Korona Handball, która do nowego sezonu przystąpi pod wodzą trenera Pawła Tetelewskiego, poznała terminarz PGNiG Superligi. Kielczanki najpierw zmierzą się w weekend 1-2 września na wyjeździe z UKS PCM Kościerzyna, zaś tydzień później w hali przy ulicy Krakowskiej podejmą KPR Jelenia Góra.
W sobotę w Karpaczu piłkarki Korony Handball Kielce zakończyły rozgrywki PGNiG Superligi kobiet. Było to także pożegnanie trenera Tomasza Popowicza. Szkoleniowiec zwalnia posadę, a do nowych rozgrywek drużynę przygotuje już Paweł Tetelewski. Niestety kielczanki uległy KPR Jelenia Góra 29:31 (18:16).
Zbliża się do finiszu sezon PGNiG Superligi kobiet. Sobotnim meczem wyjazdowym z KPR Jelenia Góra, piłkarki ręczne Korony Handball zakończą ligowe rozgrywki. Spotkanie to będzie też prawdopodobnie ostatnim, w którym kieleckie zawodniczki poprowadzi trener Tomasz Popowicz. Wraz z końcem sezonu ligowego, 33-letni szkoleniowiec pożegna się bowiem z posadą pierwszego trenera zespołu z Kielc. Do nowych rozgrywek kielczanki przygotuje już Paweł Tetelewski.
Korona Handball nie będzie musiała występować w barażach o utrzymanie w PGNiG Superlidze. Oznacza to zatem, że kielczanki zagrają w przyszłym sezonie w tej klasie rozgrywkowej! - poinformował w czwartek klub na swojej stronie internetowej.
Szczypiornistki Korony Handball udanie pożegnały się ze swoimi kibicami. W ostatnim meczu sezonu przed własną publicznością, pokonały Piotrcovię Piotrków Trybunalski 30:28 - identycznym stosunkiem jak w lutym tego roku.
Porażkę zapisały na swoim koncie, w 30. kolejce PGNiG Superligi Kobiet, piłkarki ręczne Korony Handball. Kielczanki uległy na wyjeździe KPR Gminy Kobierzyce 25:29.
Korona Handball Kielce podjęła decyzję o dwóch ruchach kadrowych w obliczu nowego sezonu. Klub opuszczą dwie zawodniczki – Priscila Dos Santos oraz Dagmara Radzikowska. Zarząd zdecydował się nie przedłużać wygasających po zakończeniu obecnego sezonu umów obu zawodniczek.
Nie jest to szczęśliwy weekend dla kibiców kieleckiej piłki ręcznej. Po sobotniej porażce i braku awansu do FinalFour Ligi Mistrzów szczypiornistów PGE VIVE Kielce, dziś rywalkom nie sprostały zawodniczki Korony Handball. Podopieczne Tomasza Popowicza przegrały z UKS PCM Kościerzyna 22-25 (9-10). Taki wynik sprawia, że kielczanki będą musiały grać w barażach o utrzymanie w lidze.
Niezbyt udanie rozpoczęły ostatnią, IV fazę rozgrywek PGNiG Superligi kobiet piłkarki ręczne Korony Handball Kielce. Mimo prowadzenia 13:10 do przerwy, przegrały one KPR-em Ruchem Chorzów 21:30.
W środę w Chorzowie, w ramach 28. kolejki spotkań PGNiG Superligi Kobiet, miejscowy KPR Ruch podejmie gości z Kielc – Koronę Handball.

Zobacz archiwum informacji

Copyright © 2018 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group