Korona Kielce

Na trzy kolejki przed zakończeniem sezonu, drugi zespół Korony Kielce stracił szansę na utrzymanie w trzeciej lidze małopolsko-świętokrzyskiej. - Wiadomo, że chciałoby się zostać i ciężko powiedzieć, że ten sezon zaliczymy do udanych. Jednak większość chłopców naprawdę się rozwinęła. Co poniektórzy mogli nawet w tym sezonie obić się o grę Ekstraklasie i ja bym się pod tym podpisał. Niestety nie było im to dane – mówi trener drugiej drużyny, Kamil Kuzera.
Transmisja meczów Vive Tauronu Kielce w Final Four Ligi Mistrzów na kieleckim Rynku będzie jednym z głównych elementów „Budzenia Sienkiewki”, które odbędzie się już w najbliższy weekend. Specjalny ekran, który dzisiaj będzie montowany na budynku Urzędu Miasta, zostanie wykorzystany jednak także w przyszłości. I to już w niedalekiej – kielczanie będą mogli oglądać na nim m.in. mecze piłkarskiego Euro 2016!
Trudno ze spokojem podchodzić do tego, co dzieje się w ostatnim czasie w Koronie. Teraz zdecydowano o nieprzedłużeniu kontraktu z Marcinem Broszem. Wcześniej, gdyby nie mądra postawa radnych, którzy w ostatnich chwili zablokowali transakcję, klub zostałby oddany w niepewne ręce. To wszystko nie napawa optymizmem.
Zarząd Korony Kielce zdecydował o nieprzedłużeniu wygasającej w czerwcu umowy z trenerem Marcinem Broszem i szkoleniowiec w przyszłym sezonie na pewno nie poprowadzi kieleckiego klubu w rozgrywkach Ekstraklasy. -Przychodząc rok temu, to powiedziałem, że będziemy rozwijać się małymi krokami. Chciałem zrobić kolejny po to, aby Korona nie tylko walczyła co roku o utrzymanie, ale na tej bazie finansowo organizacyjnej, której mamy, byliśmy w stanie zbudować zdecydowanie jeszcze lepszy zespół - mówi w
Wraz z końcem czerwca wygasa umowa Kamila Sylwestrzaka z kieleckim klubem i praktycznie przesądzone jest, że lewy obrońca jej nie przedłuży. O sporym zainteresowaniu defensorem na rynku transferowym mówi się już od dawna. Możliwość pozyskania piłkarza sondowało kilka klubów z polskiej Ekstraklasy, jak i z Norwegii. Niewykluczone jednak, że zasili on Wisłę Płock.
Marcin Brosz miał w czwartek spotkać się z prezydentem Wojciechem Lubawskim, ale do Kielc nie dotarł. Według medialnych doniesień, szkoleniowiec prawdopodobnie zostanie trenerem Pogoni Szczecin, z którą obecnie jest w fazie negocjacji. Korona tym samym musi szukać jego następcy. Bardzo możliwe, że zostanie nim... Jose Rojo Martin „Pacheta”.
Kieleccy radni grzmieli na czwartkowej Radzie Miasta, na której poruszony został temat nowego właściciela Korony. - Zbulwersowała mnie relacja z tego co działo się w ostatnich dniach. Doszły do nas informacje, że pan Meresiński wszedł do spółki i rozrzucał ludzi po kątach. Kto wyraził na to zgodę – pyta radna z ramienia Platformy Obywatelskiej, Agata Wojda.
Trwa gorący tydzień w sprawie Korony Kielce. Temat ten podniesiono na kieleckiej Radzie Miasta, która zebrała się w czwartek. O rozważenie oferty Grupy Kieleckich Inwestorów Sportowych apelował radny Krzysztof Adamczyk, ale wywołało to wielkie kontrowersje.
W środę miała odbyć się konferencja Wojciecha Lubawskiego, na której prezydent zamierzał ogłosić, że sprzeda Koronę Jakubowi Meresińskiemu. Konferencja została odwołana, zamiast niej odbyło się... spotkanie z dziennikarzami. Włodarz miasta poinformował, że przedwstępna umowa sprzedaży Korony będzie anulowana. Jednak w najbliższym czasie klub powinien znaleźć nowego właściciela.
Jak udało nam się dowiedzieć, zainteresowany zakupem Korony Jakub Meresiński oraz pomagający mu w zakresie sportowym Marek Citko zaproponowali kieleckim radnym spotkanie. Propozycja ta została jednak odrzucona.
Nie odbędzie się zaplanowana na środę konferencja prasowa prezydenta Kielc Wojciecha Lubawskiego. Włodarz miasta miał na niej poinformować, że sprzedaje klub Jakubowi Meresińskiemu, jednak do tej transakcji nie dojdzie.
