Zawodniczki Korony Handball Kielce dzielnie postawiły się wiceliderkom tabeli, Enerdze AZS Koszalin, ale w hali przy ulicy Krakowskiej musiały uznać wyższość przyjezdnych. Przeciwniczki kielczanek zwyciężyły 28:23, prowadząc do przerw 15:13.
Korona Handball po raz drugi w ciągu tygodnia zmierzy się z Energą AZS Koszalin. W środę kielczanki przegrały z tym rywalem w 1/8 finału Pucharu Polski, natomiast już w niedzielę ponownie zmierzą się w rywalizacji ligowej. To będzie wymagający mecz "Koroneczek", które pomimo gry we własnej hali nie będą faworytem tego pojedynku.
Dwie rozgrywające Korony Handball Kielce – Honorata Syncerz i Dominika Więckowska – otrzymały powołanie na konsultację szkoleniową reprezentacji Polski. Zawodniczki będą miały okazję potrenować pod okiem sztabu szkoleniowego zespołu narodowego w terminie 27-30 stycznia w Kobierzycach.
Porażką kielczanek zakończył się mecz 13. kolejki Superligi kobiet pomiędzy Korony Handball, a KPR Jelenia Góra. Podopieczne trenera Pawła Tetelewskiego fatalnie rozpoczęły mecz i na przerwę schodziły przegrywając już dziewięcioma bramkami. W drugiej odsłonie starały się gonić niekorzystny wynik i odrabiać straty, ale nie rywalki były poza zasięgiem. Korona przegrała 28:31.
Piłkarki ręczne Korony Handball Kielce chcą pójść za ciosem. Przed tygodniem kielczanki udanie zainaugurowały zmagania w 2019 roku, wygrywając przed własną publicznością z UKS PCM Kościerzyna, a teraz liczą na drugie z rzędu zwycięstwo. W meczu 13. kolejki Superligi Kobiet Korona zagra na wyjeździe z KPR Jelenia Góra.
O wielkim pechu musi mówić Marta Chodakowska, nowa bramkarka Korony Handball. Utalentowana 19-latka została pozyskana w listopadzie 2018 roku przez kielecki klub z Arki Gdynia i nie zdążyła jeszcze zadebiutować w nowym zespole, a już będzie na dłużej musiała odpocząć od gry w piłkę. A w zasadzie - trafiła do Kielc już z kontuzją. To niestety poważny uraz kolana, który wykluczy ją z gry na cały rok.
Świetne wejście w nowy, 2019 rok zaliczyły piłkarki ręczne Korony Handball Kielce. Kielczanki nie zawiodły i pewnie wygrały przed własną publicznością z ostatnią drużyną w tabeli UKS PCM Kościerzyna 32:24 (19:10).
Po niespełna dwóch miesiącach przerwy do ligowych zmagań wracają piłkarki ręczne Korony Handball Kielce. Kielczanki rozpoczną drugą część sezonu domowym meczem z UKS PCM Kościerzyna. To spotkanie odbędzie się w niedzielę w hali przy ulicy Krakowskiej.
Piłkarki ręczne Korony Handball Kielce przygotowują się do drugiej części sezonu PGNiG Superligi kobiet. W piątek oraz sobotę wezmą udział w XXI Memoriale red. Andrzeja Kowalczyka, który odbędzie się w Kielcach. Oprócz gospodyń w zawodach wezmą udział Galiczanka Lwów i Piotrcovia Piotrków Trybunalski.
Korona Handball Kielce pozyskała nową bramkarkę. Jest nią 19-letnia Marta Chodakowska, młodzieżowa reprezentantka Polski. W obecnym sezonie młoda zawodniczka broniła barw Arki Gdynia, ale w połowie rozgrywek drużyna z Trójmiasta została wycofana z rozgrywek ze względu na spore problemy finansowe klubu.