Korona Kielce

Jak piątkową wizytę Dariusza Marca, prezesa spółki Ekstraklasa SA, w Kielcach ocenił Wojciech Lubawski? – Cieszy mnie ona, bo to pierwszy taki sygnał, gdy ktoś wyraża zainteresowanie klubem i troskę. Uzgodniliśmy pewne mechanizmy dalszej współpracy. Również co do prywatyzacji – poinformował prezydent miasta.
Dariusz Marzec, prezes spółki Ekstraklasa SA, spotkał się w piątek z prezydentem Kielc, Wojciechem Lubawskim. Najważniejszym tematem rozmowy była przyszłość Korony. – Rozmawialiśmy o różnych scenariuszach, ale na razie czekamy na rozwój wydarzeń. Jesteśmy jednak gotowi pomóc klubowi znaleźć odpowiedniego partnera biznesowego. Mamy kanały, które możemy uruchomić – tłumaczył Marzec.
Prezes Korony Kielce, Marek Paprocki jest jednym z kandydatów na funkcję Członka Komisji Rewizyjnej Polskiego Związku Piłki Nożnej. Wybory odbędą się w trakcie Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo-Wyborczego Delegatów PZPN 28 października w Warszawie.
Korona Kielce w niedzielę, 9 października o godzinie 15, rozegra wyjazdowy mecz sparingowy z Neptunem Końskie. Spotkanie zostanie rozegrane z okazji 70-lecie istnienia tego klubu. W zespole Korony nie będą mogli wystąpić kadrowicze, którzy wówczas będą przebywali na zgrupowaniach swoich reprezentacji narodowych - Vladislavs Gabovs oraz Ken Kallaste.
Korona Kielce udzieliła Józefowi Wojciechowskiemu rekomendacji na stanowisko prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. Kielczanie poparli byłego właściciela Polonii Warszawa razem z pięcioma innymi klubami piłkarskiej Lotto Ekstraklasy. Oprócz nich kandydaturę biznesmena poparło siedem innych klubów centralnego poziomu rozgrywek. Wybory nowego włodarza polskiej piłki odbędą się pod koniec października.
Niedzielne spotkanie Korony Kielce z Cracovią będzie miało szczególne znaczenie dla wychowanka złocisto - krwistych, a obecnie zawodnika „Pasów”, Piotra Malarczyka. - Na pewno nie będzie to łatwy mecz, również dla mnie z różnych względów. Oczywiście zrobimy wszystko co w naszej mocy, by wygrać u siebie - zapowiada defensor.
Korona Kielce zmierzy się w Krakowie z Cracovią z nastawieniem rehabilitacji po dwóch ligowych porażkach z rzędu. - Nastroje są pozytywne. Wiemy, że mamy co odrabiać i pracujemy nad tym, żeby być dobrze przygotowanym do tego spotkania. Mieliśmy analizę i wyciągnęliśmy z niej wnioski. W głowach mamy już tylko najbliższego rywala - zapewnia kapitan kieleckiej drużyny, Radek Dejmek.
W wyjazdowym spotkaniu z Cracovią Korona Kielce będzie miała okazję podnieść się po dwóch ligowych porażkach z rzędu. - Nie sądzę, że jest problem. Ja przyjmuję to ze spokojem, to się już stało. Nic się już zmieni, a do zdobycia są punkty w meczach, które przed nami. Mogę powiedzieć jedynie za siebie, bo każdy jest inny. Ja pozostaję w spokoju - tłumaczy pomocnik kielczan, Mateusz Możdżeń.
Po dwóch porażkach z rzędu Korona Kielce powalczy z Cracovią o drugie w obecnych rozgrywkach zwycięstwo w spotkaniu wyjazdowym. - Musimy być przekonani o własnej wartości i walczyć z pełnym zaangażowaniem. Nikt nam skóry tanio nie sprzeda. Już nie jesteśmy traktowani jako chłopcy do bicia, oczekuje się od nas dużych rzeczy - tłumaczy przed spotkaniem szkoleniowiec złocisto - krwistych, Tomasz Wilman.
Zaniepokojona sytuacją w klubie Ekstraklasa SA, chce pomóc miastu Kielce w znalezieniu nowego, wiarygodnego inwestora dla Korony. Z taką propozycją do prezydenta Wojciecha Lubawskiego zgłoszą się władze piłkarskiej spółki – poinformowała dziś na swojej antenie TVP3 Kielce.
