W przyszłym sezonie Vanja Marković nie będzie już zawodnikiem Korony. Serb rozwiązał umowę z kieleckim klubem za porozumieniem stron - poinformowała Korona.
Do gorących stanów w Koronie Kielce już wszyscy kibice zdążyli się przyzwyczaić, ale aż tak nerwowego początku letnich przygotowań w klubie nie pamięta nikt. Powitanie żółto-czerwonych piłkarzy z nowym trenerem, Gino Lettierim nie należało do najprzyjemniejszych. Jednego z nich już zresztą na zgrupowaniu w Hotelu Binkowskim nie ma.
Najpierw Kielce zalali Szwedzi, teraz Słowacy. To właśnie nasi południowi sąsiedzi rządzili w poniedziałek w stolicy województwa świętokrzyskiego, a także na stadionie, gdzie ich reprezentacja walczyła z Anglikami. Tę potyczkę przegrała, ale kibice w wyjątkowy sposób ubarwili to spotkanie. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z "kieleckich ulic" autorstwa Anny Benicewicz-Miazgi.
Wbrew pierwszym informacjom, które pojawiły się na stronie internetowej klubu, Nika Kaczarawa nie trafił do Korony Kielce na zasadzie transferu definitywnego. Gruzin najbliższy sezon spędzi na Kolporter Arenie jedynie na wypożyczeniu.
Angelos Argyris – 23-letni defensywny pomocnik z Grecji, który może występować także na pozycji obrońcy – to ostatni "nieznany" zawodnik, który od niedzieli jest testowany przez Koronę Kielce.
Nowym piłkarzem Korony Kielce został napastnik Nika Kaczarawa! 23-letni Gruzin podpisał z drużyną żółto-czerwonych kontrakt obowiązujący do końca czerwca 2018, trafiając do niej na zasadzie transferu definitywnego.
Kolejnym piłkarzem, który dotarł na niedzielne zgrupowanie Korony Kielce, jest Shawn Barry, 27-letni środkowy obrońca ze Stanów Zjednoczonych. Defensor, który na świat przyszedł na Florydzie, ma już jednak za sobą kilka lat występów w Europie.
Michal Gardawski - 26-letni prawy pomocnik - to jeden z testowanych zawodników w Koronie Kielce, który dzisiaj dotarł na zgrupowanie zespołu do Hotelu Binkowskiego. Piłkarz ostatnie dwa lata spędził w trzecioligowej Hansie Rostock. W czerwcu tego roku kończy mu się kontrakt z niemieckim klubem.
Zgodnie z planem, w niedzielne przedpołudnie zawodnicy Korony Kielce spotkali się w Hotelu Binkowskim, by rozpocząć przygotowania do nowego sezonu. W tym miejscu żółto-czerwoni spędzą kilka najbliższych dni i będzie to pierwsze zgrupowanie drużyny w przerwie letniej. Do Kielc dotarło też pięciu nowych zawodników, ale ich personalia znane są tylko w przypadku dwóch piłkarzy.
Bartosz Rymaniak w przyszłym sezonie będzie dalej reprezentował barwy Korony Kielce. Obrońca przyznał, że w tym tygodniu zaakceptował warunki nowego kontraktu, a swój podpis pod umową złoży najpóźniej do czwartku.
Kielce opanowali Szwedzi! Piątek w stolicy województwa świętokrzyskiego bez wątpienia należał do gości ze Skandynawii. Do pełni szczęścia zabrakło tylko jednego - zwycięstwa nad Anglią, a ten cel był jak najbardziej do zrealizowania. Zachęcamy do obejrzenia obszernej fotorelacji z przemarszu Szwedów z kieleckiego Rynku na stadion autorstwa Anny Benicewicz-Miazgi.
Potwierdziły się informacje medialne sprzed kilku dni. Jordan Pickford, który obecnie przygotowuje się do EURO U-21 z reprezentacją Anglii, podpisał umowę z Evertonem. Bramkarz przejdzie do tego klubu z Sunderlandu za kwotę aż 30 milionów funtów, co stawia go w roli trzeciego, najdroższego golkipera w historii. Co ciekawe, kontrakt został podpisany w... Kielcach.
Potwierdziły się informacje dziennikarza, Krzysztofa Stanowskiego sprzed kilku godzin. Rafał Grzelak został nowym zawodnikiem Hearts - poinformował oficjalnie szkocki klub na swojej stronie internetowej. Obrońca podpisał z nowym pracodawcą dwuletni kontrakt, z zastrzeżeniem, że uda się go zarejestrować wg przepisów "międzynarodowego rozliczenia", które obowiązują w Szkocji. Ale to raczej formalność.
Zdaniem Krzysztofa Stanowskiego, dziennikarza sportowego i właściciela portalu weszlo.com, Rafał Grzelak w przyszłym sezonie nie zagra w Koronie Kielce. Lewy obrońca jednak nie będzie kontynuował swojej kariery piłkarskiej w Polsce. "Grzelu" ma trafić do Szkocji!
Od poniedziałku w Kielcach przebywa młodzieżowa reprezentacja Anglii U-21, która przygotowuje się do zbliżających się mistrzostw Europy. Choć grupowi rywale Polaków przylecieli do Polski bez największych gwiazd - Marcusa Rashforda z Manchesteru United, Dele Alliego i Erica Diera z Tottenhamu Hotspur czy Raheema Sterlinga z Manchesteru City – to jednak na jednego zawodnika warto zwrócić szczególną uwagę.
Reprezentacja Anglii U-21 w poniedziałek dotarła do Kielc, a już dzień później przywitała się z kielecką publicznością. W trakcie otwartego treningu (choć bardziej była to zabawa z piłkami niż poważne zajęcia) na boisku przy ul. Kusocińskiego nie zabrakło integracji z kibicami - był czas na wspólne zdjęcia i autografy.
Mamy na oku kilku młodych, zdolnych polskich piłkarzy, których chcemy ściągnąć do Kielc – deklarował kilka tygodni temu prezes Korony, Krzysztof Zając. Z naszych informacji wynika, że w czołówce tego grona znajdował się Patryk Lipski, zawodnik reprezentacji Polski U-21, który ostatnie lata spędził w Ruchu Chorzów. Ciekawe jest jednak szczególnie to, w jaki sposób 23-letni pomocnik miałby trafić na Kolporter Arenę.
Ekstraklasa opublikowała terminarz na sezon 2017/2018. Korona Kielce rozpocznie rozgrywki z tym samym rywalem co w zeszłym roku, Zagłębiem Lubin, ale tym razem mecz odbędzie się na Kolporter Arenie. Dojdzie do niego w weekend 15-16 lipca.
Po raz drugi w historii Ekstraklasa S.A. zaprezentowała dokładne sumy, oraz model podziału wynagrodzeń dla klubów po sezonie. Suma za rozgrywki 2016/17 jest najwyższa w historii i przekroczyła 145 milionów złotych. Z tego aż ponad 8 mln zł trafi na konto Korony Kielce. To efekt znakomitego sezonu w wykonaniu drużyny Macieja Bartoszka.
Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej i Urząd Miasta Kielce zapraszają na drugą turę piłkarskich testów dla dzieci w ramach Dni Talentu.

Zobacz archiwum informacji

Copyright © 2017 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: Grzemach Internet Services