Korona Kielce

Po czterech porażkach w Lotto Ekstraklasie Korona Kielce zmierzy się w spotkaniu wyjazdowym z Ruchem Chorzów. Dla podopiecznych Tomasza Wilmana spotkanie z zespołem Waldemara Fornalika będzie doskonałą okazją do przełamania. - To samo Ruch myśli o nas. Nie ma dobrego przeciwnika na przełamanie. Najlepiej byłoby zagrać z przedszkolakami. Nikt się nie położy na murawie i powie, że pomoże Koronie, bo jest w trudnej sytuacji - zaznacza szkoleniowiec złocisto - krwistych, Tomasz Wilman.
Po informacji Wojciecha Lubawskiego o zerwaniu umowy warunkowej dotyczącej sprzedaży Korony inwestorom z Senegalu, do prezydenta szereg pytań o sytuację klubu mieli kieleccy radni. Wśród nich pojawiło się oczywiście pytanie o konieczność przekazania kolejnych środków finansowych z budżetu miasta.
- W dniu dzisiejszym rano minął termin spełnienia warunków umowy warunkowej między akademią piłkarską z Senegalu a miastem Kielc. Z nich został spełniony tylko jeden – Krzysztof Klicki zrezygnował z prawa pierwokupu. Dwa pozostałe, czyli wpłata pierwszej raty i złożenie gwarancji bankowej, nie zostały zrealizowane, co oznacza, że umowa jest nieważna i nie istnieje – poinformował Wojciech Lubawski, prezydent Kielc na sesji Rady Miasta.
Do czwartku, 20 października inwestorzy z Senegalu otrzymali czas na to, aby przelać do kieleckiego Urzędu Miasta 1 mln złoty w formie pierwszej transzy za zakup Korony Kielce. Wiadomo już, że do tego nie dojdzie, ale jak zapowiedział Peter Kaluba na swoim koncie na Twitterze Senegalczycy nie rezygnują z transakcji.
Do czwartku, 20 października inwestorzy z Senegalu mają czas na to, by na konto Urzędu Miasta przelać 1 mln zł. I już wiadomo, że tego nie zrobią, co nie oznacza jednak, że... rezygnują z transakcji. Przynajmniej takie słowa można wyczytać we wpisie opublikowanym na osobistym koncie Petera Kaluby, menedżera pilotującego negocjacje, na Twitterze.
- W naszych boiskowych poczynaniach musi być więcej optymizmu. W takiej chwili jest o niego bardzo ciężko, ale trzeba nam to poukładać w środku. Musimy sobie z tym poradzić i posprzątać ten bałagan - mówił po czwartej z rzędu porażce jednej z najbardziej doświadczonych graczy Korony, Bartosz Rymaniak. Nieczęsto bowiem zdarza się, że ktokolwiek w piłkarskiej Ekstraklasie zalicza aż tak niechlubną serię. Faktem jednak jest, że prowadzony przez Tomasza Wilmana zespół nie tyle traci punkty, co wręcz
W środę o godzinie 21, na boisku ze sztuczną trawą przy Kolporter Arenie, dojdzie do szlagierowego meczu w Futbolowej Ligi Szóstek. Obrońca tytułu, drużyna BANG Futsal Team zmierzy się z Hydrogeotechniką. Spotkanie to może zadecydować o tym, który z wymienionych zespołów sięgnie po mistrzostwo w sezonie Jesień 2016 FLS.
Zdaniem dziennikarzy lokalnej oddziału TVP Korona może trafić w ręce jednej z największych kieleckich firm. Określony w podpisanej z senegalskich inwestorami termin mija 20 października, ale na konto miejskiego ratusza środki nadal nie wpłynęły. Jeśli do tego terminu potencjalni inwestorzy nie przeleją środków, to prezydent Wojciech Lubawski najprawdopodobniej anuluje podpisaną w lipcu umowę.
- Coś niedobrego się wkradło do naszego zespołu. To czwarty mecz bez zwycięstwa. Ciężko cokolwiek powiedzieć – tak swoją wypowiedź po przegranym meczu ze Śląskiem Wrocław rozpoczął Bartosz Rymaniak, obrońca Korony.
Najbardziej rozgoryczonym zawodnikiem Korony po końcowym gwizdku, był Maciej Gostomski. Bramkarz żółto-czerwonych nie zawinił przy straconych bramkach, jednakże według niego nie było to żadnym usprawiedliwieniem. - Bardzo boli mnie każda wpuszczona bramka i każdy stracony punkt. Ja nienawidzę przegrywać. Mam nadzieję, że moi koledzy także. Jest mi po prostu wstyd – mówi golkiper „złocisto-krwistych”.