Najprawdopodobniej nie dojdzie do skutku sprzedaż Korony Kielce Jakubowi Meresińskiemu. Swoje obawy dotyczące tej transakcji wyrazili kieleccy radni podczas spotkania z Wojciechem Lubawskim. - To jest bardzo dobra decyzja. Jestem wstrząśnięty ostatnimi wydarzeniami - ci panowie się gdzieś pałętali po Koronie, czynili swoje ustalenia... Jestem absolutnie zadowolony z tego, że do tej transakcji nie dojdzie. Mamy inne rozwiązania. Do końca będę promował to, co zaproponowałem już dawno temu, czyli g
Wtorek to wyjątkowo gorący - można powiedzieć, że wręcz przełomowy - dzień dla Korony Kielce. Gdy już wydawało się, że klub trafi w ręce biznesmena Jakuba Meresińskiego, nastąpił błyskawiczny zwrot akcji. W dużej mierze za sprawą kieleckich radnych. - Mieliśmy spotkanie radnych, którzy mają większość w Radzie Miasta, z prezydentem Wojciechem Lubawskim. Wyraziliśmy swoje wątpliwości, ale także uwagi wielu kielczan – przyznaje Dariusz Kozak przewodniczący Rady Miasta z ramienia PiS.
Wszystko wskazuje na to, że Jakub Meresiński jednak nie zostanie nowym właścicielem Korony Kielce. - Jak nie ma pieniędzy, to za co ma kupić klub? - pyta retorycznie Witold Borowiec, przewodniczący klubu radnych Porozumienia Samorządowego Wojciecha Lubawskiego.
Jak wynika z naszych informacji nieoficjalnych, do zapowiadanej transakcji sprzedaży Korony Kielce prawdopodobnie nie dojdzie. To efekt oporu społecznego, z którym od godzin porannych spotyka się prezydent Wojciech Lubawski. Decydujące dla takiej decyzji miało być spotkanie z radnymi koalicji rządzącej, czyli przedstawicielami Prawa i Sprawiedliwości oraz Porozumienia Samorządowego.
Szanowny Panie Prezydencie, serdecznie gratuluję dużego wyróżnienia, które otrzymał Pan w ubiegłym tygodniu. Najwyższe odznaczenie Ukrainy - Order Księcia Jarosława Mądrego to powód do dumy i chwały nie tylko dla Pana, Wojciecha Lubawskiego, ale również dla całego miasta Kielce. Został Pan odznaczony za – jak napisano w wyjaśnieniu - wkład w rozwój przyjacielskich relacji polsko-ukraińskich oraz bezinteresowne wsparcie. W obliczu takiej pochwały, można zapomnieć o bożym świecie. Ale proszę nie z
W ostatnim czasie coraz głośniej mówi się o tym, że nowym trenerem kieleckiej Korony ma zostać Dariusz Dźwigała. Były szkoleniowiec Arki Gdyni i Dolcanu Ząbki miałby zastąpić na stanowisku Marcina Brosza, którego kontrakt z klubem ze stolicy województwa świętokrzyskiego wygasa wraz z końcem czerwca. - Myślę, że to jest kaczka dziennikarska - przyznaje w rozmowie z naszym portalem sam zainteresowany.
W niedzielę nowy właściciel kieleckiej Korony spotkał się z grupą piłkarzy, których widzi w kadrze klubu w zbliżającym się sezonie. Jednym z nich jest Bartosz Rymaniak. - Rozmawiano z tymi, którzy - ich zdaniem - mają za wysokie kontrakty. Powiedzieli, że proponują mi obniżkę, a jeżeli nie, to będziemy to musieli inaczej załatwić. Nie zgodziłem się i przedstawiłem moje warunki. Zostawiłem numer telefonu i czekam na to, co będzie się działo - relacjonuje defensor.
Kontrakt Vlastimira Jovanovica z kielecką Koroną wygasa wraz końcem czerwca i już wiadomo jest, że nie zostanie on przedłużony. - Nic się nie zmieniło. Nikt ze mną nie rozmawiał. Niektórzy zawodnicy mieli wczoraj rozmowy, a część w ogóle nie jest brana pod uwagę i ja jestem w tej drugiej grupie. Nie rozważano opcji, abym rozmawiał z przyszłym właścicielem, więc myślę, że na sto procent odchodzę - przyznaje Bośniak.
Wypożyczony z Lechii Gdańsk skrzydłowy Bartłomiej Pawłowski potwierdził na swoim koncie na Instagramie, że pojedynek kielczan z Jagiellonią Białystok był jego ostatnim w żółto - czerwonej koszulce. - Dziękuje Koronie za wspólny sezon. Doświadczyłem tu wiele niezapomnianych chwil. Każda historia dobiega kiedyś końca. Coś czuję, że jeszcze się spotkamy - napisał.

Zobacz archiwum informacji

Copyright © 2016 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: Grzemach Internet Services