W fatalnych nastrojach po piątkowym meczu byli piłkarze Górnika Zabrze. Gospodarze, choć w pierwszej połowie błyszczeli na boisku i prowadzili 3:1, pozwolili sobie po przerwie wbić dwie bramki i ostatecznie musieli pogodzić się z remisem. - W pierwszej części czuliśmy się bardzo dobrze fizycznie, zdominowaliśmy rywala. Po przerwie uchodziło z nas powietrze z każdą minutą - przyznał szczerze Mateusz Wieteska, obrońca zespołu.
Prawdziwym bohaterem piątkowego spotkania Korony Kielce z Górnikiem Zabrza został Goran Cvijanović, który ten mecz rozpoczął jedynie jako rezerwowy. Na placu gry pojawił się już jednak w 32. minucie, zastępując na boisku Krystiana Misia. To właśnie wejście Słoweńca okazało się punktem zwrotnym tego spotkania.
- Chciałam pozdrowić serdecznie pana Bartosza Rymaniaka, obrońcę Koronę Kielce i zaprosić go na swój koncert - powiedziała Agnieszka Chylińska w krótkim filmiku, który w piątek opublikowała na swoim profilu na Facebooku. Popularna piosenka wystąpiła w nim w... koronie na głowie.
Czy nie było błędem wyjście na boisko w pierwszej połowie z trzema defensorami? Sądzimy, że ciężko odpowiedzieć na to pytanie, bo w drugiej połowie nie zmieniliśmy systemu. Tak samo graliśmy z trzema obrońcami - mówił po zremisowanym meczu z Górnikiem Zabrze trener Korony, Gino Lettieri.
Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, zachwycony spotkaniem Górnika Zabrze z Koroną Kielce. Po zakończeniu piątkowej potyczki, szef piłkarskiej centrali pokusił się o pomeczowy komentarz.
Cudowny, niewyobrażalny, zjawiskowy, kosmiczny! To spotkanie można określać różnymi przymiotnikami i prawdopodobnie nie wybierze się tego najlepszego, który idealnie odzwierciedli poziom emocji na stadionie przy ulicy Roosvelta. Korona Kielce zremisowała z Górnikiem Zabrze 3:3, mimo że do przerwy przegrywała dwiema bramkami i grała po prostu słabo.
Marcin Brosz - kiedyś wykonywał znakomitą robotę w Kielcach. Dzisiaj, z wielkim powodzeniem, opiekuje się drużyną Górnika Zabrze. Przed Koroną niezwykle trudne wyzwanie - spotkanie z beniaminkiem ligi, ale zarazem wiceliderem tabeli i rewelacją rozgrywek. Ponad 20 tysięcy na trybunach, ofensywnie grający przeciwnik. Jak odpowiedzą na to kieleccy piłkarze? Zapraszamy na naszą relację na żywo - początek spotkania o godz. 20.30.
Skoro mecz zostanie rozegrany dopiero o godzinie 20.30, a Kielce i Zabrze dzieli około 180 kilometrów, to nie ma mowy, by jechać na niego już w czwartek. Tak ponownie zadecydował Gino Lettieri, trener Korony Kielce, dlatego drużyna żółto-czerwonych na spotkanie 13. kolejki wybrała się dopiero dzisiaj.
Maciej Gostomski, gdy tylko wskoczył do podstawowego składu Korony Kielce, błyszczy między słupkami. Szczególnie doskonałe spotkanie zanotował w meczu z Wisłą Płock, gdy zachował czyste konto, broniąc kilka razy w naprawdę trudnych sytuacjach. A przecież jeszcze niedawno był na Kolporter Arenie zawodnikiem niechcianym.
Tuż przed piątkowym meczem Korony Kielce z Górnikiem Zabrze, gościem programu Romana Kołtonia „Prawda futbolu” był trener Korony Kielce, Gino Lettieri. Włoski szkoleniowiec udzielił bardzo ciekawego wywiadu, w którym poruszył kwestie nie tylko dotyczące kieleckiego klubu, ale przede wszystkim dał się poznać bardziej od tej drugiej, charakterologicznej strony.
