Dużego wzmocnienia przed nowym sezonem PGNiG Superligi kobiet dokonała Korona Handball Kielce. Kielecki klub podpisał kontrakt z Martą Rosińską, która wraca do Kielc po trzech latach. Wraz z kończącym się sezonem wygasa jej umowa z Metraco Zagłębiem Lubin. W nowych rozgrywkach będzie reprezentowała Koronę, z którą podpisała roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.
Wychowanka Korony Handball Kielce, Magdalena Skowrońska jest kolejną zawodniczką, która porozumiała się z klubem w sprawie nowego kontraktu. 26–letnia obrotowa będzie zawodniczką kieleckiego klubu do czerwca 2020 roku.
Polski Związek Piłki Ręcznej opublikował terminarz rundy finałowej kobiecej PGNiG Superligi. Korona Handball przystąpi do zmagań z ósmego miejsca, które zajęła po rozegraniu wszystkich meczów fazy zasadniczej rozgrywek. Zmagania rozpoczną się już w ostatni weekend marca, ale kielczanki czeka wtedy... pauza. Jest to spowodowane nieparzystą liczbą drużyn - Arka Gdynia wycofała się z rozgrywek w trakcie trwania sezonu. Pierwszy mecz podopieczne Pawła Tetelewskiego zagrają 6-7 kwietnia, a ich przeci
Za mocny okazał się lider PGNiG Superligi Kobiet, Metraco Zagłębie Lubin dla piłkarek ręcznych Korony Handball. Kielczanki walczyły i pokazały na boisku bardzo duże zaangażowanie, ale ostatecznie przegrały przed własną publicznością 25:31.
Duże wyzwanie czeka Koronę Handball w zbliżającej się kolejce kobiecej PGNiG Superligi. Jest to już ostatnia seria gier sezonu zasadniczego, a kielczanki podejmą w niej przed własną publicznością lidera rozgrywek, Metraco Zagłębie Lubin.
Nie udało się Koronie Handball Kielce przywieźć żadnych punktów ze Śląska. Podopieczne trenera Pawła Tetelewskiego przegrały z KPR-em Ruchem Chorzów 22:25, choć pojedynek był wyrównany do samego końca.
Dziewięć kolejnych meczów z rzędu - tyle trwa już pechowa passa Korony Handball w meczach na wyjeździe. W sobotę kielczanki spróbują przełamać się w Chorzowie, gdzie zmierzą się z miejscowym Ruchem. Szansa na wyjazdowe punkty jest duża, bo chorzowianki to przedostatnia drużyna ligi, która w całym sezonie wygrała zaledwie dwa spotkania.
Kolejna zawodniczka przedłużyła swój wygasający kontrakt z Koroną Handball Kielce. Nową umową z klubem związała się Magdalena Kędzior, której kontrakt będzie obowiązywał do końca sezonu 2019/20. Wcześniej, swoje umowy z klubem parafowały też Honorata Syncerz, Marta Chodakowska oraz Sandra Zimnicka.
Mimo że KPR Gminy Kobierzyce jest wyżej w tabeli niż Korona Handball, to podopieczne trenera Pawła Tetelewskiego pokazały spory charakter i postawiły się rywalkom w hali przy ulicy Krakowskiej! W meczu padł remis 23:23 (13:9) i o wszystkim zadecydowały rzuty karne, które wygrały kielczanki.
Niełatwe zadanie czeka Koronę Handball w kolejnej serii gier PGNiG Superligi kobiet. Kielczanki podejmą w hali przy ulicy Krakowskiej KPR Gminy Kobierzyce, który plasuje się tuż poza podium – na 4. lokacie.

Zobacz archiwum informacji

Copyright © 2019 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group