W obliczu niepewnej sytuacji Korona Handball musiała zgłosić uczestnictwo w rozgrywkach I ligi. Kielczanki poznały dziś terminarz rozgrywek na zapleczu kobiecej PGNiG Superligi, ale wciąż walczą o licencję i grę w elicie. Tymczasem wciąż niepewny jest skład drużynowy rozgrywek oraz termin, kiedy one wystartują.
Korona Handball Kielce otrzymała oficjalne uzasadnienie decyzji PGNiG Superligi Kobiet, która nie przyznała kieleckiemu klubowi licencji w pierwszym etapie licencyjnym. Kielecki klub będzie się od niej odwoływał, ale przygotowania do sezonu rozpocznie zgodnie z planem. Te wystartują w przyszły poniedziałek, 15 lipca.
Korona Handball nie przeszła przez pierwszy etap licencyjny w PGNiG Superlidze kobiet! To oznacza jedno: pod znakiem zapytania stanęły występy kieleckiego klubu w kolejnym sezonie rozgrywkowym. - Natychmiast będziemy się odwoływać od tej decyzji - mówi na łamach kieleckiej "Gazety Wyborczej" Krzysztof Demko, członek zarządu klubu.
Zgodnie z przewidywaniami, Korona Handball Kielce w udanym stylu zakończyła sezon 2018/2019. Podopieczne trenera Pawła Tetelewskiego pokonały przed własną publicznością UKS PCM Kościerzyna 34:30 (19:17).
To już ostatni akord sezonu 2018/2019 w wykonaniu Korony Handball Kielce. Podopieczne trenera Pawła Tetelewskiego są już pewne najwyższego, dziewiątego miejsca w drugiej części tabeli PGNiG Superligi. Na zakończenie rozgrywek zmierzą się u siebie z outsiderem rozgrywek – UKS-em PCM-em Kościerzyna.
Dobra formy Korony Handball Kielce w rundzie finałowej trwa! Kielczanki przegrywały do przerwy w Chorzowie z Ruchem 15:13, ale odwróciły losy meczu i sięgnęły już po szóstą wygraną w rundzie finałowej PGNiG Superligi. Mecz zakończył się wynikiem 36:30 dla drużyny z Kielc.
Sezon PGNiG Superligi Kobiet zbliża się już ku końcowi. Swój przedostatni mecz w lidze rozgrywają dzisiaj szczypiornistki Korony Handball Kielce, które pewne są już zajęcia siódmego miejsca w lidze na koniec rozgrywek. Kielczanki mają szansę na ostatnie wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie. Ich rywalem będzie KPR Ruch Chorzów.
Nie było szóstego zwycięstwa z rzędu Korony Handball Kielce. Kielczanki przegrały w niedzielne popołudnie na wyjeździe z KPR Jelenia Góra 31:32. Była to pierwsza porażka drużyny Pawła Tetelewskiego w rundzie finałowej PGNiG Superligi Kobiet. Mimo to, kielczanki są już pewne 7. miejsca na koniec ligowych zmagań.
Już tylko trzy kolejki pozostały do zakończenia sezonu PGNiG Superligi kobiet. Korona Handball Kielce wywalczyła już definitywnie najlepsze miejsce w grupie spadkowej rozgrywek. Sezon jednak wciąż trwa i tym razem przed nią wyjazdowy pojedynek z KPR-em Jelenia Góra.
Korona Handball Kielce jest już pewna zajęcia siódmego miejsca w PGNiG Superlidze kobiet w sezonie 18/19! Kielczanki wygrały piąty mecz z rzędu w grupie walczącej o utrzymanie w lidze, pokonując przed własną publicznością Piotrcovię Piotrków Trybunalski 32:30.

Zobacz archiwum informacji

Copyright © 2019 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group