Nabil Aankour już w tym roku nie wróci na boisko. Marokańczyka, posiadającego też francuskie obywatelstwo, czeka operacja.
Gino Lettieri każdego tygodnia daje się poznać od innej strony. W środę, na przedmeczowym briefingu prasowym, swoim zachowaniem zaskoczył - choć oczywiście całkowicie pozytywnie - lokalnych dziennikarzy.
Pięć meczów 13. kolejki LOTTO Ekstraklasy będzie można obejrzeć w najbliższy weekend na odkodowanych kanałach platformy nc+. W tym zestawieniu jest piątkowe spotkanie Górnika Zabrze z Koroną Kielce!
Po ostatniej, ligowej porażce z Zagłębiem Lubin, przed piątkowym starciem Górnika z Koroną zęby ostrzą sobie również gospodarze tego spotkania. Aktualni wiceliderzy ekstraklasy liczą na powrót na zwycięskie tory i ponowne objęcie pierwszej pozycji w ligowej tabeli. - Dziś odbyliśmy ostatnią analizę po meczu z Zagłębiem. W tym spotkaniu popełniliśmy kilka błędów i teraz chcemy wyciągnąć z nich wnioski. Z Koroną na pewno pokażemy się z jak najlepszej strony i zrobimy wszystko, aby trzy punkty zost
Piłkarze Korony wkraczają w ostatni etap przygotowań do piątkowego meczu z Górnikiem Zabrze. Przez wielu pojedynek ten zapowiadany jest jako spotkanie dwóch zespołów grających ładną dla oka piłkę. - Górnik w tym sezonie spisuje się bardzo dobrze. My jednak też zbieramy punkty i nie odstajemy od czuba tabeli. To doskonały moment, żeby w końcówce zgarnąć na wyjeździe pełną pulę. Po to właśnie jedziemy do Zabrza - mówi przed meczem obrońca żółto-czerownych, Bartosz Rymaniak.
Już w piątek na stadionie im. Ernesta Pohla w Zabrzu naprzeciwko siebie staną ekipy Górnika i Korony Kielce. Mecz ten będzie miał szczególne znaczenie dla szkoleniowca zabrzan, Marcina Brosza, który w stolicy województwa świętokrzyskiego spędził jeden rok. - W sporcie żyje się chwilą. Oczywiście, analizujemy poprzednie mecze, ale tak naprawdę przygotowujemy się tylko pod najbliższego przeciwnika. Zupełnie nie myślę o tym, co było wcześniej – mówi przed piątkowym pojedynkiem trener gospodarzy.
- Można stworzyć mega fajne widowisko przy takich kibicach. Fajnie, że w naszej lidze są takie mecze. Stadion Górnika praktycznie co kolejkę jest zapełniony do ostatniego miejsca. Po to się gra i trenuje, by w takich spotkaniach uczestniczyć – mówi przed wyjazdowym starciem z Górnikiem Zabrze pomocnik Korony Kielce, Jakub Żubrowski.
- Jest takie niemieckie powiedzenie: „zostawmy kościół we wsi”. Nie zapomnieliśmy, że trzy miesiące temu byliśmy faworytem do spadku. Ostatnie spotkanie też pokazało nam, że nie jesteśmy wyjątkową drużyną. Dużo pracy przed nami – mówi przed wyjazdem do Zabrza na mecz z Górnikiem trener Korony Kielce, Gino Lettieri.
Doskonały występ Macieja Gostomskiego w meczu z Wisłą Płock został doceniony przez piłkarskich ekspertów. Bramkarz Korony Kielce znalazł się w najlepszej jedenastce 12. kolejki Lotto Ekstraklasy.
Znów o bezpieczeństwie na stadionach w Targach Kielce. Konferencja Polskiego Związku Piłki Nożnej odbędzie się już w czwartek, 19 października.