to bardzo odległa rzecz. Jednak po niedzielnej przegranej z Puszczą Niepołomice sytuacja w Krakowie jest bardzo niepewna, zwłaszcza jeśli spojrzymy na terminarz zespołu z Krakowa.
Za nami 19. kolejka grupy południowej I ligi TTCup.com, w której na co dzień gra Polonia Kielce. Ekipa ze stolicy naszego regionu pokonała w wyjazdowym starciu KTS MDC² Park Gliwice 6:4.
Miniony weekend przebiegł nam pod znakiem nie tylko piłkarskich i handballowych, ale również bilardowych emocji. Galeria Echo w Kielcach ponownie gościła najlepsze poolowe zespoły z całej Polski. Wśród nich gospodarz – Nosan.
SMS ZPRP Kielce wygrał dwa spotkania Ligi Centralnej, a Końskie wciąż pozostają niezdobyte. KSZO i Wisła z kolejnymi porażkami.
Suzuki Korona Handball Kielce przegrała we własnej hali w meczu 19. kolejki Ligi Centralnej Kobiet z ENEA Piłka Ręczna Poznań 32:34. Najskuteczniejszą zawodniczką kielczanek była Zofia Staszewska, zdobywczyni ośmiu bramek.
Kto w weekend odwiedził halę przy ulicy Krakowskiej w Kielcach, ten nie żałował. Fani szczypiorniaka w piątek, sobotę oraz niedzielę doświadczyli świetnego widowiska z udziałem juniorek młodszych Korony Handball. Kieleckie zawodniczki wywalczyły awans do ćwierćfinału mistrzostw Polski!
W piątkowe popołudnie doszło do starcia określanego „Świętą Wojną”. Żółto-czerwoni kolejny raz wyszli zwycięsko ze starcia z Radomiakiem, co nie spodobało się kibicom przyjezdnych. Stawili się więc oni pod stadionem i przekazali zawodnikom swoje niezadowolenie.
Za nami 26. kolejka trzeciej ligi grupy czwartej. KSZO wysoko przegrał w wyjazdowym starciu z Wieczystą Kraków, Czarni Połaniec musieli uznać wyższość Avii Świdnik, a Star Starachowice zremisował z Chełmianką.
Industria Kielce wygrała pierwszy półfinałowy mecz Orlen Superligi z KGHM Chrobrym Głogów 30:22. – Spotkały się dziś drużyny, które bardzo mocno i ambitnie walczyły – powiedział po spotkaniu Krzysztof Lijewski, drugi trener „żółto-biało-niebieskich”.
Korona Kielce w efektownym stylu pokonuje Radomiak Radom 4:0 i daje jasno do zrozumienia, że w kontekście walki o ligowy byt nie powiedziała ostatniego słowa. Dziś wybieramy najlepszego Koroniarza piątkowej rywalizacji na Suzuki Arenie.
Industria Kielce wygrała pierwszy półfinałowy mecz Orlen Superligi z KGHM Chrobrym Głogów 30:22. Najwięcej bramek dla kielczan na Dolnym Śląsku, pięć, zdobył Szymon Wiaderny.
W 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce wygrała domowy mecz z Radomiakiem Radom 4:0. – Lubię w sobie to, że zawsze daję z siebie wszystko co mogę i co potrafię – mówił po spotkaniu Danny Trejo, skrzydłowy „żółto-czerwonych”.
Korona Kielce pokonała w spotkaniu 29. kolejki PKO BP Ekstraklasy Radomiaka Radom 4:0. – Od początku byliśmy zaangażowani i w naszej sytuacji takie zwycięstwo było bardzo potrzebne – powiedział Jewgienij Szykawka, napastnik kielczan.
W sobotę (20 kwietnia) 20-krotni mistrzowie Polski rozpoczną rywalizację z KGHM Chrobrym Głogów. Drużyna, która pierwsza wygra dwa spotkania awansuje do finału Orlen Superligi.
W 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce wygrała domowy mecz z Radomiakiem Radom 4:0. Po ważnym zwycięstwie zadowolenia ze swoich podopiecznych nie krył Kamil Kuzera.
Korona Kielce zdeklasowała Radomiak Radom na Suzuki Arenie. Żółto-czerwoni wygrali w 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy 4:0, a i ten wynik wydaje się najniższym wymiarem kary. – W naszej grze nie było pozytywów – podsumowuje szkoleniowiec gości.
W 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce wygrała domowy mecz z Radomiakiem Radom 4:0. Bramki dla „żółto-czerwonych” zdobyli Luka Vušković (samobójcza), Danny Trejo oraz Jewgienij Szykawka (dublet).
Superliga sp. z o.o. i ZPRP podjęły decyzję o wprowadzeniu technologii wideoweryfikacji w meczach Orlen Superligi oraz Orlen Pucharu Polski. Arbitrzy będą mogli korzystać z systemu VR od półfinałów obu rozgrywek.