Dafi Społem Kielce

Drugie w tym sezonie zwycięstwo odnieśli siatkarze Dafi Społem Kielce. Podopieczni trenera Wojciecha Serafina pokonali we własnej hali MKS Będzin 3:1 i awansowali na 14. miejsce w tabeli. Będzinianie wciąż są wyżej i mają dwa punkty więcej, ale dla nich to już piąta porażka w tym sezonie.
Niestety, porażką w trzech setach zakończył się sobotni pojedynek drużyny Dafi Społem Kielce w Hali Legionów. W VI kolejce rozgrywek PlusLigi górą goście - zespół ONICO Warszawa, którzy wygrali 3:0.
Bardzo rozgoryczony po piątkowym meczu w Kielcach był Robert Prygiel, trener Cerradu Czarnych Radom. Kibice gości, którzy zjawili się w Hali Legionów, po ostatnim, przegranym secie wygwizdali swoich zawodników. - Nie dziwię się takiej reakcji naszych fanów. Kibice mają rację - mówił po spotkaniu.
Doskonałe wieści w piątkowy wieczór docierają nie tylko z Kolporter Areny, ale również z Hali Legionów. Tam, po raz pierwszy w tym sezonie PlusLigi, siatkarze Dafi Społem Kielce mogą cieszyć się z wygranej. Podopieczni Wojciecha Serafina po tie-breaku pokonali zespół Cerradu Czarnych Radom!
Siatkarze Cuprum Lubin jak na razie nie zawodzą i po trzech kolejkach PlusLigi mają na koncie komplet wygranych. W ostatnim spotkaniu lubinianie pokonali we własnej hali Dafi Społem Kielce, które jak na razie nie ugrało nawet jednego seta.
Nie wyszedł zupełnie siatkarzom Dafi Społem Kielce debiut przed własną publicznością. W środowy wieczór w Hali Legionów kielczanie przegrali z Indykpolem AZS Olsztyn 0:3, będąc w tym spotkaniu drużyną zdecydowanie słabszą.
Siatkarze Dafi Społem Kielce w ostatnią sobotę zainaugurowali kolejny sezon PlusLigi. Po porażce w Rzeszowie, czas na debiut przed własną publicznością. Debiut, bo pod nową nazwą, z niemal całą nową kadrą zawodników oraz nowym trenerem – Wojciechem Serafinem.
Asseco Resovia Rzeszów wygrała w meczu pierwszej kolejki PlusLigi z Dafi Społem Kielce. Po pierwszych dwóch łatwo wygranych setach rzeszowian wyraźnie zdekoncentrowała dziesięciominutowa przerwa. Podopieczni trenera Serniottiego odrobili jednak straty i wygrali spotkanie bez straty seta.
Znamy już pełną nazwę kieleckiego zespołu siatkarskiego – do Społem dołączył drugi sponsor tytularny. Dafi Społem Kielce – tak teraz będzie nazywać się pierwsza drużyna siatkarzy klubu Świętokrzyska Siatkówka S.A. Właściciel marki Dafi został drugim sponsorem strategicznym klubu na sezon 2017/2018.
W sobotę, 2 września w hali sportowej Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku-Kamiennej został rozegrany mecz sparingowy pomiędzy aktualnym mistrzem Polski w siatkówce oraz zdobywcą Pucharu Polski, ZAKSĄ Kędzierzyn Koźle, a drużyną Społem Kielce. Spotkanie odbyło się w ramach II Międzynarodowego Forum Inwestycyjnego.
Po długich oczekiwaniach, zapoczątkowanych wycofaniem się firmy Effector ze wspierania kieleckiego klubu siatkarskiego, doczekaliśmy się nowego sponsora tytularnego. Jest nim firma PSS „Społem”, jaka związała się umową na najbliższy sezon. Ale być może to dopiero początek zmian.
W Polsce trwają Mistrzostwa Europy 2017 w siatkówce mężczyzn. Z tej okazji mamy przyjemność zaprosić wszystkich sympatyków tej dyscypliny do wzięcia udziału w fajnym, sportowym wydarzeniu. Już w najbliższy wtorek w Kielcach rozpocznie się Amatorski Turniej Piłki Siatkowej.
W dniu 31 maja 2017 roku - po 5 latach współpracy – Leszek Ciesek w imieniu Effectora, zakończył umowę sponsorską ze spółką Siatkówka Świętokrzyska i tym samym przestaje być sponsorem tytularnym klubu Effector Kielce - czytamy w komunikacie prasowym, który dotarł do naszej redakcji.
Nie udało się siatkarzom Effectora Kielce pokonać we własnej hali zespołu Espadonu Szczecin. Podopieczni Sinan Tanik ulegli rywalom w pięciu setach choć byli faworytem tego meczu.
Drugiej porażki z rzędu doznali - dobrze spisujący się w tym sezonie - siatkarze Effectora Kielce. We własnej hali ulegli oni mistrzowi Polski, Zaksie Kędzierzyn - Koźle 0:3.
Decyzją Zarządu Klubu trener Dariusz Daszkiewicz został odsunięty od prowadzenia pierwszego zespołu Effector Kielce. Do czasu podjęcia decyzji o zatrudnieniu nowego szkoleniowca, obowiązki pierwszego trenera pełnił będzie dotychczasowy asystent – Adam Swaczyna - poinformował kielecki klub na swojej stronie internetowej.
Effector Kielce spotkaniu otwierającym 14. kolejkę PlusLigi dostał srogą lekcję od Espadonu Szczecin. Podopieczni Dariusza Daszkiewicza przegrał bowiem z ligowym outsiderem w trzech setach. To już piąta z rzędu porażka kieleckich siatkarzy.
Siatkarze Effectora Kielce zainaugurują 14. kolejkę zmagań w PlusLidze. Podopieczni Dariusza Daszkiewicza zmierzą się na wyjeździe z beniaminkiem rozgrywek, który przeżywa swoje problemy – Espadonem Szczecin. Dla kielczan to dobra okazja do zdobycia punktów przed dwoma arcytrudnymi pojedynkami kończącymi 2016 rok.
W sobotę, 10 grudnia siatkarzy Effectora Kielce czeka niezwykle trudny pojedynek z Asseco Resovią Rzeszów, a więc jednym z najlepszych polskich zespołów, który w tym roku ponownie walczy o mistrzostwo Polski. Podopieczni Andrzeja Kowala prawie na półmetku rozgrywek tracą do lidera ligowej tabeli pięć punktów.
Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn Koźle kontynuują zwycięską passę zwycięstw. Tym razem pokonali Effector Kielce i umocnili się na pierwszym miejscu w tabeli. Kielczanie tylko w pierwszej partii poważniej zagrozili kędzierzynianom w pierwszej partii w pozostałych dwóch górą byli gospodarze.