W ostatnich godzinach senegalskie media obiegła informacja o transakcji, która szczególnie interesuje kieleckich kibiców. „Były senegalski piłkarz, Ibrahima Thiam Iyane wszedł do historii europejskiego futbolu. Kupił i od niedzieli stał się posiadaczem polskiego klubu Korona Kielce, gdzie występuje młody senegalski zawodnik, Pape Djibril Diaw” – można przeczytać w licznych informacjach opublikowanych w co najmniej kilkunastu portalach internetowych.
Senegalskiego defensora Korony Kielce, Djibrila Diawa najprawdopodobniej czeka przerwa w występach. Zawodnik trafił do szpitala z podejrzeniem zapalenia wyrostka robaczkowego. W przypadku potwierdzenia diagnozy i konieczności przeprowadzenia zabiegu występ piłkarza w najbliższą niedzielę przeciwko Cracovii będzie niemożliwy.
Korona Kielce niestety straciła kolejne punkty w Lotto Ekstraklasie. W żółto-czerwonych derbach, mimo że do przerwy wszystko układało się po myśli gospodarzy, górą byli piłkarze Jagiellonii Białystok. To wszystko obiektywem swojego aparatu obserwował Maciej Urban - zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z tego spotkania.
Korona Kielce przegrała przed własną publicznością z Jagiellonią Białystok 1:2. Kielczanie na przerwę schodzili prowadząc 1:0, a gracze Michała Probierza wynik odmienili kapitalną grą w drugiej części meczu. - Pierwsza połowa była bardzo dobra z naszej strony. Nie wiem, co się zdarzyło w drugiej. Nie powinno to tak wyglądać, bo prowadzimy 1:0, trzeba zachować trochę spokoju, a tego brakowało - ocenia kapitan złocisto - krwistych, Radek Dejmek
Umowa między akademią z Senegalu a Koroną Kielce nie została dzisiaj podpisana. Nie oznacza to jednak, że do tego nie dojdzie. Inwestorzy opóźnienie tłumaczą wewnętrznymi, państwowymi procedurami, które nie pozwalają na przelanie dużej kwoty pieniędzy bez indywidualnej zgody tamtejszego Ministerstwa Finansów.
Dlaczego Korona po przerwie zagrała zupełnie inaczej, znacznie słabiej? Odpowiedzi na to pytanie próbował szukać na konferencji prasowej trener gospodarzy, Tomasz Wilman, ale miał z tym spory problem...
Świetna pierwsza połowa Korony Kielce i - niestety - fatalna druga... Według matematycznej logiki, mecz z Jagiellonią Białystok powinien zakończyć się remisem. Ale w sporcie o logice mowy być nie może. Tym samym w 10. kolejce Lotto Ekstraklasy „Jaga” górą na Kolporter Arenie. Mecz zakończył się zwycięstwem 2:1 lidera rozgrywek, choć w przerwie nic na to nie wskazywało. Wręcz przeciwnie, wszyscy spodziewali się efektownego zwycięstwa żółto-czerwonych z Kielc...
Według zapowiedzi i oficjalnego komunikatu Biura Prasowego klubu, pół godziny po zakończeniu meczu Korony Kielce z Jagiellonią Białystok ma odbyć się konferencja prasowa z udziałem prezydenta miasta, Wojciecha Lubawskiego oraz Petera Kaluby. Co na niej usłyszymy? Będziemy to spotkanie relacjonować na żywo.
Czas na żółto-czerwone derby na Kolporter Arenie! Ze względu na okoliczności pozameczowe (przejęcie klubu przez inwestorów z Senegalu), dla zawodników Korony może być to wyjątkowo trudny pojedynek. Kielczanie na własnym stadionie zmierzą się z liderem rozgrywek, Jagiellonią Białystok. Liczymy na wielkie emocje! Zapraszamy na nasza relację na żywo - początek spotkania o godz. 15.30.
W 10. kolejce Lotto Ekstraklasy Korona Kielce zmierzy się przed własną publicznością z Jagiellonią Białystok. Kielczanie nadal są niepokonani na Kolporter Arenie, lecz w poprzednim spotkaniu wysoko ulegli w Lublinie Górnikowi Łęczna. Doskonałą szansą na rehabilitację będzie mecz z kapitalnie spisującą się w obecnym sezonie Jagiellonią Białystok. Zespół Michała Probierza prowadzony przez będącego w doskonałej dyspozycji Kontantina Vassiljeva.

Zobacz archiwum informacji

Copyright © 2016 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: Grzemach Internet Services