Korona Kielce

Jak zdradził dziś lokalnym mediom trener Maciej Bartoszek, w kręgu zainteresowań Korony jest około 30-letni napastnik, mający za sobą występy m.in. w Polsce i Niemczech, który często trafiał do siatki (choć „przez ostatnie półtora roku był mniej widoczny”). Z naszych informacji wynika, że chodzi o Ilijana Micanskiego, a to oznaczałoby powrót tego snajpera na stadion przy ulicy Ściegiennego.
19 stycznia obecnego roku były bramkarz i jeden z symboli Korony Kielce, Zbigniew Małkowski, obchodzi swoje 39. urodziny. Golkiper spędził w zespole Żółto-czerwonych ponad 7 lat i pożegnał się z nim niecały miesiąc temu. Każdy kibic ma swoje wspomnienia związane z tym piłkarzem, ale my również zapraszamy do małego cofnięcia się w czasie za pomocą zdjęć!
W środowym meczu rozegranym w Grodzisku Wielkopolskim kielecka Korona przegrała 2:3 z Chojniczanką Chojnice, obie bramki zdobywając w samej końcówce meczu. Gole z tego pojedynku można obejrzeć za pośrednictwem Korona TV. Zachęcamy!
W pewnym momencie sytuacja Korony Kielce w sparingu z Chojniczanką Chojnice wygląda już fatalnie – Żółto-czerwoni przegrywali bowiem 0:3. W końcówce jednak gole dla kielczan zdobyli Michał Przybyła oraz testowany Piotr Gawęcki, czym zmniejszyli rozmiary porażki.
Niecodzienny kłopot na początku nowego roku przydarzył się Serhijowi Pyłypczukowi. Ukrainiec opuścił praktycznie cały obóz przygotowawczy w Grodzisku Wielkopolskim, gdyż po pobycie w swojej ojczyźnie miał problem z wjazdem do Polski. Gracz dołączył już jednak do drużyny.
Korona Kielce oficjalnie poinformowała, że jej szeregi zasilił Maciej Górski. 26-letni napastnik został wypożyczony z Jagiellonii Białystok do końca 2017 roku. Umowa zawiera opcję transferu definitywnego i jednoczesnego przedłużenia kontraktu o dodatkowe półtora roku.
Pierwszoligowa Stal Mielec na swojej oficjalnej stronie poinformowała, że potwierdzono plany rozegrania sparingu z Koroną Kielce. Żółto-czerwoni zmierzą się z drużyną z województwa podkarpackiego w najbliższą sobotę.
Korona Kielce na ligowe boiska wróci już niedługo, bo 11 lutego wyjazdowym meczem z Wisłą Kraków. Na Kolporter Arenie zaś pierwsze spotkanie LOTTO Ekstraklasy w nowym roku odbędzie się tydzień później, kiedy przyjedzie płocka imienniczka „Białej Gwiazdy”. Tymczasem już teraz ruszył proces sprzedaży karnetów na mecze kieleckiego klubu wiosną 2017 roku.
Wychowanek Korony Kielce, Piotr Gawęcki ma szansę wrócić na Kolporter Arenę w roli zawodnika. Piłkarz jest testowany podczas zgrupowania żółto-czerwonych w Grodzisku Wielkopolskim!
Maciej Górski zostanie nowym piłkarzem Korony Kielce - taką informację można znaleźć na portalu Twitter. Wydaje się ona jednak bardzo prawdopodobna. Z dwóch powodów: napastnik już kiedyś był sprawdzany w Kielcach, a teraz nie znalazł się w kadrze Jagiellonii Białystok na obóz w tureckim Belek.
Kolejny piłkarz przyjechał do Grodziska Wielkopolskiego, by przejść testy w Koronie Kielce. Tym razem sztab szkoleniowy żółto-czerwonych będzie sprawdzał 22-letniego bocznego pomocnika, Bartosza Biela.
Korona Kielce w sobotę miała rozegrać dwa sparingi. Jeden z nich jednak nie doszedł do skutku – gry na boisku przygotowanym w Grodzisku Wielkopolskim odmówiła ekipa Zagłębia Lubin. Na murawę wybiegli za to zawodnicy Warty Poznań. Spotkanie żółto-czerwonych z tym zespołem zakończyło się remisem 0:0.
Jeszcze do niedawna temperatura powietrza na zewnątrz (zwłaszcza wieczorami) zbliżała się do -20 stopni. To aura, która w znaczny sposób utrudnia uprawianie sportu. Czasami jednak tak niska, a nawet znacznie niższa temperatura, jest zbawienna dla sportowców. Wszystko dzięki zabiegowi krioterapii, z którego korzystają najlepsi na świecie. Do tego stopnia, że wielu - wśród nich piłkarska reprezentacja Polski - na każde zgrupowanie zabiera ze sobą... przenośną kriokomorę.
Korona Kielce skorzystała z możliwości skrócenia wypożyczenia Bartosza Kwietnia do pierwszoligowego Chrobrego Głogów i zawodnik w rundzie wiosennej Lotto Ekstraklasy występować będzie w złocisto - krwistej koszulce.
Bartosz Kwiecień już w czwartek dołączy do kieleckiego zespołu, który przebywa na zgrupowaniu w Grodzisku Wielkopolskim. Korona skorzystała z opcji wcześniejszego sprowadzenia zawodnika z wypożyczenia, choć na początku tygodnia wydawało się, że kolejne pół roku spędzi on w pierwszoligowym Chrobrym Głogów.
Środa była bardzo intensywnym dniem w siedzibie klubu przy Ściegiennego. Korona podpisała kontrakty z Jakubem Żubrowskim i Jakubem Mrozikiem. Wiele jednak wskazuje, że w najbliższych dniach żółto-czerwone barwy przywdzieją także kolejni nowi piłkarze. - Nie skończyliśmy walki o pewnych zawodników. Na zgrupowaniu w Grodzisku przynajmniej na jedną pozycję powinien pojawić się dobry piłkarz. Jeśli to się uda, to naprawdę może być to duże wzmocnienie – mówił trener Maciej Bartoszek.
Sprowadzenie Jakuba Żubrowskiego do Korony Kielce oczywiście odbiło się szerokim echem w Mielcu, gdzie 24-letni zawodnik wyrobił sobie bardzo mocną markę. W związku z tym przygotowano dla niego wzruszający filmik pożegnalny, który opublikowano na oficjalnej strony Stali. Serdecznie polecamy, bo można na nim zobaczyć również piękne gole środkowego pomocnika.
Jakub Mrozik został dzisiaj zawodnikiem Korony Kielce. 23-letni pomocnik ostatnio reprezentował barwy Chojniczanki Chojnice, skąd sprowadził go trener Maciej Bartoszek.
Korona w środę potwierdziła transfer Jakuba Żubrowskiego, o którym już dzień wcześniej poinformowała Stal Mielec. Wychowanek kieleckiego zespołu wrócił do swojego macierzystego klubu, z którym podpisał kontrakt do końca czerwca 2018 roku, z opcją przedłużenia o kolejny rok. Pomocnik przez cztery i pół sezonu grał w drużynie z Podkarpacia.
Korona Kielce w środę po obiedzie wyjeżdża na pierwsze zimowe zgrupowanie do Grodziska Wielkopolskiego. Trener Maciej Bartoszek postanowił zabrać 27-osobową kadrę.

Zobacz archiwum informacji

Copyright © 2017 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: Grzemach Internet Services