Mecz ze Śląskiem miał być dla Korony przełamaniem po fatalnej serii trzech porażek z rzędu. Niestety 4,5 tysiąca kibiców, która wybrała się w poniedziałek na Kolporter Arenę nie zobaczyła, porywającego spotkania i zwycięstwa zespołu z Kielc. Dwie bramki zadecydowały o tym, że to wrocławianie wracają do domu z pełną pulą. - Trzeba powiedzieć brutalnie, że musimy wrócić do gry, która dawała nam punkty. Atmosfera robi się coraz bardziej nerwowa - mówi Tomasz Wilman.
Nie było radości w Kielcach w poniedziałkowy wieczór. Korona Kielce przegrała w 12. kolejce Lotto Ekstraklasy ze Śląskiem Wrocław 1:2, choć jeszcze w 85. minucie wydawało się, że gospodarze zremisują to spotkanie. Niestety, kielczanie po swojej bramce wyrównującej, przysnęli i pozwolili drużynie Mariusza Rumaka zdobyć drugiego, zwycięskiego gola.
Po przerwie reprezentacyjnej, czas na kolejny mecz na Kolporter Arenie! Na zakończenie dwunastej serii spotkań, piłkarze Korony Kielce zmierzą się u siebie ze Śląskiem Wrocław. Można spodziewać się, że to będzie bardzo ciekawy pojedynek. Zapraszamy na naszą relację na żywo - początek meczu o godz. 18.
Śląsk Wrocław będzie kolejnym rywalem Korony Kielce w ramach rozgrywek Lotto Ekstraklasy. Zespół Mariusza Rumaka do stolicy województwa świętokrzyskiego przyjdzie z określonym celem. - Remisu w Kielcach nie brałbym w ciemno. Jedziemy tam walczyć o zwycięstwo, bo bardzo potrzebujemy trzech punktów - zapowiada szkoleniowiec klubu z Dolnego Śląska.
Liczby są świetnym odzwierciedleniem postawy Korony Kielce w ostatnich starciach ligowych. 3 mecze, 0 punktów oraz bilans bramkowy 1-12. Nic dziwnego, że przed poniedziałkowym starciem ze Śląskiem Wrocław, żółto-czerwoni są mocno zmotywowani, aby odwrócić tą fatalną passę. - Nie jest łatwo. Wiadomo, że była przerwa na kadrę, ale każdy chciałby już szybko rozegrać kolejny mecz – mówi pomocnik Korony, Jacek Kiełb.
Najbliższym rywalem Korony Kielce w ramach rozgrywek Lotto Ekstraklasy będzie Śląsk Wrocław. Spotkanie z zespołem Mariusza Rumaka ma być dla kielczan okazją do rehabilitacji po klęsce z Cracovią. - Ciężko wyrzucić z głowy, ale był dłuższy czas, mogliśmy popracować i fizycznie, i piłkarsko, i mentalnie. Mam nadzieję, że takie wpadki jak w Krakowie się nie powtórzą. Po trzech wygranych przyszły trzy porażki, więc znowu musimy budować nową serię - wyjaśnia snajper złocisto - krwistych, Łukasz Sekul
Po wysokiej porażce w Krakowie z Cracovią i po dwóch tygodniach przerwy poświęconej na rozgrywki reprezentacyjne Korona Kielce zmierzy się w poniedziałek, 17 października przed własną publicznością ze Śląskiem Wrocław. - Wyciągnęliśmy wnioski z tej porażki i przeprowadziliśmy analizę. Teraz trzeba przejść do porządnej pracy i tyle. Będziemy trenować intensywnie i szukać lepszych rozwiązań - zaznacza szkoleniowiec złocisto - krwistych, Tomasz Wilman.
Po przerwie reprezentacyjnej, wraca Lotto Ekstraklasa. A wraz z nią kolejny pojedynek piłkarzy Korony Kielce na Kolporter Arenie. Żółto-czerwoni na własnym stadionie zmierzą się w poniedziałek ze Śląskiem Wrocław. Mamy dla Was bilety na to spotkanie!
Korona Kielce wygrała niedzielny mecz towarzyski z Neptunem Końskie 2:0. Bramki dla złocisto-krwistych zdobyli Dani Abalo oraz Jacek Kiełb. Spotkanie rozegrane zostało z okazji 70-lecia istnienia klubu z Końskich.
Djibril Diaw, obrońca Korony Kielce, w ubiegłym tygodniu przeszedł operację wycięcia wyrostka robaczkowego. Według doniesień, które pojawiły się w obiegu publicznym, Senegalczyk miał pauzować od sportu przez najbliższy miesiąc. Z naszych informacji wynika jednak, że jego przerwa z Lotto Ekstraklasą potrwa zdecydowanie najdłużej.

Zobacz archiwum informacji

Copyright © 2016 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: Grzemach Internet Services